1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам секс, но се плашам од бременост

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од amyleee666, 4 декември 2011.

 1. amyleee666

  amyleee666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Сакам на да имам секс но многу се плашам од бременост. Ова ќе ми биде втор партнер со кого би имала односи и се е во ред тоа но многу се плашам да не останам бремена
  помош ве молам
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  сакам секс но се плашам од бременост

  Користете двојна контрацепција, тој кондом, ти апчиња. Ако и така пак те фаќа параноја, нека не свршува во тебе иако користи кондом.
   
 3. amyleee666

  amyleee666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  сакам секс но се плашам од бременост

  проблемот е што јас не можам да користам контрацепција поради мајка ми (не ми дозволува)
   
 4. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Мајка ти не мора да знае :D
  А не ми е јасно како не ти било страв со првиот партнер па сега најде да се плашиш :^) .
   
 5. amyleee666

  amyleee666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  па и тогаш ми беше страв ама имавме односи само неколку пати
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.401
  Пол:
  Женски
  Епа после ебање нема кајање.
  После ебање или ќе останеш, или нема да останеш бремена.
  Душа мила ризик јак, колко и да останеш бремена, на крај може и нема да останеш, па с`к ти види си.

  Ако мајка ти не ти дава да користиш контрацепција, па нека користи она наместо тебе ;) па заедно ќе си го чувате бебчето :?:
   
 7. meandyou

  meandyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  195
  Знаеш како се вика ова? САКАМ ДА СЕ Е*АМ АМА НЕЈКАМ ДА МИ ВЛЕВА :$
   
  На pinky16 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  421
  Кој ти е овој муабет бе девојчуле???
  Само не ми е јасно што добиваш ако излажеш за годините, очигледно е дека ти имаш најмногу ама НАЈМНОГУ 13 годинки, а ако си навистина на 20 години прости ми , но сигурно има некакво заостанување.
  мама ке ме кара , мама не ми дава, девојка од 20 години не го прави тој муабет, а за темава што си ја отворила срам ми е да коментирам и не можам да се изначудам какви се не луѓе постојат на светов
   
 9. amyleee666

  amyleee666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  сакам да се еб*м разбирате ама ми е страв од бременост што има тука толку чудно не ми е јасно и што е со навредиве. Ако немате нешто попаметно да кажете одјебете
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  4.986
  Покрај толку информации на интернет како се прават деца, покрај толку информации за орална контрацепција, покрај толку убедувања да се користат кондоми за заштита (како и од бременост, така и од инфекции) прашувате вакви работи на ваши 20 години!
  Ако си решила да имаш односи, прво прочитај како да се заштитиш, штом не знаеш, значи не си спремна ни да имаш.
  Да беше само бременоста во прашање... ... Информирај се подобро, наместо да чекаш да ти одговриме можеш на Google да пребараш се што те интересира.
  ... Со среќа!
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. amyleee666

  amyleee666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  да се разбереме мене ми е јасно се во врска со контрацепција знам за што служи и како се користи проблемот е што и покрај користење на кондом мене ме фаќа параноја ми е страв од бременост
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.887
  Допаѓања:
  65.905
  Пол:
  Женски
  Тогаш немај секс, додека не си спремна да бидеш мајка.
   
 13. amyleee666

  amyleee666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  океј е тоа немај секс знам ама како сите девојки имаат нели се плашите и вие нели ве обзена некоја параноја или е до мене
   
 14. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  421
  Најверојатно е до тебе, затоа што како што ти пишаа и погоре, ако се плашиш да не забремениш, тогаш немај секс додека не бидеш комплетно спремна да раѓаш :lol: , само не ми е јасно едно нешто, дали ти мислиш дека со секој сексуален однос се зачнува дете?!?!?!?!? Ако е така прогуглај и подобро информирај се затоа што навистина е жалосно во ера на интернет да се поставуваат вакви прашања
  Поздрав и не се чувствувај навредена бидејќи ти сама ги поставуваш работите така
   
 15. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.401
  Пол:
  Женски
  Да не те викаат нагалено наташа, ирена, глувче, трики и сл.?
  Убаво ти кажа meandyou-"САКАМ ДА СЕ Е*АМ АМА НЕЈКАМ ДА МИ ВЛЕВА"
  Ова не е за помош или совет зашто не е проблем.
  Ако се плашиш од бременост, тогаш онаниши (мастурбирај)
   
 16. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.195
  Оди бре на гинеколог девојче, се ќе ти објаснат таму. Јас како редовен конзуматор на апчиња за контрацепција ќе ти кажам дека мноооогу морно спијам а на мама не и кажувам за да не се секира (во мојов случај да не се секира што баба нема да стане наскоро :D )
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Паа користи апчиња без мајка ти да знае , освен ако не ве гледа додека имате секс па да те кара

  Или ако несакаш може дечкото да користи кондом ... шансата е 99.99 , а не си толку несреќа да 0.01 те погоди и останеш бремена

  или кога дечкото ке почуствува дека ке сврши во кондомот нека го извади и нека сврши надвор од тебе

  :rock:


  Стравот треба да ти е непријател во други области , не во сексот
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Тогаш немај секс. ;)
  Друго незнам што да ти кажам, ако и покрај толку средства за контрацепција се плашиш... Само ќе ти кажам дека од тој страв нема потреба, се додека знаеш како да се заштитиш.
   
 19. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Уел, ноу секс фор ју ден.
  Девојко, навистина не разбирам зашто му правиш место на стравот во секс полето. Дваесет и први век сме, измислени си милион контрацепциски пилули, кондоми и уште триста чуда. На крај краева, ако сеуште ти е страв покрај се ова стави му и кондом и кесиче врзи му гордоста и пред да сврши нека го извади... Можеш и ти да си напикаш кесичка, за посигурно нели.

  Олабави малку, глупости се ова.
  Не се сексај тогаш, штом толку ти е страв. |(
   
 20. Ani.taa

  Ani.taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Зошто да ти е страв? Земај контрацепција, а мајка ти мора ли да знае или се и кажуваш нејзе :o . Ако правилно употребуваш било каква контрацепција шансите да останеш бремена се минимални. Ако пак те фаќа параноја тогаш немој да се сексаш. не гледам друго решение за твојот страв |(
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.