Сакам пак да биде по старо

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Queen-of-truth, 8 јули 2012.

 1. Queen-of-truth

  Queen-of-truth Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Здраво на сите. Дали некогаш сте се присетиле на некоја личност со која ви било убаво во даден период и сте посакале работите пак да бидат исти. Која е личноста со која сакате пак да биде по старо без разлика дали е тоа некој ваш пријател, роднина, партенер итн. :tmi:
   
 2. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  Со татко ми. Ми фали ведрината на татко ми.
   
 3. someone2

  someone2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  58
  Со едно момче кое ми беше многу добар другар :/
   
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  здраво и на тебе. не сум личност која тагува за минатото или по минатото.
   
 5. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  969
  Понекогаш се прашувам зошто времето не запира во одреден момент или зошто истото не може да се врати кога сите ние тоа го сакаме? Многу е тешко да се вратиш во минатото,да живееш во сегашноста и да спремаш планови за иднината? Ми фали одморот што заврши оваа година. Мислам дека само еден ден да можам да се вратам ќе бидам најсреќна затоа што мене не ми фали морето, сонцето,базените туку нешто сосема друго..... ;( ;( ;(
   
 6. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  Ми фали времето поминато со тетка ми.. Таа мораше да се врати Австралија и жал ми е што и ја пропуштив свадбата :(
   
 7. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Сакам,сакам,сакам и тоа многу работи...Кога бев помала колку беше се поубаво ;( ...Дека бев единствена внука сите ме сакаа особено дедо ми од на мајка ми страната...Ама за жал него денес го нема,а и јас сум голема ;( ...Колку ми фалат тие денови ;(
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски
  На ова ќе кажам само.
  Ех,да можам да го вратам времето. ;( ;(
  Секој друг збор што би го кажала би бил сувишен.
   
  На richgirl998, sofiiija и Nati.P им се допаѓа ова.
 9. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Јас би ги вратила татко ми и баба ми од мртвите.Друго ништо не сакам да биде по старо зошто сегашноста ми е прекрасна а исто така и иднината ќе направам да биде.Жалам за некои работи од минатото кои биле последица поради моето однесување,но сега работам на тоа,зошто преку тие искуства учам да бидам многу подобра личност.:)
   
 10. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Не би сакала да биде по старо. Тоа само би ме правело тажна затоа што би се сеќавала на онаа старото. И новото „старо“ не би било исто како првото...
   
 11. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Не. Минатото е минато. Ако не научиш да го пуштиш никогаш нема да ја осетиш сегашноста и убавината на тоа што следува.
   
 12. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  333
  Сите ние понекогаш посакуваме да се вратат убавите денови од минатото, мигови исполнети со радост и среќа, како и личностите со кои сме ги делеле тие моменти, но сето тоа е минато, не треба да дозволиме да живееме во минатото и да посакуваме да се врати тоа. Животот минува премногу брзо , затоа живејте го секој изминат момент, живејте за денес.
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  474
  Во некои моменти сакам... Но сепак тоа е минато и нема назад. Треба да научиме да живееме во сегашноста и да се надеваме на добри нешта во иднината. :)
   
 14. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
  Кога ке размислам како се живеело порано а како сега,одма би се вратил во минатото,а знаете зошто? затоа што имало другарство,забави,почитување и итн,сега све е сведено на интерес,лицемерие,глумење.
   
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.828
  Пол:
  Женски
  Во човековата природа е да се сеќава на одредени моменти од минатото кои за жал не се враќаат, наше е да продолжиме напред , без да велиме кога би било вака, кога би било се по старо, не ако требало да биди немаше сега да велиме сакам да биде се по старо. Се е поука и искуство во животот едни работи доаѓаат други си одат се течи по еден протокол :D
   
 16. Dennings

  Dennings Популарен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.642
  Пол:
  Женски
  Би се вратила во времето кога бев мала и кога за ништо не ми беше гајле.
  Кога го поминував цел ден со најдобрата другарка од комшии и никогаш не ни беше досадно. Би го вратила времето назад и не би дозволила толку се расипе.. до тој степен што денес сме потполни странци.
   
  На Filiposka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  405
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Би сакала да го вратам времето и никогаш да не дознаев за него.И како што ич не му се замарав на почетокот така и сега.Ама јбг,една година .. многу е за мене за да можам да го преболам:)Да,ми фали тој,колку и да сум бесна и гневна на него,сепак ми фали и све би дала да го гушнам и ако сељакот не заслужува уф :@
   
  На Emu6kata му/ѝ се допаѓа ова.
 18. monnii-4

  monnii-4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  58
  Сакам пак да си бидиме другарчиња, сакам пак да се глупираме, сакам пак да го гледам кај што се смее, сакам да биди стариот тој. Сакам да биди личноста во која се заљубив. Зошто? Што се случи? Зошто се смена..........?
   
 19. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  сакам пак се да биде по старо да ни се вратат тие средношколски денови нашите глупости нашето дружење :| :| :|
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381
  Сакам,проклето сакам пак да биде по старо..
  Да се сменат две најбитни работи во мојот живот,две одлуки кои ми го загорчија животот.