1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам синче

Дискусија во 'Канта' започната од mamicka, 8 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    ZDRAVO NA SITE MOJA NAJGOLEMA ZELBA E DA IMAM SIN . NE DEKA DEVOJCINJATA NE GI VREDNUVAM IMAM DVE PREKRASNI CERKICKI KOIGI SAKAM NAJMNOGU NA SVETOT , NO PUSTA ZELBA MI E DA IMAM EDNO SINCE PA VE MOLAM AKO NEKOJ ZNAE NEKOJ ''MARIFET '' KAZETEMI
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Искрено не верувам дека постои марифет и за тоа, но еве затоа ти посакувам од се срце да си родиш едно синче најубаво на свет. :D
     
    На tanjakire му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Имаше една веб-страна со календар според твојата менструација во кои денови имаш најголеми шанси за да добиеш син, а во кои за ќерка. Ти ветувам дека ќе се потрудам да ја најдам. ;)
     
    На tanjakire му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Душичке го најдов линкот, но има некој проблем, не се отвара.
    [url-link:2m6bxtk9]http://www.crnobelo.com/kalendar-za-devojki.html[/url-link:2m6bxtk9] еве го за секој случај, не знам што е проблемот. :roll:
     
  5. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Најдов линк, каде што покажува во кои плодни денови е најголема веројатноста да добиеш машко дете. :D
    ПОВЕЛИ :D [url-link:3bexci8y]http://notformen.mk/kalendar-za-devojki.html[/url-link:3bexci8y]
     
    На Nebitno21 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    imam citano nekaden deka zenite sto jadat poveke meso imaat pogolemi sansi da dobijat sin otkolku onie sto preferiraat zelencuk. znaci jadi meso i mleko redovno taka mislam bese ova za mesoto go pametam zs i ja mn sakam sin ama pusto ja ne jadam meso :(
     
  7. Aphrodite

    Aphrodite Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    I jas go najdov istiot, bi trebalo da se otvori:
    [url-link:1emgi609]http://www.crnobelo.com/component/option,com_womancalendar/Itemid,130/[/url-link:1emgi609]
     
  8. marina30

    marina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    48
    ne veruvam vo ovie raboti ..Po nekoi babi imam slusnato deka za sin ako ostanes vednas stom ke ti projde menstr a za kerka nekolku denovi pred da ti dojde kolku e tocno neznam ......iako ova se babini devetini normalno i neveruvam....
     
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ova spored mene sve se "babini devetini" i kako biolog ne mi ostanuva nisto drugo da mislam. Ste slusnale li za genetika i sparuvanje na X i Y hromozmi? Nemam drugo sto da dodadam...
     
  10. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Беэ увреда, ама поголеми глупости на едно место напишани не сум прочитала. Полот го одредува мажот, односно сперматоэоидот, така да што сакаш прави исто ти се фаќа.
     
  11. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    DRAGA MOJA KRISTI JAS POBARAV MISLENJE A NE KRITIKA AKO NESTO ZATEBE E GLUPOST ZA DRUG NE E I NEZNAM ZOSTO TOLKAVA NEGATIVNOST AKO NESTO NE TI SE DOPAGA ILI NEVERUVAS PODOBRO NE KOMENTIRAJ
    P.S FALA ODSESRCE NA SITE KOJ PROBAA DA MI POMOGNAT
    ISKRENO VASA MAMICKA
     
    На Nebitno21 и Nana19 им се допаѓа ова.
  12. mira

    mira Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Jas mislam deka ti si posilna od mazoti vo kreveto, pustigo nego neka poraboti toj postrasno( Neka bidi toj dominanten ).Pa probaj ke vidis. So sreka :lol:
    :lol: :lol:
     
  13. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    i jas se slozuvam so mira jas imam since ama neznam koj bese po dominanten ne se sejcavam,tolku se umorivme utro-vecer utro-vecer nekolku dena :lol: :lol: taka doktorot ni rece [primav i lekarstva] nikako ne mozev da zabremenam
     
  14. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    Aj sto mi se dopagaat vasite predlozi uste vecer go davam predlogov na razgleduvanjE kaj maz mi :D
    FALA VI
     
    На Nebitno21 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    Kerkite da se zivi i zdravi...a soprugot da ne se sekira...sam chovek tolku...
    "marifeti" neznam...no zama eden oglas...vo original go postiram...malku e smeshno ama...
    "pravim musku decu po kucama,u slucaju zenske vracam pare-alat nosim sa sobom"
     
  16. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    GLUPSON :lol:
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Meggy

    Meggy Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    387
    Мислам дека оние "бабини деветини" нема да ти помогнат :roll: . Полот на бебето го одредува сперматозоидот на мажот. Ајде на крај краева, и да добиеш женско нека е живо и здраво само ;)
     
  18. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ...mamicka so tebe nema SHALABALA.. :lol:
     
  19. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Za "marifet"neznam ..
    Jas imam sin i mozam da ti kazam deka citav na edno mesto sto e potrebno da se napravi sin i koga se "potsetiv" vidov deka ustvari sum go pravela i jas istoto ,bez da znam i izlegol sin:
    tocno kaj sum citala ne se secavam za da ti postiram orginal ,ali eve najverodostojno ke ti raskazam:
    Za pravenje na maski deca bitna e vaginalnata ph vrednost.Taa se menuva zavisno od ciklusot.Po menstr. e pomala ,a kako sto se priblizuva menstr.ph vrednosta se zgolemuva.Zgolemenata ph vrednost,naucno e dokazano gi usporuva ,a mn.cesto i unistuva spermatozoidite so Y faktor,a toa ti se onie koi pravat masko bebe.
    Znaci ...dokolku se ima odnos nepospedno po ciklusot,normalno treba da se raboti za prviot i vtoriot ploden den,togas ph vrednosta e poslaba i ima sansi za pravenje na masko bebe.
    Ova za plodnite denovi najubavo se opredeluva kaj ginekolog(jas odev i mi go sledese rasnenjeto na folikuilite od 11 den.na menstr.)pa dr.ke ti kaze koga ti se plodnite denovi i togas,posle apstinencija od 2-3 dena se "stapuva vo akcija" :P
    Isto taka vazna e i pozata za pravenje na masko bebe.Maskite bebinja se pravat "od pozadi" ,odnosno koga se primenuva t.n dogy stille.
    I ova e naucno dokazano deka e taka ,zatoa sto vo ovaa poza se postignuva podlaboka penetracija i patot na spermatozoidite se skratuva,a posto maskite se pobrzi imaat poveke sansi da stignat"na vreme".
    I za kraj mnogu e vazno i koga se pravi maskoto bebe.ova znaci dali se pravi posle 3-4 godini od pravenje na zenskoto bebe,posto za toj period se smenuva strukturata na Y i X spermatozoidite.

    MAMICKA eve ti sovet ,provereno ..SIN!
    Mojot SLUCAJNo bese praven bas taka i izleze masko,znaci naucnicite se vo pravo.
    POZDRAV I SO SRECAAAAA!!!
     
    На Twinkles и stilas7 им се допаѓа ова.
  20. svetlana-74

    svetlana-74 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    И јас би се сложила со babykety затоа сто и мojот син е добиен случајно на тој начин.Од се срце ти посакувам да добиеш синче.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.