1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да прашам...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Hipica, 16 март 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    Сдп дали можам истиот број од Т-Мобајл да го префрлам на Вип,ако да,колку чини тоа? :)
     
  2. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180

    можеш и бесплатно е тоа,само доколку тој број не е зафатен
     
  3. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    леле јас еднаш земав од тие ... абе бев рамна на ужас .... никаква шарена .. бањањето беше кошмари ... пешкирите од боја не се ни переа .... не ти препорачувам .... не знам каква ке излезеш зашто јас не бев фарбана цела ама ужас се ... бар според моето искуство ... :) траат едно 5 -6 миења ... и јас ставив црвено и после само плавите праменчиња под коса опашки ли незнам како ги викаа тогаш ми беа боја како ла*но извинете вака ... и си отидов на фризер си ги офарбав црвени дур не ми порасна косата па ги ишишав . :angel:
     
  4. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    Фала ти срцка :)
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Тренди .. теди убаво ти кажува . Јас сум природно плава , земав прв пат посветла уште да си ја направам .. не излеаше ич посветла , ама па не се ни чешлаше . Ќе ја исчешлам еднаш и по пет минути земам пак и ко да не знам што е тоа испаѓа . Башка грда форма добива косата. :^)
    Ти кажи ни што ќе одлучиш :)
     
  6. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.516
    Допаѓања:
    27.299
    Пол:
    Женски
    Нема врска дали е зафатен бројот, секако на тебе ти останува стариот префикс. Треба на почеток да дадеш 240 денари, ама тие ти се потоа на сметката. Јас пред една се префрлив. :)
     
  7. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    Одма во понеделник ќе идам,не сум многу информирана за поволностите откако ја нема мартина срцката :D ,али во ТМ веќе претераа со крадењето,морам да се префрлам :x
     
  8. CherryBerry

    CherryBerry Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    132
    СДП дали некој знае каде можам да најдам хеланки од тие што се како кожни и колку чинат од прилика?
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073
    Во теранова, али сега се 1000ка а рачунај дека после ќе бидат 200 денари.
    Провери спроти Јосип Броз, накај Вегера има таму една продавница Уна, треба да има мислам дека се околу 600 денари. :hai:
     
  10. femina74

    femina74 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    SAKAMDA ZNAM>PROBAV DA GO KORISTAM CAJOT NA GEJSITE-INHUA,NO ME INTERESIRA KAKO I KOGA DA GO KONZUMIRAM.SAKAM DA OSLABNAM OKOLU 10 KG,A ISOVREMENO ODAM I NA AEROBIK.POMOS
     
  11. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    девојки дали некој го знае рецептот за шишарките оние шо се праат со чокомакс.. фалале :)
     
  12. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Нема јас да одам Џули :$ за дечко ми е ќе оди за Романија на неколку дена, ама картата што ја нашол ми изгледаше многу скапа, па јас му најдов поефтина :)
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Когас е случило ова во Струмица? :o :o
    Првпат сега на вести видов дека имало поплави.
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Девојки , да ве прашам за мислење .. да не направам глупост. Вака .. минатиот викенд требаше да искочам до населба да пробам џемпер некој за школо да си купам . Во саботата дечко ми ми кажа ќе дошол со мене и во неделата кога го викнав ми рече го мрзело .. Порано ако не го викнев да дојде со мене ми се лутеше . Денес требаше да копирам нешто и не го викнав ( не ни отидов) за да не ми рече пак такво нешто . Во 3 и 15 сеа на мсн збориме и вика станав накај 11 , јадев и ме викнаа другарите и надвор бевме игравме нешто . Јас тогаш го викнав кај него пред зграда , само требаше да се симне пред влез .. а сега го викнале тие и гајле нема . Никогаш не сум го одбила за било каде да ме викне , ниеднаш . Ми се стави сега во 3 и 15 на мсн и во 3 ипол отиде .. вика ќе јадам и пак ќе се ставам . Го нема . Јаде саат време ? Ќе се стави ајде и да го прашам што е работата? Како не го мрзи да брка топки со другари бе ? :^)
     
  15. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    па прашај го што е работата .... зборете ама немој да се карате за глупости ... машко како машко и брат ми е спортис фудбалер и за тоа живее ... и несфатливо ми е ... така да зборете тој може не е ни свесен дека згрешил во нешто ... :D машки памет :)
     
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Не не , прво ќе го прашам дали ќе искочи на кратко со мене и ако рече не тогаш ќе го прашам што е работата ;)
     
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073
    јас ќе ти одговорам со прашање... Зашто волку конторлa во врската? Па да знам кога станал па што правел, па што јадел, па зашто искочил со другари пред зграда.... јас мислам дека е тоа многу погрешно, па што ако го нема цел саат на нет и сеа треба ли да му броиш колку време јаде? Ајде уживај и оди заврши си ја работата копирај или купувај си.... немој толку да се замараш нека си седи со друагрите да одмориш и ти малку од него.. :P
    Мене искрено некој да ми врши волкав притисок и да знае у секоја минута што правам.... нема да поднесам! :devil:
     
    На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
  18. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    епа да ама сепак остани смирена .. немој да збесне ш :* :* :*
     
  19. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    мимс ... па тоа не е до толку контрола и кажал денот како го поминал ... а и мене некој да ми рече да јадам ке се уклучам ке го очекувам за 15 мин и другарка да ми е сеедно ... плус ако не го викнела он се навредувал .... па затоа душица си почекала ... сепак секоја врска е различна ... :)
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Па он беше тој што не стави на пауза а ми се јавуваше цело време , ме остави така за да се поправам .. и сега пак сме заедно и јас треба само да бидам добра . Па ми прек*рчи од тоа јас лошата да бидам и да му ќутам . Да ја ставам јас нашата врска на пауза па да видиме после дали ќе има доверба во мене ?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.