Сакам куче

Дискусија во 'Дом' започната од akita, 16 април 2010.

 1. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Сакам куче!

  Не е баш он-топик, ама еве нешто за сите што се заинтересирани да си изберат ново членче на семејството, без разлика дали е маче или куче:

  http://www.facebook.com/event.php?eid=226189120725982
   
  На BoaVista, EleMental и ludoto19 им се допаѓа ова.
 2. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.685
  Сакам куче!

  Многу сакам куче. Ама ептен многу. Кучкарка голема сум. Пред неколку години едвај ја убедив мама да чуваме дома куче. Сега треба да ја убедувам свекрва ми да чуваме во двор (за дома не доаѓа во предвид никако). Имаме голем двор, а немаме куче :(
  Не знам какви се тие луѓе што не сакаат животни ??? Тие се најдобри слушатели, никогаш нема да ти ја издадат тајната, никогаш нема да те препцујат, го вртат опашот кога ќе ве видат, плачат ако ги оставиш повеќе часа сами...
  Забегав малкуцка, ама ми фали куче во мојот живот! шмрц
   
  На pretendmemories, BoaVista и EleMental им се допаѓа ова.
 3. zabceto

  zabceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Сакам куче!

  И јас мн сакам животни,особено кучињата...блонд па што чекаш? има мн организации за бездомни кученца,ако навистина си сакаш..оди спаси некое...вистински пријатели се
   
 4. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  Сакам куче!

  Епа немора да земеш некое огромно куче, можеш да си земеш некое помалечко куче и супер ќе му биде во стан.
  Има раси на кучиња кои што се создадени за да живеат во стан и на тие раси на кучиња воопшто не им пречи да живеат во стан и нема да им биде тесно.
  Еве јас скоро 7 години си чувам Пудла во стан и ништо не му фали на кучето, секогаш е прошетано, најадено, напиено, истрчано ... едноставно кучето ужива кога ќе си дојде дома после прошетката и кога ќе се испружи на тепих среде соба ;)
   
 5. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.685
  Сакам куче!

  Што чекам ? Па не дава свекрвата :( не сака да слушне за куче, ми вели ќе го фрлила некаде :o
   
 6. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.239
  Сакам куче!

  Сите што сакате/можете да пружите втора шанса за нормален живот на бездомно куче или маче, ве поканувам да наминете на штандот на Анима Мунди на Баскерфест 2011 викендов на плоштад Македонија.
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 7. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Сакам куче!

  Знае некој да ми каже која раса е ова пре пре пре убаво сонценце? И дали е погодно за чување во стан? Однапред ви благодарам.
   

  Прикачени фајлови:

  • baby-dogs.jpg
   baby-dogs.jpg
   Големина на фајлот:
   31 KB
   Прегледи:
   323
 8. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  515
  Сакам куче!

  Ова кученце е од расата Померанец (Минијатурен Германски Шпиц) и е одлично за чување во стан.
  Али има еден проблем.
  Померанците се мнооогу ретки во Македонија, вкупно се околу 30 Померанци низ цела Македонија и овие кучиња коштаат над 1.000 евра (просечна цена им е од 1.300 до 1.500 евра).
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  139
  Домашни миленичиња

  Сакам да си земам кученце од расата лабрадор ама никаде неможам да најдам вртам и по пазар3 ама нема мн па ако знаете некој да продава пишете ми. Фала однапред
   
 10. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  113
  Сакам куче!

  http://www.playfullteam.com/

  ако сакаш квалитетен лабрадор со педигре, еве ти линк од одгледувачница за лабрадори, срцки се
  поззз
   
 11. S-i-m-o-n-a

  S-i-m-o-n-a Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  135
  Сакам куче!

  Девојки да не има некоја добродушна да ми подари едно пекинезерче..... :( :( :(
   
 12. ckl

  ckl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Подготовка за и прилагодување со твојот миленик

  сакам да земам куче мало машко и по можност чивава или пикинејзерче.
   
 13. beautifulmonster

  beautifulmonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Сакам куче!

  Многуууу сакам куче!!
  Сакам големи раси.. по можност хаска или самојед... Ви се молам помогнете доколку знаете некој кој продава вакви кучиња ........ имам простор.. се ќе му пружам само помогнете..пишете ми порака :hai: :worried:
   
 14. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  826
  Сакам куче!

  Сакам ама нема :(
   
 15. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Сакам акита куче

  Фацлести се ,прави човечиња :lol: Вредат за парите :lol:
   
 16. Marucu37

  Marucu37 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  11
  Дали може некој да ми подари мало кученце од расата лабрадор , многу сакам но не сум во состојба да си купам :(
   
 17. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  со татко ми се договоривме да си земиме куче :lol:
  и сега мајка ми не не остава :@ :@ :@
   
 18. poetesa.95

  poetesa.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Имам желба да чувам сибирски самоед.Овие кучиња ми се најмили, најубави, изгледаат како верни пријатели и секогаш расположени за прошетка.Барав на многу места и огласи но чинат многу скапо, а јас немам свои средства моите пак несакаат толку многу да вложат во домашно милениче. :( Ако некој има некаква понуда за вакво куче нека ми пише, во секое време су спремна да го вдомам и да се грижам за него. :*
   
 19. emi20001000

  emi20001000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Куче

  Здраво ФЕМИНККИ оваа недела ќе купувам куче Предложете ми какво! :)
   
 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Куче

  Басет ако сакаш малечко куче или лабрадор ако сакаш големо куче :* :* :*