1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Салони за мебел

Дискусија во 'Дом' започната од Zaljubena111, 7 септември 2010.

  1. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Ние цел спрат си опремивме од Мебел Ви, ама не сум задоволна воопшто. Прво нема монтажа, т.е. треба да си доплатеш за монтажа, второ многу работи ни беа оштетени, аголната гарнитура малку ни беше изгребана, а ни дадоа гратис табуретка од нив, целата беше оштетена, еко кожа е мтеријалот мислам на неа и од сите страни беше излупена. За тоа во ходникот што ни е сандаче за кондури со огледало една цела даска беше скршена. Имаат убави работи и не значи дека кај сите така ќе биде, ете кај нас вака се погоди.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  2. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    @Annath те читав во др. тема па чекав да пишеш :) И јас сум за менување гарнитура, после 2 години ми стана монотона, ама мм нејќе. Сепак јас решив старата да ја огласам ]:) Баш викендот зборевме со друштва кои беа на саем за мебел. Купиле убава гарнитура од Фејдом и многу практична ми се виде, има како куфер отпозади се отвора за алишта. Се пушта, ама ја земале 36.000 не е мн. голема , аголна. Претходно имаа од Мебел Ви и рекоа нема споредба. Други земале од Софа Студио, повеќе на лик отколку практична ама моделот и бојата вриштеше од што е убава (тиркиз).

    Нашата дома е од Алекс Дизајн, од Савело Струмица. Немам збор, за 500 евра супер е. Се спушта, голема колку спална , комотна, не крцка, и плус има дел за алишта кој се крева. Савело ти се квалитетни.
    Јумис , се наоѓаат кај Џевахир, имаат страшно добри и квалитетни. Штофена, голема аголна ја земавме за 45.ооо за кај свекор ми и свекрва ми. Квалитет предобар. И колешка моја купи, презадоволна. Мислам дека кочанска е фирмата.

    Прима би ти рекла не за гарнитури. Мајка ми има, перниците од одма се спуштаат, пропадна, крцка. Прима би земала за во детска соба.
     
    На Sesil и Annath им се допаѓа ова.
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    За Прима мебел не сум слушнала убави работи, а бендисавме убава гарнитура...и бајаги скапа. А Мебел Ви така така, оваа сега што ја имаме е 8 години, се покажа гарнитурава, ама како да попушта (башка што ми здосади). Нивните модели се исто ок, цените зависи.
    Ќе ги проверам овие две што ги спомна, па ќе видиме. Мора да шетнеме, друго е онлајн, друго е на лице место, макар што и на лице место нема гаранција дека ќе ти се погоди,
     
  4. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.645
    Допаѓања:
    251.481
    Пол:
    Женски
    Јас од Канапе купив пред месец, два. Многу е лична. Може погрешивме што не земав штоф...
    Од збор, со навремена испорака се на место.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  5. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.389
    Допаѓања:
    34.213
    Пол:
    Женски
    За Јумис јас на саем се изненадив од цените. Ги мислев за којзнае колку скапи, па затоа и не сум влегла кај нив, меѓутоа цените им се сосема пристојни.
    Канапе исто како модели се ок, модерни и текстилот им е добар, меѓутоа мене некако изработката ми се виде климава :?:
    Во моментов имам од Фејдом, текстилот им е супер, практични се и до пред година беше топ, меѓутоа одеднаш ми се слече сунѓерот, не знам зошто. Обично не се жалат од нив, јас изгледа таква среќа сум имала.
    Југоекспорт имаат ептен убави и квалитетни гарнитури. Не знам како се со роковите. Читам многу се жалат од нив.
    Симпо ми се убедливо најдобри. Ама и цените им се соленки. Јас си бендисав гарнитура од таму, ама изгледа само желба ќе ми остане :worried: 90 000 е цената за штоф, со самескиов попуст им беше 70 000 и нешто, ама и тоа ми е скапо, за жал. А љубов е :inlove:
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Unikatno Ime

    Unikatno Ime Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2016
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Зинес?
     
  7. ZAHRA

    ZAHRA Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2016
    Пораки:
    1.621
    Допаѓања:
    16.903
    Пол:
    Женски
    Јас имам купено аголна гарнитура материјал микрофибер од Флорида мебел Тетово прекрасна,дури дојдоа ни размерија по наша мерка каква сакаме да биде да се вклопи во просторот,ми дадоа гратис табуретка,превоз и монтажа бесплатна ни недела дена одма ја направија гарнитурата,мислев дека подолго ќе ја чекам.Алал да им се парите и навистина добар квалитет(y)
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Ние станот го опремивме со мебел од Natuzzi, Југоекспорт и Монтенегро. Одличен дизајн, најдовме се како што баравме, немавме проблеми со роковите за испорака и искрено се надевам дека квалитетот ќе ја оправда цената.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  9. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    Има ли некој искуство со Chavle мебел?
     
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Масата откако ќе ти ја згрешат и по втори пат, се откажуваш од се друго:x
    Трпезариските маси од медијапан не им се многу издржливи.
    Клуб масичките им се солени за квалитетот..
    Се друго така така..
    Со еден збор јас би ги скокнала..
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    Фала Прашинке.
    Ќе се откажам изгледа, немаат само они клуб маси, а да соленки се. Ама па затоа мислев имат квалитет, ама изгледа не.

    Од клуб масичките кои ги гледавме секаде ми се чини дека сите се прениски и мали. Или само ми се чини и сега тоа е на мода.:tmi:
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  12. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    557
    Клуб масички можете да си нарачате custom made... Сигурно поефтино ќе ве фати...
     
    На Dust и duffi им се допаѓа ова.
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Има клуб маси секаде, ама секаде се многу ниски и за мој вкус (или вкусот ми останал во 90тите хаха)..таква им е модата веројатно, во право си.. сепак, за таа цена верувај квалитетот им е низок..Уствари не знам каков квалитет треба да имаат за да ја оправдаат цената...
    Убаво вели наделинка, каква сакате за тие пари ќе ви направат..
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Знаете ли фирма за мебел што изработуваат по нарачки маси и столоци барок стил и стрикно да бидата насочени кон тоа.Да им покажам слика што сакам и да ми изработат?
    Овие casamia едни столоци што имаа во очи ми остана на католог ги видов.Ги немало веќе ги прашав дали може да се изработат ми кажаа не... :( И сеа сакам да најдам некој што би можеле исти такви да ми изработат.Овие jumis luxury rabotaat li po naracka?
     
  15. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Кажете ми салони што продаваат бамбус гарнитури за тераса ...плсссс
     
  16. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Имаше во Меркур убави. Ѕирни на нивната страна.
     
  17. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
  18. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Дњфинитивно не би ги одбрала,никогаш повеќе,нарачав терпезариска маса,ми ја донесоа на 31 Декември,порачана претходно 40 дена,кај со ја донесоа за нова год па усте и скршена,па ајде назад и во април ми ја донесоа ....а во меѓувреме 1000000 телефонски муабети и лажење сушење ...ноќна мора
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Искуство со БУрник Мебел? Имаат ефтини гарнитури сега, на попуст им се, се мислам да си земам ама прво сакам искуство да слушнам. Читав во коментари на страната Мебел Венеција многу се жалат па да не испадне дека и ваму ќе биде така :)
     
  20. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Дали знаете каде можам да најдам вакви столици??? Screenshot_20171025-200618.png Screenshot_20171025-213517.png
     
    На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.