1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да ставам крај, но приморана сум да го гледам секој ден.

Дискусија во 'Врски' започната од Galennna, 28 јули 2016.

 1. Galennna

  Galennna Нов член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Пред се`, здраво девојки, чест ми е што сум дел од овој форум, би гњавела колку сте супер сите и дека ве читам редовно, но би преминала сепак на главното.

  Ситуацијата е следна.
  Веќе пола година се гледам со еден дечко што го запознав на моето работно место - не ми е колега, и тој има девојка. Се работи за типичен Fuck Boy, накратко, со тенденции да се испроба кај што повеќе девојки и се останато што доаѓа во пакетот...Во почетокот требаше се` да се сведе на one night stand, да си ги задоволиме страстите и се тоа, НО, поради сплет на околности, не би сакала да се издавам што и како - јас сум приморана да го гледам секој ден, буквално секој факинг деј и тоа добар дел од времето.

  Како што поминуваа деновите, неделите и месеците, ние продолживме да се гледаме тајно, јас со емотивно раздразнето минато - развив доста силни чувства спрема него, а он расположен да го ``брцне`` во секоја прилика, и тука започнува емотивната тортура која ми се случува изминатиов цел месец - и ради која квалитетот на мојот живот опадна на значително и абнормално ниско ниво. :(

  Секако дека пробав да го оддалечам од мене, но залудно, приморана сум да го гледам секој ден, а пуста Galennna од крв, месо и емоции - се заљуби, пуздер се направи.:( Пробав да разговарам но завршува со незаинтересираност од негова страна, се потрудив на многу начини да ставам крај на оваа тортура за мене и на моментот ,,втората'' девојка - но повторно залудно, секој пат кога ќе го видам тој се однесува многу нормално како се` константно да е исто цело време и да сме немале недоразбирања во скоро. :|

  Психички сум истоштена, емотивно раздразлива и константно нерасположена и опадната во најголем дел од времето, Сето ова прави да се чувствувам многу многу лошо, да се тортурирам себеси иако сум многу свесна дека ова не води никаде нит пат има некаква иднина, а не би требала ни да придавам волкаво значение, реално... Не можам да опишам колку сум истоштена и во лошо психичко издание, затоа што душата ме боли колку не го заслужувам сетоа ова - а сепак сум неспособна да се оддалечам, не можам да го замислам времето без него.:(:(:(:(

  Ве молам дадете ми некој совет, имам размислувано и за отказ - но моментално никако не смеам да си го дозволам тоа. Парите се потреба а јас немам каде да одам на друго место.

  Посоветувајте ме - било што,затоа што сум на работа да прснам.
  Ви благодарам и поздрав...
   
 2. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Edinstveno sama sebe da se ubedis deka ti se gadi od nego , deka e grozen , i da go ignoriras maksimalno. Toa sto se mora sluzben kontakt da se ima se mora , vo ostanatite situacii ignoriraj i izbegnuvaj go maksimalno
   
 3. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.575
  a ti sto ne si nasla nekoj sto seriozno ke saka da go brcne, ne bi te sovetuvala da biras sleden pat za mone night ama koga odbiras ne odbiraj sto ti doagja pred pat, podobro nekoj sto ne go znaes i ne te znae, prvo moznosta deka ke siri muabeti e golemka ( a koga ne te znae moze da ti se fati), vtoro nema sekoj den da go gledas. Ako si jaka na srce, odlucna i resitelna se se moze, a ako ne si togas bi imale slicna prikazna kako na valery... glej samo da ne se upropastis i bidi ramnodusna kon negovite odnosi i pogledi kon tebe ednostavno ne go sisaj, zar na rabota samo sedis i si go pulis nego..koga si na rabota bi trebalo da se koncentriras na rabotata, doma najdisi dr zanimacija da ne mislis mn i na kraj bi bilo happy end vo tvoja korist