1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакис Рувас (Sakis Rouvas)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од koritsaki, 8 декември 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.477
  Допаѓања:
  100.768
  Пол:
  Женски
  Анастасиос „Сакис“ Рувас (грчки: Αναστάσιος "Σάκης" Ρουβάς) е грчки пејач, актер, телевизиски водител, композитор и гимнастичар. Тој е роден на 5 јануари 1972 година на Крф, Грција. Тој бил еден од првите грчки пејачи кој успеал да се афирмира како пејач во Западна Европа.
  Во текот на 2004 година бил претставник на Грција на Евровизија 2004 со песната „Shake it“ на Никос Терзис, освојувајќи го третото место, како и на Евровизија 2009 со песната This Is Our Night, каде го освоил седмото место. На Евровизија 2006 бил водител. Рувас денес е еден од најпродавание грчки изведувачи.

  Еден од моите омилени пејачи :) Ако има и други обожаватели пишете која песна ја сакате највеке од него :hai:
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Сакис Рувас ( Sakis Rouvas )

  Освен онаа од Евросонг друга не ни му знам, а и не ме интересира. Како што знам беше Геј или само така се зборуваше :^)
   
 3. wellnesscoach

  wellnesscoach Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Сакис Рувас ( Sakis Rouvas )

  Ауууу и мене ми е еден од омилените, повеќе заради изгледот одколку заради гласот а омилена песна ми е Х фактор:)
   
 4. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Сакис Рувас ( Sakis Rouvas )

  Кога излезе прв пат на евросонг со Шек Шек шек ... го засакав ептееееен. :inlove: :inlove:

  Не слушам песни од него. Освен тие на евросонг :lol:
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Сакис Рувас ( Sakis Rouvas )

  би е :lol: :rofl: има жена за дома, а се плеска со менаџерот (барем во минатото) :lol: :rofl:


  инаку добри песни има најубава ми е SPASE TON XRONO :lol: и OLA KALA т.е плагијатот на тијана дапчевиќ-она то зна |(
   
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Сакис Рувас ( Sakis Rouvas )

  Убави песни има Сакис, го даваат на ова музичкиве канали што ги имам на кабелската, па си го слушам. Многу ми е убав на таа рекламата за парфемот BU :inlove:
   
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Сакис Рувас ( Sakis Rouvas )

  Да не изгледаше така, како некој грчки бог , веројатно немаше ни да го памтам. Две песни преку сила му знам.
  Имам другарка што е шекната по него....не ја разбирам. |(
  А за Сакис што немам слушнато. Требало да оди во војска, ама не сакал, пробал да се самоубие, имал врска со маж....и што ли уште не. Дел од овие се гласини претпоставувам, ама сепак слика некој за добра за него, па и нема баш...
   
 8. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Сакис Рувас ( Sakis Rouvas )

  Не знам многу од неговите песни, а и јас го паметам од евровизија.Баш денес налетав на негов спот на ТВ..Не го слушам нешто посебно, ама затоа пак радо би го гледала :D Мене ми е преубав :)
  [​IMG][​IMG]
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски


  како што кажав погоре... Грчки бог , поправилни црти на лицето..... грррр ]:)
   
 10. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Ах Старфиш Старфиш :lol: И за мажи ли ист вкус имаме :D Да бевме од ист град ми се чини дека се во истите бутици ќе се заварувавме, и исти симпатии ќе имавме..Ама сепак за Сакис не верувам дека некој би кажал дека не е убав :wasntme: За мажи не, ама за некој добар пар чевли сигурно би се ''степале'' :rofl:

  И да не бидам офтопик, на еден сајт прочитав дека има дете, еве ја девојката..ах да сум на нејзино место :lol:Најинскрено, мене не ми е нешто посебно убава |( За разлика од него :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Па искрено, мислам дека грциве наме да родат поубав маж. Стварно е премногу шармантен, има тело гром, нежни црти, убав и пол :D А за песни, ја знам „спасе то хроно“, речиси на памет, иако не знам ни збор грчки :rofl: и би сакала да ми ја преведе Коритсаки ако сака :) И една, не се сеќавам како се вика, ќе ја побарам, побавна е, убава :)
  Али пак бе, препрепреубав ми е, преубав :inlove: Кога се појави на Евровизија, бев пресно во врска со дечко ми, го мразеше тој, еднаш му реков види го колку е само убав, отогаш не сака да слушне за него, се налути :rofl:
  [​IMG]
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.477
  Допаѓања:
  100.768
  Пол:
  Женски
 13. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Mене пак антипатичен ми е :doh: не му знам ниту една песна,освен онаа од Eвросонг што беше :^) Mи се чини или жена му постара е од него? :?:
   
 14. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Премногу е згоден типот ама не го слушам од причина што Е ГРК!!! А да слушам песни на грчки.. бљак :puke:
  Ама може кога го даваат на тв да го мутирам гласот и да си ги “плакнам“ очите :inlove:
   
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ози ми се допаѓа тоа со mute. :D

  Од песните како ништо и да не му знам.
  Shake shake од Евровизија и другата. Таа дури не паметам и како се вика.
  Како изгледа, уф уф. Ама не можев а да не му се изнасмеам годината кога водеше и носеше едни претесни кожени панталони. Кутриот само преташе натака навака од што му беа припиени кон телото. :rofl:
   
 16. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Случајно ги гледав изведувачите и овај го коментирам само за да му го честитам денешниот празник :rofl:
  Незнам,на нерви ми оди од шо се преправа...А песните,незнам,онака,можи да поминат...
   
 17. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  Кога ја видов темата и прочитав Сакис Рувас,прво на што помислив е ''честит празник 02.02'' :D
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 18. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
 19. BV87

  BV87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  81
  Иако не знам ни збор грчки ама ми се свиѓаат неговите песни. Е сега грк што бил епа не да не мешаме политика со музика молим вас :) Исто нели ја неќеме Грчка ама затоа секое лето сме таму и затоа се сувишни коментарите е не го слушам оти е грк (не го слушам - не ми се свиѓа неговата музика а не националност). Еве некои негови песни што ми се баш баш ОК
  http://www.youtube.com/watch?v=FJ4Bk-crEj8
  http://www.youtube.com/watch?v=UHlmsDVg4vg
  http://www.youtube.com/watch?v=Vl3XOKcY3fI