1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да прашам...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Hipica, 16 март 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    секаде каде што ќе побараш :) има во сева ако си од скопје, а мислам дека има и по аптеките
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.733
    Допаѓања:
    5.154
    СДП кај можам да гледам А2 онлајн? На зулу не може, а на излузионист само врти и никако не почнува програмата :?:
     
  3. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cдп дали кантарионово масло помага против стрии? :worried:
     
  4. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    sdp kako da go smenam avatarot
     
  5. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    501
    ненушка оди во Контролен панел - Профил - Слика на профилот и додај си нова слика :)
     
  6. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Сдп што да направам дали некој знае со моево око.Ми се направи црвена точка и како да ја излекувам.
    Ме боли местото околу окото.Ми е страв да не ми остане за цел живот.
    Неделава ќе појдам секако на лекар но до тогаш ако знае некој некаков лек нека ми пише.
     
  7. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.699
    ^^ Најверојатно имаш јачмен. Тука можеш да најдеш нешто подетално, ништо опасно во секој случај. :)
     
  8. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cакам да прашам девојки,како ставате ајлајнер на очите,мене ми се трецат рацеве и се направив како идиот?кажете некое трикче :*
     
  9. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.699
    wolf4e и мене ми беше тешко до пред некое време. Мораш да ја потпреш раката на нешто за да ти биде стабилна и да се сконцентрираш. Еве едно видео кое би требало да ти помогне :
    http://www.youtube.com/watch?v=8_bJQdOd ... r_embedded

    А би ти помогнале и фемина советите за нанесување. :)
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    имам слушната дека секое масло е ,,добро до некаде,, да се користи за стрии, бидејќи е мрсно и не дозволува кожата да пука повеќе, така да можеш да се мачкаш и со кантарионово знам дека бремените жени се мачакт за да не им се појават стрии на стомакот ;)
     
  11. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.545
    Помага да нанесуваш масло , или хидратантни лосиони на кожата ама како превентива да не се појаваат стриите .Ама за веќе настанати стрии , тешко да помогне ..
     
  12. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    фала девојки,јас се мачкав од 2 месец а сега керка ми е скоро 1год,и ништо не ми помогна и еве сега се мачкав веке две недели со различни нешта,како павловикева со витамин е,и еден лосион и почнав кантарионово масло и осекам како да белееат :) само сакав да прашам да видам дали на некоја и помогна :)
     
  13. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.089
    Пол:
    Женски
    СДП пред анален најчесто се прочистувам со клизма но во последно време сум загреана да го испробам чепче методот :D Има ли некои кои особено би ми ги препорачале , каков е исходот од истите, и колку чинат :?: ?!
    :tmi: не сум сигурна дали прашањето го поставив во соодветна тема , некако најлогично ми изгледаше тука да го сместам
     
  14. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    не сум пробала ни едното ни другото,ама за мене е подобро клизма :) имам ставено чепче за проверка за бактерии анално и си умрев од плачење :$ :tmi:
     
  15. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    СДП а како си прајш клизма? имам читано во темата за анален со тушот нешто ама некако не ми е сигурно.
     
  16. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.089
    Пол:
    Женски
    Прочитај во темата Анален Секс неколку страни наназад ,убаво е опишано ;)
     
  17. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.337

    Значи проста сум и неможам да сватам...си буткаат туш во анален отвор за да се прочистат...а колку е чист тушот? нема бактерии? по ке разберам да си ставаат сапунче-клизма ама ова...незнам.
    Оооок, секој си прави што си сака
     
  18. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Да не те разочарувам душо ама јас и павловикева со витамини и масла сто и едно, шо ли не клавав и уште шлакам но ништо не ми помогна :( А не варирам со тежина или нешто слично. Сеуште ми се појавуваат особено по нозете, сега хит им се моите подколеници ;( Колку исчитав за ова и сама не знам, така да сега само се мачкам и ич не се гледам како ми се оти ме мава :swear:
     
  19. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Женски
    Ќе си одиш во аптека и ќе си побараш апчиња (чепчиња) или чоколатца за запек. И тоа е тоа. Не се многу скапи, ама едно 1-2 саата ќе седиш во WC :lol: зависи колку си јадела дента :lol: .
     
  20. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    сите ми викаат да не се секирам дека со тек на врема ке се избелат,ама јас не можам да се помирам :@ изгледам како некој да ме има шарано со пила или нож :D ај ке ги игнорираме па така губри*ата ке ги снема :?: дај божеее :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.