1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам нешто ново

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Fina balerina, 5 октомври 2017.

 1. Fina balerina

  Fina balerina Активен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2017
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Со дечкото сум 7 години во врска се супер али у мене гори таа желба за нешто ново мислам на секс али све мислам дека таман ке се решам дека ке ме фати нез што да праам ....???
   
  На Baki-Mk, Denicia.blue, handyman и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Женски
  На ''ќе ме фати'' , мислиш ќе те фати со швалерот т.е. со новото нешто?
  Не се плаши, нема да те фати. Нахрани си ја душичката со нешто ново.
  И после пак ќе си се вратиш на старото.
  Само немој многу често, бидејќи тогаш стварно ќе те фати. :!:
  :|
   
  На Bili1978, Selman, filipfico и 11 други им се допаѓа ова.
 3. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  81.888
  Пол:
  Женски
  Со убаво и кажа (facepalm) ...
   
  На K.Karanfillova му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Женски
  А ти зошто ми ставаш лајк ако не се согласуваш со моето мислење? (facepalm)
  Chill out girl. :makeup:
  п.с. Следен пат одвој малку време да ја пронајдеш Ш на тастатурата, it's easy. :^)
   
  На Inlovewithm, Ники., BoyL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  snimete klipce zaedno i objavete go ke stanete poznati i ete novo nesto ok poz
   
  На lifecreator и GrevMk им се допаѓа ова.
 6. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Само биди свесна дека ако направиш нешто нема назад, ќе мораш да живееш со тоа а уште па и да те фати.. 7 години во ветер ќе фрлиш, мислам не вреди
   
  На Mrvica, LiderKa, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Кога го.видов насловов мислев дека темава е што ново сакам да си купам ааа реков сега ќе го извадам списокот. Ко тоа глупости да ти бидат.
  Туку девојче, според мене штом си со таква мисла и намера ти на некој начин веќе си го изневерила дечкото. Така да не си ја мачи душичката. Ако сакаш промена најди ја
   
  На Dadusicka, L-a-r-a22 и ELIDavor им се допаѓа ова.
 8. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  4.410
  Пол:
  Женски
  Помислувањето и дејствувањето не е исто.

  Афера и кратко задоволство можат да ти рушат доверба градена 7 години. Подобро побарај пауза, преиспитај се самата себеси што сакаш и чувствуваш, па после прави што ќе правиш. Неверство не е решение, макар и никој да не дознае.
   
  На Александар М, PaLaVa, LiderKa и 6 други им се допаѓа ова.
 9. TheGirl23

  TheGirl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  И да не те фати, како после тоа ќе продолжиш со дечко ти?
  Нема да те гризе совест ?
  Ти сигурна си дека го сакаш дечко ти ? Човек што сака не изневерува. И тоа размислуваш да му го направиш на човек со кој си заедно цели 7 години...
  Подобро расчистете како луѓе па после секој по свој пат.
   
  На PaLaVa, LiderKa, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. zaguben

  zaguben Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Машки
  Искрено и јас помислив на истото што и ти, но тоа да ми би било .................
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.579
  Допаѓања:
  171.539
  Пол:
  Женски
  Да фрлам во вода толку години ..хах..
  Девојко подобро остај го дечкото сам, штом со него не можете да го зачините сексот..
  Не заслужува да го вараш..
   
  На PaLaVa, LiderKa, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 12. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.788
  Пол:
  Машки
  Јас сум 99% сигурен дека има го има изневерено дечкото.
  Ова не е за оправдување под никој аспект,па зошто девојко си во врска 7 години кога на крајот ти текнуваат вакви безпотребни идеи.
  Тоа кога тогас ќе исплива на површина и после што правиме ?
  Е после плачки и губење на најважното довербата.
  Ами девојко што кога ќе стапите во брак што тогаш ?
   
 13. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  81.888
  Пол:
  Женски
  А,кој ти рече дека не се согласувам со тебе :?: ....и замисли пред мене била Ш со две очи шо да види побрзо човек ...
   
 14. Schhhh...

  Schhhh... Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2017
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Машки
  Taпа е се што е долго,напраи си го кеифот на страна и не му се мисли,глеј само да не дознае...знаеш објансување и се останато...да се прескокни тој дел.
  Долг брак и врска ги губат првобитните страсти затоа ич не му ја мисли,почуствувај се повторно заведена како да ти е прв пат
   
 15. Belgin1

  Belgin1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  8.356
  Пол:
  Женски
  Не знам што толку фама се крева околу тие седум години ама навистина.
  Да, седум години е долг период за една врска во никој случај не е за потценување ама штом девојката дошла до тоа да размислува за нешто ново, факт е дека нешто не штима во таа врска иако таа вика дека се било супер. Далеку од тоа дека ако некој има долгогодишна врска е среќен и исполнет.
  Девојче ако сакаш да пробаш нешто ново пробај ама биди си доследна на себе и раскини му на дечкото. Навистина, не е фер да му набиваш рогови некому само за ти да бидеш задоволна.
   
  На piksooki, cresa-jagoda и P.S.love им се допаѓа ова.
 16. Pepi1106

  Pepi1106 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Машки
  Изјасни се ти подобро зошто сакаш да го изневериш дечкото. Наведи ја причината. Не те задоволува? Или незнам што. Истакни ја целосно целосно проблематиката за причината на еверството, па да бараме лек :)
   
 17. bubi75

  bubi75 Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2017
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Машки
  Nema da te fati dokolku znaes kako. Nekoi sto se zeneti so oformeno semejsyvo se svalerisuvaat itoa nagolemo, a ti si bila vo vrska pak to e strav. Ne se plasi daj i na dusata sto ti posakuva, ama otvori gi ocite. Tie sto se moralisti vo vrska so izneveruvanjeto taka neka si teraat. Pomislata za malku smena skoro kaj 90% od lugeto e prisutna taa ne se meri na kantar, ali e prisutna.
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Монотонен секс во врска од 7 години.
  Не штима штом ја снема страст нема лек, џабе зборите.
   
  На handyman и hunter26 им се допаѓа ова.
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.431
  Пол:
  Женски
  Е многу ,,паметен'' коментар, браво. Со вакво мислење, заслужуваш да си носиш рогови доживотно.
   
  На PaLaVa, babygirl77 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. bubi75

  bubi75 Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2017
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Машки
  Site po nekoj rog nosime nemoj da mislis deka poinakva e realnosta. Samo se zalazuvame sebe si.
   
  На Milan444 и hunter26 им се допаѓа ова.