1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам секс, но се плашам од бременост

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од amyleee666, 4 декември 2011.

  1. amyleee666

    amyleee666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Сакам на да имам секс но многу се плашам од бременост. Ова ќе ми биде втор партнер со кого би имала односи и се е во ред тоа но многу се плашам да не останам бремена
    помош ве молам
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    сакам секс но се плашам од бременост

    Користете двојна контрацепција, тој кондом, ти апчиња. Ако и така пак те фаќа параноја, нека не свршува во тебе иако користи кондом.
     
  3. amyleee666

    amyleee666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    сакам секс но се плашам од бременост

    проблемот е што јас не можам да користам контрацепција поради мајка ми (не ми дозволува)
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Мајка ти не мора да знае :D
    А не ми е јасно како не ти било страв со првиот партнер па сега најде да се плашиш :^) .
     
  5. amyleee666

    amyleee666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    па и тогаш ми беше страв ама имавме односи само неколку пати
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Епа после ебање нема кајање.
    После ебање или ќе останеш, или нема да останеш бремена.
    Душа мила ризик јак, колко и да останеш бремена, на крај може и нема да останеш, па с`к ти види си.

    Ако мајка ти не ти дава да користиш контрацепција, па нека користи она наместо тебе ;) па заедно ќе си го чувате бебчето :?:
     
  7. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    Знаеш како се вика ова? САКАМ ДА СЕ Е*АМ АМА НЕЈКАМ ДА МИ ВЛЕВА :$
     
    На pinky16 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Кој ти е овој муабет бе девојчуле???
    Само не ми е јасно што добиваш ако излажеш за годините, очигледно е дека ти имаш најмногу ама НАЈМНОГУ 13 годинки, а ако си навистина на 20 години прости ми , но сигурно има некакво заостанување.
    мама ке ме кара , мама не ми дава, девојка од 20 години не го прави тој муабет, а за темава што си ја отворила срам ми е да коментирам и не можам да се изначудам какви се не луѓе постојат на светов
     
  9. amyleee666

    amyleee666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    сакам да се еб*м разбирате ама ми е страв од бременост што има тука толку чудно не ми е јасно и што е со навредиве. Ако немате нешто попаметно да кажете одјебете
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.982
    Покрај толку информации на интернет како се прават деца, покрај толку информации за орална контрацепција, покрај толку убедувања да се користат кондоми за заштита (како и од бременост, така и од инфекции) прашувате вакви работи на ваши 20 години!
    Ако си решила да имаш односи, прво прочитај како да се заштитиш, штом не знаеш, значи не си спремна ни да имаш.
    Да беше само бременоста во прашање... ... Информирај се подобро, наместо да чекаш да ти одговриме можеш на Google да пребараш се што те интересира.
    ... Со среќа!
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. amyleee666

    amyleee666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    да се разбереме мене ми е јасно се во врска со контрацепција знам за што служи и како се користи проблемот е што и покрај користење на кондом мене ме фаќа параноја ми е страв од бременост
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.794
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Тогаш немај секс, додека не си спремна да бидеш мајка.
     
  13. amyleee666

    amyleee666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    океј е тоа немај секс знам ама како сите девојки имаат нели се плашите и вие нели ве обзена некоја параноја или е до мене
     
  14. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Најверојатно е до тебе, затоа што како што ти пишаа и погоре, ако се плашиш да не забремениш, тогаш немај секс додека не бидеш комплетно спремна да раѓаш :lol: , само не ми е јасно едно нешто, дали ти мислиш дека со секој сексуален однос се зачнува дете?!?!?!?!? Ако е така прогуглај и подобро информирај се затоа што навистина е жалосно во ера на интернет да се поставуваат вакви прашања
    Поздрав и не се чувствувај навредена бидејќи ти сама ги поставуваш работите така
     
  15. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Да не те викаат нагалено наташа, ирена, глувче, трики и сл.?
    Убаво ти кажа meandyou-"САКАМ ДА СЕ Е*АМ АМА НЕЈКАМ ДА МИ ВЛЕВА"
    Ова не е за помош или совет зашто не е проблем.
    Ако се плашиш од бременост, тогаш онаниши (мастурбирај)
     
  16. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Оди бре на гинеколог девојче, се ќе ти објаснат таму. Јас како редовен конзуматор на апчиња за контрацепција ќе ти кажам дека мноооогу морно спијам а на мама не и кажувам за да не се секира (во мојов случај да не се секира што баба нема да стане наскоро :D )
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Паа користи апчиња без мајка ти да знае , освен ако не ве гледа додека имате секс па да те кара

    Или ако несакаш може дечкото да користи кондом ... шансата е 99.99 , а не си толку несреќа да 0.01 те погоди и останеш бремена

    или кога дечкото ке почуствува дека ке сврши во кондомот нека го извади и нека сврши надвор од тебе

    :rock:


    Стравот треба да ти е непријател во други области , не во сексот
     
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Тогаш немај секс. ;)
    Друго незнам што да ти кажам, ако и покрај толку средства за контрацепција се плашиш... Само ќе ти кажам дека од тој страв нема потреба, се додека знаеш како да се заштитиш.
     
  19. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Уел, ноу секс фор ју ден.
    Девојко, навистина не разбирам зашто му правиш место на стравот во секс полето. Дваесет и први век сме, измислени си милион контрацепциски пилули, кондоми и уште триста чуда. На крај краева, ако сеуште ти е страв покрај се ова стави му и кондом и кесиче врзи му гордоста и пред да сврши нека го извади... Можеш и ти да си напикаш кесичка, за посигурно нели.

    Олабави малку, глупости се ова.
    Не се сексај тогаш, штом толку ти е страв. |(
     
  20. Ani.taa

    Ani.taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Зошто да ти е страв? Земај контрацепција, а мајка ти мора ли да знае или се и кажуваш нејзе :o . Ако правилно употребуваш било каква контрацепција шансите да останеш бремена се минимални. Ако пак те фаќа параноја тогаш немој да се сексаш. не гледам друго решение за твојот страв |(
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.