1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сами на летување

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од rossonerka, 2 август 2011.

  1. la-lita-e

    la-lita-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    151
    Jа би сакала да одам сама на одмор,но ми е страв. Ако одам на нешто организирано со група,но сепак да бидам сама без да водам некој со мене тогаш ок,но да тргнам да одам сама сама во друга држава или друг град во кој не сум била претходно ми е страв. Од кај знам кај ќе најдам сместување,кога некој ќе те види сама шеташ полесно може и да ти пријде,да те замара,женско си сепак. Или па ако имаш вила некаде и си ги знаеш комшиите го знаеш местото,зошто да не идеш сам да одмориш една недела. Зависи ситуацијата сепак
     
    На Name и Elena69221 им се допаѓа ова.
  2. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Абе порано сметав дека е тоа за никаде сам да одиш негде, ама како иде времево, сите заглавени со работа, па работа - дома, и останува годишен одмор и ако во тој термин не се ускладите ос некого за да отпатувате, јас и сама би отпатувала. Па зар во тие денови додека сум на одмор да не излезам некаде да уживам малку.
     
  3. Stylesh

    Stylesh Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Баш е убаво да се биде сам...:)
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Можеби, ќе си најдеш ново друштво, ќе запознаеш нови луѓе. Нема со кој да се расправаш. Само на одолги релации би ми било страв сама,а на пократки ќе ми биде незгодно да резервирам место и кога ќе ме прашаат за ноќевање колку души? сама , ќе се чудат.
     
  5. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Eдно големо ДА од мене ! :D :D :D
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Од една страна е убаво да одмориш глава од се, а од друга страна мене би ми недостасувало друштвото. :lol:
     
  7. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    И добро тие што веќе биле сами како си го исполнувате времето?Што правите да не ви биде досадно?
     
  8. sparklegirl

    sparklegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    29
    Многу големо да. Сега сум со родителите но се сретнуваме само за спиење и не ми прават проблеми иако не го знам местото. Обожавам да истражувам нови места бе некој да ми галами ајде ваму да одиме ајде онаму :D
     
  9. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Еднаш некоја од автобусот била сама отидена на одмор, ама таа кај сама па не се ни здружила со никој, и кога дојде време за поаѓање накај дома таа на плажа беше зашто немала од кај да дознае дека треба да си оди. Значи, многу е глупо и според мене не безбедно да се оди било каде сам. А ако се оди сам и таму се најде друштво е ок, ама кога веќе тргнуваш си свесен дека може и да не се најде друштво. Така да големо не од мене. Сама со уште некој најблизок или партнерот, зарем и он ќе те замара и од него ако сакаш да се одмориш тогаш не ќе да е вистинскиот :D
     
  10. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Јас би отишла сама ама не на овие години. Можеби за 5-10 години од сега и само ако е организирано од агенција. А сама да барам сместување и такви ствари, не :shake: Ќе се изгубам сама со мојата параноја. Секој втор човек ќе ми личи на сериски убиец :D
     
  11. Srckence22

    Srckence22 Нов член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    Самма баш и не е убаво, можеби со уште една другарка или некоја што ја познаваш колку да ти се најде ако недај боже затреба. Со дечко тешко дека ќе си поминеш убаво, посебно ако е љубоморен, а кое машко не е? Па види како те гледа, па зошто вака седиш, па каде гледаш...... И само нервози и едвај чекаш да поминат тие 7 дена, за да се вратиш и да им правиш филм на другарките колку убаво си поминала.
    Мене нај интересни ми се оние кои одат без денар, и дремат од плажа во соба и обратно и кога ќе се вратат правење филмови што да ти кажам.
     
  12. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Како што ми треба одмор од сее, уфф и тоа како би си отишла сама на летувањее :)
     
  13. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Па не би одела сама баш 10 дена на одмор али ден-два дефинитивно. Да си запалам кола да си возам сама да си пеам, да си се сунчам, да се бањам во море да се изнауживам и одморам, а 10 дена нема шанси. За подугачок одмор дефинитивно со дечко ми и уште некој така...
     
  14. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Јас тоа сакам ама нема :( :rofl: Да ти се изладе главата,да го пуштиш мозокот на пасење.Макар и да не запознаеш никој.Битно ќе се одмориш 8)
     
  15. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.982
    Допаѓања:
    166.584
    Пол:
    Женски
    Скроз ДА. :) Ја неам никаков проблем да заминам негдека сама. Дури и за одморов годинава сама си одлучив, ама ете сплет на околности се пријави уште некој во меѓувреме. :)
    Буквално не си лишен од ништо, ги праиш истите работи као и кога си со некој друг/други.
    Единствено ради безбедност, организираноста мораш да ја сведеш на повисоко ниво. Тоа е тоа.
     
    На toogood и Tanjamm им се допаѓа ова.
  16. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    А преку агенција ли резервираше сама ?
     
  17. anuvcheto

    anuvcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    352
    И тоа како би заминала сама на одмор, само нека се најде некој паметен да ми го плати и ич не му ја мислам, земам парталите и бегам
    Со кого може да ми биде поубаво одколку сама со себе
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Ме насмеа со ова дека ќе одиш сама, само да се најде некој да го плати. На сите би ни годело вакво нешто.
     
    На anuvcheto му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Јас сум одела сама, а бидејќи сум манијак за патувања зар да чекам друштвото/дечкото да се накани дали да оди или не ! Така ќе ми отиде возот :lol:
     
    На joy1 и Tanjamm им се допаѓа ова.
  20. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Сподели искуство. Каде си одела сама? Во земјава или надвор? Како го исполнуваш времето за да не ти биде досадно?Јас сакам да отидам некаде сама, ама немам храброст. Некако чудно ми е. А вака чекам , да се договорам, молам едни , други. На крај сите извисуваат од различни причини “еее немам пари, ај следниот месец“, “Ми се скрши телефонот, нов треба да купам сега, ај понатаму сега времето не е убаво итн.