1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сами на летување

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од rossonerka, 2 август 2011.

  1. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Колку само би сакала. Да се одморам од се, тотално од се. И од мене едно категорично да. Со задоволство би заминала некаде, што подалеку :)
     
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Сама на летување без патнер не. Иако сум авантуристички дух, сепак не би отишла без партнерот сакам да сум со него и да уживаме заедно во убавините. Но доколку би била без партнер е тогаш никој не прашувам би се спакувала и би заминала. Значи сепак ми зависи од ситуацијата во која се наоѓам.
     
  3. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Би. Да,сега кога размислив подобро. :)

    Oд причина зошто да не,да видам како ќе се снајдам,и дали воопшто ќе се снајдам,и плус,што во последно време не можам да ги поднесам луѓето,така да,би отишла и во Вардар да пливам,само да сум настрана од луѓе. :D

    Кога би имала финансии,би отишла некаде,на некое островче. Ги гледав овоа лето,оние близу Австралија,Полинезија,која има мал милион острови,многу добро место,многу оддалечено од цивизацијата,супер. Би отишла зошто да не.

    Сама на плажа,сама на шанк,со друштво во кревет. 8)

    Fuck yeah.
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Не доаѓа во предвид! Мене не ми се оди сама на десетдневен одмор со дечко ми,без друштво не пак да заминам некаде тотолано сама и да ,,уживам,,! :^)
    Ќе ме убие монотонијата бре, да нема со кој збор да одзборам а јас толку многу си љубам да си дрдорам :talk: , да нема кој да ме намачка со крема по телото, да ми фали човек до мене кој ќе ме фотографира :rofl: , со кој би коментирала некој згоден фраер па и некоја секси газица на плажата :$ , да нема некој кој ќе ме фали дека сум многу упорна во сончањето :lol: ...еее тоа нема шанси! Веднаш ќе ме фати носталгија за дома! И после се да нема со кој да се потсетувам за убавите моменти на плажата :o
    Јас си сакам друштво со мене,сакам да се осеќам опуштено но не да ме убива досада, сакам да си уживам но не да нема со кој да поразговарам... Едноставно јас не сум за ,,сама на одмор,, и знам дека никогаш во животот нема да имам таков доживЉај
     
  5. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Уфф не не сум тој тип на човек да ужива и да се релаксира...не можам да се излежавам на плажа и да читам книга...абре јас кога сум на одмор се фрламе во вода си играме ко дечиња, се бесиме , се маваме со песок...а после 11 кога ќе не фатат будалите па и на хорори се смееме....не можам јас би полудела и 3 дена да не си кажам збор со некој , а не па повеќе...
     
  6. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Прва прилика да ми се пружи одма би отишла, немам проблеми со тоа да бидам сама, уживам кога сум сама. Можеби 10 дена би ми биле премногу и би станало досадно после одредено време, ама 4-5 би ми дошле совршено. Не ми е страв од манијаци, само знаете тоа повеќе би дошло како замор постојано да објаснуваш да ти се тргне од пред очи некој ненаситен чичко, или дечко сеедно. Би отишла на село, на планина кај што нема толку мн луѓе.
     
  7. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    На летување сепак би отишла со некого, би ми било досадно сама, сигурна сум, а на некој град би сакала сама, да можам како што сакам сама да го истражувам градот, да се шетам каде сакам, ако сум со некого сигурна сум дека ќе ми оди по нерви. :tmi:
     
  8. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    ДА...Можеби не десет дена но 5-6 доволно би ми било, само јас и мапата :D Има да се одморам (во права смисла на зборот) :) Таму ќе си најдам друштво, тоа е најмал проблем, па и да не си најдам сама ќе си испаѓам, одам кај сакам, прибирам кога сакам, без никој да му попуе над глава :)
    Баш вака би сакала :)
     

    Прикачени фајлови:

  9. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Би отишла само на еден викенд сама, ништо повеќе. 3-4 дена би ми биле сосема доволни, знам дека после тоа ќе почнам да се чувствувам осамена и ќе сакам друштво. Ќе сакам да правам муабет со некого, не сум навикната да молчам долго време. :lol: Кога сум на одмор сакам да сум со добро друштво, без разлика дали одам со другарки или со дечко. Сакам да има некој со кого би ги споделувала моментите, а потоа заедно да се присетуваме на одморот со насмевка.
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сама? ЈАС?!?! Ако сакам да се збрлавам, да, би отишла.

