Салони за мебел

Дискусија во 'Дом' започната од Zaljubena111, 7 септември 2010.

 1. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Од кои салони за мебел најчесто го уредувате вашиот дом? Поставувајте линкови.

  Симпо
   
 2. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  31
  Не можам да препорачам салон за мебел, но можам да ви кажам од каде да не ви паѓа на памет да купувате нешто: Евродизајн, Битола. Цените им се високи, но решив да платам поскапо мислејќи дека ги давам парите за подобар квалитет. Гоооолема грешка.

  Еве го моето искуство: купив компјутерски стол, кој чинеше околу 7000 денари. Имам проблеми со грбот, а доста време поминувам пред компјутер, па решив дека е добра инвестиција за колку-толку да си го зачувам здравјето. Уште по петнаесетина дена користење, столот почна да крцка и да чкрипи при секое мое седнување на него (а воопшто не сум тешка). По нецел месец почна да „пропаѓа“, па морав да го подигам на секој половина час. Столот имаше гаранција од 1 година, па го однесов на „поправка“. Кога си го зедов назад, столот беше во истата состојба, божем поправен, а очигледно беше дека не го ни допреле. За да ми ја излечи нервозата, татко ми го расклопи и го подмачка столот, па проблемот со крцкањето се реши. Но, остана проблемот со хидрауликата (така се вика?).

  Сега, 1 година потоа, столот е буквално на распаѓање. Материјалнот со кој е обложен просторот за седење е целиот искинат и од секаде излегуваат синѓери, механизмот за кревање/спуштање не работи, столот се клати лево-десно со 20cm луфта, целата конструкција е разлабавена и реално човек не може да се потпре на него. Со еден збор - ѓубре. Си ги дадов парите за џабе, а ги немам за фрлање.

  Само за споредба, сличен стол купен за 70 евра од Бугарија пред 6 години, до ден денес нема никакви маани освен што му се излижани потпирачите за рацете. А плус тоа - кожен е. И го користи човек 30 кила потежок од мене.

  Инаку, сега седам на дрвен стол стар 25 години и ништо не му фали. Значи, сепак постојат и работи што можат да истраат подолго од 1 година.

  Навистина ми се повраќа од нашите трговци што носат чкарт стока од Турција и Кина, и овде ја продаваат 5 пати поскапо. Па, кажете од каде може да се купи квалитетен мебел кај нас, но и цената да биде пристојна.
   
  На S.Snezana и stilas7 им се допаѓа ова.
 3. Maturantka

  Maturantka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  1
  Дали некој знае каде има салони на Мебел Ви во Скопје?
   
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  На ул. Првомајска бб ( населба Пинтија ) и ул. Кленоец бб. :)
   
 5. Maturantka

  Maturantka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  1
  Ти благодарам :)
   
 6. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
 7. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
 8. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
 9. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
 10. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
 11. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Ви благодарам девојки ми треба за уредување на целиот дом, почнав полека полека се да реновирам
   
 12. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  823
  во порта влае кај пензиското друштво
   
 13. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Дизајн модерно плус е моја препорака исто така
  Совршени се
  Имаат прекрасни идејни решенија
  Јас би ги ангажирала да ми уредат дом кога би го правела тоа
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Нас дома нарачките ни се од Алекс Дизајн, немам коментар колку ни е погодена гарнитурата :up:
  Едниот салон им се наоѓа во Радишани, другиот во К.Вода
   
 15. skenco

  skenco Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  48
  кај нас цел салон ни е од форма нова во маџари им се наога салонот и имаат доста прифатливи цени и добра услуга,таму лани си купив гарнитура за седенје од еко коза црна,црни еко коза столови,црно-бела трпезариска маса , црна кафе маса и комода во црно-бела и венге боја
  е сега гледам имаат убави лезаи во мебел ви
  www.foma nova.mk
  www.mebel vi.mk. ;)
   
 16. Jeny

  Jeny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  227
  значи прошетавме низ стотина салони за мебел, најпристапни цени имаат Форма Нова. Има ли некој да сподели искуство со нивната роба?
   
 17. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  41.638
  Пол:
  Женски
  90% од мебелот дома ни е од Мебел-Ви и сме презадоволни, премногу ми се допаѓаат што си имаат некој свој стил, а и со цена се нормални, ни најскапи ни најефтини, секако да не го заборавам и квалитетот кој е еден од најважните фактори :)
   
 18. Jeny

  Jeny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  227
  Сето тоа во ред, ама се е прашање на вкус. Мене и мажот ми таму не не бендиса ништо, една спална која им беше на попуст не воодушеви ама преголема беше за нашиот простор, другото ама ништо не ни беше по мерка.
   
 19. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  20.856
  Пол:
  Женски
  Имате ли нешто купено од СТРУМА МЕБЕЛ и како сте задоволни од производот?
   
 20. Koketna

  Koketna Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  23
  Дечки јас сум презадоволна од Вардар мебел ,имаат салон и во Горче и во Дебар маало ,поефтино здравје а и квалитетот е на високо ниво.Земав и душек од кај нив 30 см го платив 18000 ден ама вреди за секој денар понаспиена никогаш се немам будено.