1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам секс, но нема каде

Дискусија во 'Секс' започната од hrizantema007, 31 октомври 2011.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.748
    Допаѓања:
    72.661
    Пол:
    Женски
    Sekako deka i mene kje mi bese neprijatno i devojka koga mu bev odev kaj nego, no takov raspored si ima kukjata i sobata e na druga strana. A da sum trebala pa na sekoi dva dena so se vika da pominuvam niz dnevna bi mi bilo mnogu neprijatno, vo toj slucaj neznam sto bi pravela :D Ima razlika brakot da, no ima razlika i rasporedot na kukjata :D
     
  2. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    Нека е и 30-век.Сеедно.
     
    На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.748
    Допаѓања:
    72.661
    Пол:
    Женски
    Pa taka de kao bozem oni vo docnite casovi ne se onadat :D hahaha
     
  4. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Е се онадат ама не пред публика:^)
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  5. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    10942517_10204962543617092_70653743389193519_n.jpg
     
    На Crna Dama, Sesil, veren и 4 други им се допаѓа ова.
  6. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    Ау и мене би ми било доста непријатно. да ме слушаат моите као "стенкам"? :| не фала, ќе издржам, сигруно би се снашла поинаку. :shake:

    И со ова "21 век е" многу ја извртеа смислата на значењето, не значи дека се треба дозволено да ни биде ако сме 21 век, некако почнаа да го оправдуваат дури и неморалот со ваквите и слични термини, не дека ова е некој неопростлив потег, но сепак, почит спрема родителите и малку чувство за осет што се вика.

    Башка мене ми е незгодно кога има секс сцена на тв, или кога "прегласни" се комшиите а јас во моментот со мама и тато у соба :| а камоли вака.
     
    На Winter Lady, ccca, ozbilnazena и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    E тоа сакав да кажам.
    Дел од младината прерано влезени во сексуални односи немаат ни срам ни почит. Недозреани раскрилени, па ќе има смешни да не речам глупи прашања, како дали сум бремена иако во моментот е црвено обоена.
    Ама таа е јака, и си јава иако се тука тато и мама.
    Оди речи посоветуј ги, ќе ти речат 21 век сме ееј.
     
  8. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Јас не знам ова како го замислувате. Секс во една соба, во другата родителите и буквално се' се слуша? Па ваљда не е некој до толку луд баш тогаш да си ги покажува вокалните способности. :D Кога се има солидни услови тогаш за мене е сосема во ред да се гледаш со дечкото на пример кај него дома, во неговата соба. И не дека некој има секс 24 часа, некогаш и нешто друго ти се прави, ваљда филм нема да гледаме во кола. Или да јадеме во кола, или романтични вечери во кола да си приготвуваме или едноставно некогаш разговараш, си посветуваш внимание еден на друг, или пак играме карти, или пак играме игри. Ехее, имаме 101 активност со дечко ми освен сексот. Ми нема логика. Подобро да седиме во соба кај него, отколку да се криеме по паркинзи, ледини, планини. Па не дај Боже да не' фати полиција, казна да ми удрат па и дома да ми стигне казната, е тек тогаш кој срам ќе го изедеме. :D Тоа поголем срам е. Не знам, за мене нема апсолутно ништо страшно во тоа. Секако дека треба да се има почит и осет. Строго сум против одење со глава во ѕид и апла наметнување и форсирање. Станот буквално 20 квадрати, а мора да сме таму секој ден. Тоа не. Ама куќа во која секој си има своја соба, своја приватност, никој на никого не смета, тогаш е сосема во ред. Кај дечко ми куќата е така поставена што често се случува да бидам таму, а никој да не ме ни види, не знаат ни кога сум дошла, ни кога сум си отишла. Плус, кога се работи за долга, сериозна врска, нема логика за секс секој трет ден да плаќаме по хотели или да имаме секс во кола како швалери.