    Не ти сум јас човек кој сам би одел некаде. Неколку ЧАСА сама ми се сосем доволни.
    Настрана тоа што има секакви по светов, уште сама некој да ме начека, па да ме продадат таму бело робје, оу НОУ!
    А со мапа не знам како би се снашла. Гарант однопаку ќе ја свртам :D
     
  11. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Можам да кажам дека би одела, но кога ќе размислам подобро го менувам мислењето.
    Потребен ми е можеби само еден ден да останам сама дома за да се одморам, но околу мене се' тивко, а јас како што сум 200 на саат, не успевам ни 5 часа сама да седам. Потребна ми е само една личност за да си поминам прекрасно.
     
  12. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    ДА...немора да се 10 дена, 5(најмногу)...Тотална релаксација, книгите, коктелчина, песочни плажи...
    Но може и тоа да е во некој град, на шеткање :) ....Ќе гледам да си ја испоолнам желбата :)
     
  13. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Хмм а кој ќе ми ги спакува пак куферите, кој ќе ми прави друштво за сладолед, кој ќе ми кажува кое ми стои добро кое не, кој ќе ме буди на време, кој ќе ме постесува на се што јас ќе заборавам??
    Не знам, можеби би отишла, ама на викенд. Со авион, па макар и летот да траел половина час :lol: .А на одмор од неколку дена засега за сега не би, ама онаму после 30тата година, кога стварно би ми бил потребен мир би отишла.
    А сега сама би отишла само на шопинг и тоа некој да ме однесе до трговски и после да ме земе сосе кесите од таму. :rofl:
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Сама?
    Уште веднаш, уште сега!!! ^_^
    10-тина дена сепак не, многу ќе ми дојдат, ама 5-7 денови и тоа како би отишла сама некаде.
    Само да си имам парички.
    А и планирам такви патувања сама со себе, здравје кога ќе си имам доволно голема платичка, како би тркнала до Барселона или Ница сама.
    Би истражувала, би шетала, уживам сама да пијам кафе, да ручам, да разгледувам, без некој да гледа попреку - кај оди бре оваа лудача сама (нашиот менталитет е таков, за жал. седнете напијте се кафе сами, ќе ве направат или ненормална или асоцијална). |(

    Не сум од тие што се плашат и по 100 пати ги анализираат работите што и како.
    Пасош, пари и да ме нема.

    :)
     
    На Smilly, creshicka, TeddyGrey и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    :shake: :shake: Нее никако сама не тргнувам до најблиското село од мојот град а не пак на некоја по далечна дестинација :D :!: И би се размислила дали би отишла само со 1 другарка.Јас сум од оние кои сакаат големо друшто и за обично излечување се збираме по 10 души а за на одмор не знам колку би ми биле потребни :D Значи за мене одморот не е лежање во соба и да се досадувам по цел ден, туку сакам секој момент да го поминам со луда екипа и откачување до даска :$ :lol:
     
    На BlackCat му/ѝ се допаѓа ова.
  16. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Истооо....сакам огромна екипа и да се забавуваме , а не единствените зборови што ќе ги кажам да ми бидат со некој келнер и со тие од хотелот
     
  17. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Епа супер ајде мое друштво 15 души, од тебе 15 и спремни за одмор :P А што велиш :wasntme:
    и уште 15 што ќе запознаеме ;) имам другарка која може цел град да го собере за 5мин :lol:
     
  18. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Нема шанси некогаш да заминам сама на одмор. Зависна сум од луѓе и друштво. Е сега на одмор пак не би одела со големо друштво доволно е само уште еден со мене да иде, ама сама НЕ.
     
  19. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Би отишла сама , кај сакам ќе одам кога сакам .
    И така јас уживам во друштво со самата себеси па зошто да не отидам на одмор сама :)
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Колку копнеам по ваков одмор.

    Седум дена доста ми се.
    Да ги манам сите, никој да не ми се качува на глава и цело време да правам што сакам и како сакам јас.
    Ќе се изнауживам максимално.

    Не ми пречи одмор со друштво, дечко, родители па ич. Ама верувам дека на секој му е потребено нешто вакво. Не мора да се мисли на море и некоја атрактивна дестинација. Планина, езеро, што и да е иако јас радо би море кога би имала опција да бирам за вакво нешто.