1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да студирам рударство

Дискусија во 'Образование' започната од Stark, 14 јули 2013.

 1. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  15.534
  Пол:
  Машки
  Со секој поодминат момент се губам во просторот и времето, често се премислувам, но секогаш се навраќам на овој дел. Ми фаќа око да се запишам, но се плашам да не нема квалитетни предавања и сл.

  Факултетот потекнува од Штип, но има диспензирани студии и во Прилеп, на кои што јас сакам да одам. (диспензираните)


  Би сакал да прочитам некои мислења околку ова, би Ви бил многу благодарен!
   
 2. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  27
  Штарк, значи вака ако сакаш да студираш на деспирзираните студии во Прилеп, сигурно си и од Прилеп. најверојатно имаш размилено колку каменоломи, рудни наоѓалишта има во Прилеп и околината. Факултетот си бара учење, потребна ти е математика, имш прилично стручни предмети. Но сакам да ти кажам мн малку се запишуваат на овој факултет од помладите генерации, па така да најлесно се отвараат нови вработувања. Татко ми е рударски инжињер, работата е ценета и прилично платена, зависи и на кој начин ке се најдеш во иднина. Но ако ти е тоа желба едноставно е можеш да се запишеш и со успех да го завршиш. И покрај тоа што си во Прилеп дипломата ке ти е на Гоце Делчев - Штип, но тоа и не е мн важно. Така да, ти посакувам успех, каква и да е твојата одлука, иначе баш убаво си насмерен според мене.
   
  На Lady Maria и Stark им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  15.534
  Пол:
  Машки
  Тоа и ми е намерата, да се запишам на факултет каде што и нема голем број студенти на истиот, за да подоцна можам полесно да се вработам. :)

  Јас средно завршив економско (Техничар за трговија и маркетинг) ама не ме влечи да се запишам на Економски затоа што има премногу студенти. Гледајќи ги предметите на рударскиот факултет ми изгледа интересно и ме влечи.
  Па сега што ќе биди нека биде, благодарам иначе за одговорот!