    Зборам за возрасни, зрели личности, во долги, сериозни врски каде се наѕира и брак, не зборам за пролазни врски, не зборам за деца. За тоа сум и јас строго против.

    Морам да редактирам. А што да прават оние парови кои немаат кола и немаат финансии за да одат по хотели? Всушност многу ретко кој има толку пари за секој трет ден по хотели, станови.
     
    На Umbrella22, crimson, Sesil и 3 други им се допаѓа ова.
  9. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    "21 vek sme" odgovor za sekoja onaa socijalno destruktivna rabota so ja praime zaradi nagoni a nejkeme da ja razmisluvame zatoa sto istata na nekoe potsvesno nivo ne tera da osekame stram ili vina

    da zivee hipergamijata i zoofilijata !!!
     
  10. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Ај бела работа, сеа излева дека ова младина се е*е, се растура по дома, а родителите кутрите, седнати пред врата, слушаат и умираат од срам од криците кои ги испушта нивното дете.

    Па не сме животињи да не можеме да се исконтролираме до тој степен, барем да бидеме тивки, ако веке знаеме дека има друг човек во куќата без разлика дали ни е родител или било што. И никој да нема во куќата/станот, па не сме во пустина, ако зидот е лепен со комшиите??? А??? Ем ке не разберат и они дека се плескаме ем цело маало ке знае кога иаме секс, нели само ние имаме, од марс сме паднати, никој друг нема, децата штркот на сите им ги донел, тие некогаш немале секс, па затоа ги слушат комшиите шо праат. Затоа бидите тивки, единствени сте што имате секс. А вас штркот ве донел ;)

    Друга работа. Нема ваљда некој со кој имате кратка авантура да го прошетате низ стан, да го видат домашните, па да го однесете у соба ,,задачи за на факултет,, да решавате. Штом веке родителите и остнатите членови у фамилијата го знаат вашиот партнер, а вас не ви е проблем да го донесите дома, сигурно е сериозна врската. Па денешните врски траат со години, треба цела плата да им замине на соби изнајмување или родителите да ги финансираат само да не ги слушат по дома.... малце потешко тоа.

    И едно прашање за тие што имате деца нели ви е подобро детето, без разлика колку е возрасно дете ви е, да му дозволите дома да си го донесе партнерот, па макар и потслушните некој звук од неговата соба него ли да го гледа некој манијак и да дрка на него, па утре да го следи итн итн.
    А шо ако децата ве слушаат вас додека имате секс??? ;) Па на 12 годишно дете му е доволно јасно дека неговите родители имаат секс дома. Пак ке барате соба? Или само од родителите е срамота, од децата не е???
     
    На DesertGirl, Oscar Lady, srcence1607 и 9 други им се допаѓа ова.
  11. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    ако се сака..се има каде..а ако веќе немате каде..дојдете кај мене..:D
     
  12. marijaneta

    marijaneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    43
    Девојки ве молам кажете ми евтино и фино место во Скопје!
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
  14. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    http://www.hostels.com/skopje/macedonia
     
  15. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    до тука ли е работата ? :D :D :D
     
    На ArmaniCode и Sesil им се допаѓа ова.
  16. marijaneta

    marijaneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    43
  17. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Мене на швалерај ми мириса ова барање преноќишта за да се има однос
    не ... линкот го најдов случајно, во една друга тема затоа ти го постирав
     
    На Aleksandarreal и Hristov им се допаѓа ова.
  18. marijaneta

    marijaneta Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    43
    Некој да предложи нешто ама искусено...
     
    На Херкул му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    за швалерај ти е?
     
    На veren, Hristov, Sawyer и 2 други им се допаѓа ова.
  20. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    I sto ako i e?
    Temata si ima dosta jasen naslov,ne ogranicuva dali e za svaleraj,za pred brak ili oficijalna vrska.:P
    More radoznali edni,ili pomognete ili preskoknete.
     
    На inna.22, dc15, Crna Dama и 7 други им се допаѓа ова.