1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам пак да биде по старо

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Queen-of-truth, 8 јули 2012.

  1. Queen-of-truth

    Queen-of-truth Активен член

    Се зачлени на:
    4 јули 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Здраво на сите. Дали некогаш сте се присетиле на некоја личност со која ви било убаво во даден период и сте посакале работите пак да бидат исти. Која е личноста со која сакате пак да биде по старо без разлика дали е тоа некој ваш пријател, роднина, партенер итн. :tmi:
     
  2. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Со татко ми. Ми фали ведрината на татко ми.
     
  3. someone2

    someone2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    58
    Со едно момче кое ми беше многу добар другар :/
     
  4. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    здраво и на тебе. не сум личност која тагува за минатото или по минатото.
     
  5. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Понекогаш се прашувам зошто времето не запира во одреден момент или зошто истото не може да се врати кога сите ние тоа го сакаме? Многу е тешко да се вратиш во минатото,да живееш во сегашноста и да спремаш планови за иднината? Ми фали одморот што заврши оваа година. Мислам дека само еден ден да можам да се вратам ќе бидам најсреќна затоа што мене не ми фали морето, сонцето,базените туку нешто сосема друго..... ;( ;( ;(
     
  6. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Ми фали времето поминато со тетка ми.. Таа мораше да се врати Австралија и жал ми е што и ја пропуштив свадбата :(
     
  7. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Сакам,сакам,сакам и тоа многу работи...Кога бев помала колку беше се поубаво ;( ...Дека бев единствена внука сите ме сакаа особено дедо ми од на мајка ми страната...Ама за жал него денес го нема,а и јас сум голема ;( ...Колку ми фалат тие денови ;(
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    На ова ќе кажам само.
    Ех,да можам да го вратам времето. ;( ;(
    Секој друг збор што би го кажала би бил сувишен.
     
    На richgirl998, sofiiija и Nati.P им се допаѓа ова.
  9. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Јас би ги вратила татко ми и баба ми од мртвите.Друго ништо не сакам да биде по старо зошто сегашноста ми е прекрасна а исто така и иднината ќе направам да биде.Жалам за некои работи од минатото кои биле последица поради моето однесување,но сега работам на тоа,зошто преку тие искуства учам да бидам многу подобра личност.:)
     
  10. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Не би сакала да биде по старо. Тоа само би ме правело тажна затоа што би се сеќавала на онаа старото. И новото „старо“ не би било исто како првото...
     
  11. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Не. Минатото е минато. Ако не научиш да го пуштиш никогаш нема да ја осетиш сегашноста и убавината на тоа што следува.
     
  12. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Сите ние понекогаш посакуваме да се вратат убавите денови од минатото, мигови исполнети со радост и среќа, како и личностите со кои сме ги делеле тие моменти, но сето тоа е минато, не треба да дозволиме да живееме во минатото и да посакуваме да се врати тоа. Животот минува премногу брзо , затоа живејте го секој изминат момент, живејте за денес.
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.458
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Во некои моменти сакам... Но сепак тоа е минато и нема назад. Треба да научиме да живееме во сегашноста и да се надеваме на добри нешта во иднината. :)
     
  14. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Кога ке размислам како се живеело порано а како сега,одма би се вратил во минатото,а знаете зошто? затоа што имало другарство,забави,почитување и итн,сега све е сведено на интерес,лицемерие,глумење.
     
  15. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Во човековата природа е да се сеќава на одредени моменти од минатото кои за жал не се враќаат, наше е да продолжиме напред , без да велиме кога би било вака, кога би било се по старо, не ако требало да биди немаше сега да велиме сакам да биде се по старо. Се е поука и искуство во животот едни работи доаѓаат други си одат се течи по еден протокол :D
     
  16. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    2.749
    Пол:
    Женски
    Би се вратила во времето кога бев мала и кога за ништо не ми беше гајле.
    Кога го поминував цел ден со најдобрата другарка од комшии и никогаш не ни беше досадно. Би го вратила времето назад и не би дозволила толку се расипе.. до тој степен што денес сме потполни странци.
     
    На Filiposka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Би сакала да го вратам времето и никогаш да не дознаев за него.И како што ич не му се замарав на почетокот така и сега.Ама јбг,една година .. многу е за мене за да можам да го преболам:)Да,ми фали тој,колку и да сум бесна и гневна на него,сепак ми фали и све би дала да го гушнам и ако сељакот не заслужува уф :@
     
    На Emu6kata му/ѝ се допаѓа ова.
  18. monnii-4

    monnii-4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    60
    Сакам пак да си бидиме другарчиња, сакам пак да се глупираме, сакам пак да го гледам кај што се смее, сакам да биди стариот тој. Сакам да биди личноста во која се заљубив. Зошто? Што се случи? Зошто се смена..........?
     
  19. Majli.15

    Majli.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    сакам пак се да биде по старо да ни се вратат тие средношколски денови нашите глупости нашето дружење :| :| :|
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Сакам,проклето сакам пак да биде по старо..
    Да се сменат две најбитни работи во мојот живот,две одлуки кои ми го загорчија животот.