1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам секс, но се плашам од бременост

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од amyleee666, 4 декември 2011.

  1. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    боже , боже ...си имала односи а страв ти е да не останеш бремена.Епа сонце затоа се измислиле перзервативите ај тинк.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.650
    Допаѓања:
    95.739
    Пол:
    Женски
    Не за џабе се рекло, најдобра контрацепција е апстиненција :lol: Само така мила моја, ништо друго не те спасува. Знам како ти е, и мене ме фаќаа паники, ама тоа е месец два, една година евентуално, и сеогаш кога ќе добиев си знаев дека за џабе сум се плашела, сега веќе и без кондом неме фаќа паника, бремена не се останува така лесно ;)
     
    На Cecko85 и Avokado им се допаѓа ова.
  3. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Ех немој вака не се останува бремена толку лесно :^) па читаат деца тука , баш лесно се останува :D Инаку си има контрацепција , нека побара на интернет , мислам темиве за бременост се исцрпени тука доста може и да ги пролиста нив да не се повторуваме .... и после деца од 15 години трудна сум леле оти мислат дека не е толку лесно и на нив нема да и се случи
     
    На galapce, Hipster и Lovely93 им се допаѓа ова.
  4. andjela.p

    andjela.p Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Jas mozam moite kontraceptivni tableti da ti gi preporacam, ama malku se skapi za da mozes od dzeparlak da gi kupis, oloku 610 denari se, Jaz (Yaz) se vikaat, dosta dobri bile za mladi, i sansa za zabremenuvanje bilo 0.2 vo 100, znaci skoro pa ic. Plus ti go sreduvaat ciklusot, go namaluvaat krvarenjeto za vreme na menstruacija, znaes tocno koj den kje ti dojde, gi namaluvaat aknite, sprecuvaat da se podues za vreme na pms i uste mnogu pozitivni strani imaat. Ako si zainteresirana pisi da ti objasnam kako se pijat
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    Доколку партнерот внимава и доколку имаш потполна доверба во него нема зошто да ти биде страв.
     
  6. Sardinija21

    Sardinija21 Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    96
    Тоа внимавањето ми е малку сомнително може многу лесно да му отиде внатре. А доербата нема врска со тоа дали ќе сврши во тебе или не. Можеш да му веруваш во други работи но во ова не, идејќи некогаш и без да сака тој може да се случи грешка. Инаку јас користам анти еби пилули, но рамислуам за спирала имало некоја нова која можеш да ја носиш и кога ќе бидеш подготвена за деца одиш на гинеколог ја вадиш и се си функционира нормално. Откако ќе имам деца ќе одам да ми ги подврзат јајниците и можам потоа да имам секс колку сакам. Секако сеуште е рано за таа фаза прво треба да најдам асален партнер.
     
  7. pinky16

    pinky16 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    4
    devojki vaka, imam 16,godini i sakam da prasam dali osven kondom ima potreba da pijam kontracepiski tableti i kakvi.. jas i decko ki sme imale eden odnos nezastiten i od togas pamet i sega cekame da mi zavrsi da imame sex ama sakav da prasam
     
  8. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Мислам дека на 16 години не ти се потребни контрацептивни таблети, доволно ви е кондом.
     
    На Cecko85 и pinky16 им се допаѓа ова.
  9. pinky16

    pinky16 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    4
    vo red ti blagodaram mnogu
     
  10. butterfly4

    butterfly4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    528
    :oЛелеле што прочитав овде:^).Ако имаш доверба во партнерот,нема да забремениш или немој да имаш секс најсигурно ти е.:puke:Страшно!!!|(

    Ете поставило девојчето прашање,какво такво,се труди да се информира,ама судеејќи по ова како и се обративте,се покајала што воопшто се обратила на форумов!!!:worried:

    Како и се наостривте,ко којзнае што да прашала,а според мене,според нејзините години и искуство,воопшто не е трагикомично прашањево,сигурно не е како прашањата во темата "Дали сум бремена':x
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    Немојте да кажете дека вие никогаш не сте се плашеле од бременост.Сигурно од почетокот сте грицкале нокти,сте броеле денови до следната менструација,сте читале статии и собирале искуства од другарки.
    Значи девојче @pinky16 ,до некаде е и добро што се плашиш,зашто на тој начин си свесна за ризикот.И дека бременоста не им се случува таму на некои,некаде...
    Кога веќе си почнала со сексот посети и гинеколог ако сакаш да пиеш контрацептивни таблети.Не сите таблети одговараат секому.И кондомот е добра заштита ако правилно се користи.
     
    На Martka, galapce, Hipster и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Темава ми е сакам да се е*ам ама нејќам да ми влезе. :rofl: Шала на страна, од толку теми за заштита и совети... :?: Само се прашувам дали некогаш ќе видам тема „Сакам да забременам но се плашам од секс“ :lol:
     
    На Hipica и WORRIED.BT им се допаѓа ова.
  13. pinky16

    pinky16 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    4
    blagodaram se nadevam kje nema zosto da se grizam
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Jovananana

    Jovananana Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    166
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со Луничка,подобро да си свесна за ризикот и да ти е страв отколку да ја „упрскаш’’ работата и после тоа да се секираш.
     
  15. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Секако дека треба да се има страв од можна бременост ( доколку не го посакувате да се случи тоа ) потребно е да се одбере добро партнер на кој ќе му се верува , во никој случај секс без кондом да се практикува и без контрацепција , барем денес има милиони видови таблети ,секако со консултација на гинеколог, ништо на своја рака .
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LauuuRaaa

    LauuuRaaa Нов член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Imam eden problem sakam da ve prasam. Nesum skinata, a so decko mi edna vecer taka se dopiravme ii nesto ligavo imav na povrasinata dali e mozhno da se ostane bremena? :D
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Mozno e tek po test odma, zakaži i na ginikolog ako izlaze testot (facepalm)
     
  18. LauuuRaaa

    LauuuRaaa Нов член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    ama nema svrsheno vo mene? :D :D mozhno le e se plasham :worried:
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.353
    Допаѓања:
    83.762
    Пол:
    Женски
    НЕ,не е можно !
     
  20. LauuuRaaa

    LauuuRaaa Нов член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Uste edno prasanje :D dali mozhe da se zabremeni ako toj svrshi vo mene a jas seusete nesam skinata
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.