1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Салони за мебел

Дискусија во 'Дом' започната од Zaljubena111, 7 септември 2010.

  1. carver91

    carver91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Прима мебел има попусти на одбран мебел..повеќе на нивната веб-страница
     

    Прикачени фајлови:

    • hit_3_2.jpg
      hit_3_2.jpg
      Големина на фајлот:
      156,6 KB
      Прегледи:
      43
    • hit_4_2.jpg
      hit_4_2.jpg
      Големина на фајлот:
      181,5 KB
      Прегледи:
      43
  2. LoveIsAllAround

    LoveIsAllAround Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    112
    Здраво девојки, дали некоја од вас има искуство со спална соба од Прима мебел? Конкретно овој модел ми се допадна од веб страната ама не сум била во живо да ја проверам. Било какво искуство ќе ми користи.
    https://www.prima-mebel.mk/tapaciran-krevet-umberto.html
     
  3. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.395
    Пол:
    Женски
    Југоекспорт немаат лош мебел на изглед и квалитет, но не монтираат баш. Може да си нарачате ако ви се допаѓа нешто и ви одговара цената, ама да имате дома некој татко/брат/сопруг што би го измонтирал тоа. Не е толку тешко, се е убаво нацртано.
    Две години имам клуб маса од кај нив и скроз нова е.
     
  4. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.899
    Допаѓања:
    6.407
    Нашиот од Техникоп го зедовме, пред година дена (скоро 2). Овој модел. Се подига и има огромен простор за складирање. Конструкцијата му е метална. Душек не спаѓа во цена. Имаат голем избор на штофови. Двајцата заедно тежиме околу 180 кг, и нема мрднато креветов. :D
     
  5. 94kickey

    94kickey Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    18
    За спална, Шипад мебел, во Влае имаат салон. Јас сум задоволна, супер квалитет( латофлекс ).
     
  6. Chokoholic25

    Chokoholic25 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    forma nova ili mebel venecija prilep?
    iskustva
     
    На LoveIsAllAround му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Ваљда ќе добијам конкретен одговор овде. Што мислите за спалните комплети од Виденов? На фб во групата за измами барав, имаше скоро 95% позитивни коментари, као "што гледаш тоа добиваш" . Е сега имаат доста ефтини спални комплети, како шкаф, фиокар и кревет за околу 16/17000,што кога ќе купам душек би дошло и околу 30.000,во тој поглед не е преефтино, ама па во другиве салони од кај 22.000 почнуваат поефтините спални комплети. Што мислење имате? Не се многу пари, ама па да ги фрлам само така и да излезе нешто никакво, за склопување не е проблем, мм сам ќе ги склопи и ќе го појача креветот, ама некако ефтини ми гледаат, дали дека овде немаат можда салон, па не плаќаат вработени, кирии или што е работава незнам.
     
  8. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.049
    Допаѓања:
    7.305
    Videnov gi brise negativnite komentari.
    Jas nemam iskustvo no ne bi rizikuvala ako ne vidam so oko izrabotka, shtof, miris na lezajot, zatoa sto ne se mnogu poeftini od firmite so saloni koga imaat popust.Ako stavis montaza I kachuvanje na sprat...ne se eftini.
     
  9. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Па има шема за склопување, мм сам ќе ги склопи и ќе ги појача. И качувањето на спрат не ни е проблем, сами ќе ги качиме, едни скали се за качување, така да, пак ефтино ми излегува.
    Иначе не кај нив на фб, туку во групата "Ѕид на измами и прашања од онлајн продавници", вака нешто се вика. Таму од луѓе што имаат купено, итоа ги има доста, доста позитивни коментари има.
    Незнам вака и овде што читав, од сите што имаат купено, само една членка не е задоволна, биро некакво беше
     
  10. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Дали некој има искуство со Интер Експорт за маси и столици?
     
  11. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Мебел Вениција има многу убави работи. ги има на самеот за мебел.
     
  12. Chokoholic25

    Chokoholic25 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    Дали од Чавле маси и столици сте задоволни?
     
  13. Mnik

    Mnik Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2021
    Пораки:
    2.073
    Допаѓања:
    9.661
    Пол:
    Женски
    Јас немам ама брат ми пред 3-4 години купи од таму баш трпезариска маса и 4 столици, за неполна година два стола се расклатија, масата исто за одприлика 2 години, а солидно ги плати, еден стол ако не грешам преку 6000 беше. Сега мора нови да купува.
    Јас од Форма Нова купив, за ич пари и трпезариска маса и столици и седмосед, еве ги 6 години по ред не се мрднати.
     
    На Chokoholic25 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Merten

    Merten Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2020
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    872
    Пол:
    Женски
    Јас имам само трпезариски столици, нови се па не знам како ќе се покажат. За изглед убави се, материјалот исто добро изработен, некако ногалките се залепени (не знам дали се поинаку прицврстени) па тоа не знам дали ќе биде проблем. Инаку ги доставија точно на датумот
     
    На Chokoholic25 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Agness

    Agness Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2022
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    193
    Јас лично немам искуство, ама моја пријателка си купи по нешто од мебел од кај нив. Она е задоволна, цената што ја плати и тоа што го доби соодвествуваа. Знам дека за достава и се јавуваа неколку пати да се договорат кога може/кога е дома за да не и ја достават додека е на работа па да се чуди.
    И јас се загледав некои маса и столови трпезариски, доста поефтини им се од други салони, ама се уште се мислам дали да ги порачам.
     
    На Mnik му/ѝ се допаѓа ова.
  16. TravellerS

    TravellerS Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2019
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.655
    Пол:
    Женски
    Од мебел Венеција, сестра ми купуваа аголна гарнитура, кога им ја донесоа кога ќе ја спуштиш и треба да е споена, имаше простор, перниците сосем различни од тоа што избрале, па ја враќаа.
    Јас не би ги препорачала.
    Нашиот мебел дел е од Дома Мебел, дел од Кристина Дамил, а дел од локални мајстори од мојот град, од се сум задоволна.
    Сега треба да правиме детска соба и најверојатно ќе ја нарачам од мајсторпт што ми ја правеше кујната и закачалката во ходникот.
     
  17. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Има многу негативни коментари за нив, не се многу ефтини , и јас барам и чекам мислење за Интер Експорт од Струмица ги има во Алмак,Интер Мебел и уште неколку во Скопје.
     
    На Chokoholic25 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ElJo

    ElJo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2018
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво, може некој да сподели искуство со Алмак, конкретно за аголните гарнитури ме интересира дали им се убави?
     
  19. lex

    lex Нов член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2022
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали има некој искуство со БК Мебел да сподели? Фала ви :)
     
  20. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    Зимавме фотелја онака е у ред но немаат некој квалитет не вредит за парите