1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сако

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Barbie-mwa, 16 март 2011.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Сако - удобно и модерно.
  Различните модели се неопходни за секоја жена и за секој провод. Може да се комбинира со се, тоа е како коженото палто за есента - задолжително и секогаш употребливо.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Еве како ѕвездите го носат,
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Struma55, BlueWhite, sexy-25 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Хммм не би рекла дека е задолжително, може е оноа must have за овие сезони, зашто претходно не беше актулено, со исклучок како сако со сукња или панталони за деловна комбинација. А од пред сезона две се носи и во кежуал варијанти.
  Порано исклучиво кратко сако се носеше, струкирано.
  Сега се носи и "машко" сако, долго, опуштено, широчко. Плус нели превртени ракави, сезонка мода.
  Јас искрено најмалку би го споредила со кожна јакна, која немало период а да не е модерна.
  Ама саково периодично е модерно, а периодично е деловна наметка за вработените девојки.

  Мене ми се допаѓа имам машко сако пепито стил со превиткани ракави од црн сатен.
  Имам црно струкирано со кратки ракави.
  Имам зелено.
  Али денеска гледајки ги сликите посакав црвено, a и ова розево од Стилисимо ми се допаѓа.
  [​IMG]
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 3. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Struma55, annnni и NelChe им се допаѓа ова.
 4. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Ги обожавам :) Истовремено ми се и многу типски,шмекерски и гламурозни,женствени :inlove: [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На vaga95, esperanca, frutini и 3 други им се допаѓа ова.
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Многу ги сакам,ептен ми се типски и за секоја пригода се.Имам 3 (црно,крем и сиво) а сакам и тегет да си купам :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca и annnni им се допаѓа ова.
 6. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Сако не носам многу често иако мислам е задолжително за женски гардеробер!секогаш се наоѓа...имам едно сатенско така посвечено ,едно секојдневно кратко е и едно на кратки ракавчиња тегет боја е,оние долгите сега што се на мода многу ми се допаѓаат ама не ми стојат баш добро,се загреав лани да си купам ама не ми се допадна како мене ми стоеше :( инаку ми се допаѓа кога ќе видам девојка висока слабичка,со такво сако, фармерчиња и високи штикли-топ комбинације е :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ајде сега малку реално.
  Која девојка носеше сако пред година дена?

  Сакото стана популарно неодамна, значи не е нешто што од секогаш се носело, за да се декларира како нешто незаменливо во гардеробата и неопходно. Впрочем, ако ме прашате мене, до пред две години да ми дадеа сако да носам, ќе одбиев. Од секогаш ме потсетувало на облека за на работа....
  Како што кажа Росонерка, маст хев е за оваа сезона, како што беше за таа пред неа. И практично е, се комбинира, ама тоа воопшто не налага секој да го има, што е случајот кај нас.
  Сериозно, ми доаѓа баш вака да направам |( кога ќе видам девојки со црно сако. Толку досадно обелкување е тоа кај нас, чудо едно.

  Не е дека не носам, имам неколку, ама не сум досадна кога ги комбинирам. Ретко ги носам, искрено, и гледам да не делувам како секоја втора девојка.
  Што се однесува до желба, да имам, и тоа за корално црвено палто, со невообичаен крој. Овие обичните коцкасти се веќе видени и не ми го прават меракот

  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Хмм... некако не можам да си се замислам себеси во сако :^) :?:
   
 9. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Сметам дека секоја девојка треба да поседува убаво струкирано црно сако. Тоа е дефинитивно маст хев! :) Бидејќи секоја девојка ќе изгледа совршено во такво сако. Може да се комбинира секако. И во класични и елегантни комбинации, и посекојдневни. Со фармерки, со пантолони, со сукња, со обична маичка, со кошула, со фустан, со сеее :)
  И јас исто викам дека пред година две воопшто не се носеа вакви сакоа! А искрено и немаше некои поинтересни, штосни моделчиња кои можат да ги носат и помлади девојки (барем колку имам јас видено). И доколку имаше повеќе беа така поедноставни, некои беа поспортски. Мене ми текнува пред година (или две не сум сигурна) во Манго видов едно преслатко сако кое премногу ми се допадна, но не го купив :( и од тогаш барам сако но ништо не ми се допаднало баш. А тоа беше така краткичко струкирано со 3 копчиња и беше во линии теѓет-бело :inlove:
  ОК ова беше премн офф топик хахах ама морав да ви кажам за тоа сако! :D
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Јас имам тегет сако,и го комбинирам со тегет чевли,но не е задолжително...може и со други комбинации....не сакам црно,иако сестра ми купи скорото ама кратко,во план е ми е она крем актулената боја за идниот период но само да најдам.....
  изгеда многу модерно,а едноставно...... преферирам да го носам со панаталони и високи потпетици....со сукни и фустани некако не се осеќам удобно.....
  [​IMG]
   
  На PortmaN му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Многу ми се допага и често носам сако
   
 12. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Сакам и носам. Еве некои модели што ми го прават меракот :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Многу сакам црвено.. следно на шопинг листата ми е дефинитивно :wasntme:
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Јас носев сако за полуматура :talk: Значи пред 4 години му доаѓа тоа така :tmi:
  И за среќа уште ми е точно и си го носам, само што сега ракавите му се подвиткани.
  Иначе имам и кремасто(коешто за жал ми е широчко сега) и тоа го купив тој период. Значи сакоа имало и претходно само што никој не им обрнувал внимание.
  Сега за сега имам црно,бело,кремасто и жолто, а би сакала да си купам и црвено,онака баш црвено, или пак темно плаво.
   
 14. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

 15. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Какво сако си видов денес мх мх мх :inlove: 2500ден, ама преубаво ма најубаво :wasntme: Ми даде инспирација за уште неколку фотки, ах мора да си го земам :)
  Неможев да најдам слика од толку убаво како тоа, ама ај и овие ми се топ :wasntme:

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Леле, мајка ми има исто сако. Потполно исто. Стои во плакар, фаќа прашина.
  Би и го земала да го носам, ама побогу, розево е :|  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]


  Црвеновооооо :inlove:
  Туку, имам едно сако кремасто со некои цветно-апстрактни принтови. Сакам да ви го сликнам и да ми кажете дали е wearable :)
   
  На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Starfish биди фина и дај ми го мене :lol:
   
 20. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  Да ве прашам нешто, сакам да си купам црно сако. Ама, 17 години имам ( втора година сум средно) и не знам дали е прикладно да носам сако на школо?