Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  132
  Zosto zenskata masturbacija e tolku tabu tema :?: :?
   
  На bbb му/ѝ се допаѓа ова.
 2. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  866
  ja mislam deka ne e 8)
   
 3. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  132
  pa apsolutno ne e na vakvi forumi no retko koja od devojkite ke priznae deka go pravi toa vo realnoit svet :?
   
 4. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  еве јас ке ви признаам дека го правам ;) секоггаш кога ми се сака и негледам ништо срамно во тоа , многу природно и многуууууу убаво ;)
   
  На Osamena devojka, Pepi1106, KrisBt и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Just.Be

  Just.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Мхх јас сум почетник тука:)
  Па да ве прашам,секогаш кога се самозадоволувате имате оргазам?
  Колку време отприлика го правете тоа?И дали се чепкате најмногу на клиторисот??
  Јас се извинувам ако се малку глупави прашањата,ама како што кажав немам многу искуство:)
   
  На Help! му/ѝ се допаѓа ова.
 6. babygirl

  babygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  daaaa draga i toa najubaviot na cel svet :) a kolku vreme ...uf ne znam sekogas razlicno zavisi od vreme , raspolozenie:))))klitorisot mene mi e pred se ....cepkam i "naokolu" ali toa e prioritetnata tocka :)) ali toa e individiualno za sekogo :)
  pozz pa pisi ni ;)
   
 7. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  I ja se soglasuvam so tebe deka zenskata masturbacija e tabu tema, za zal :worried: Za razlika od nas, mashkite javno si priznavaat i ne se sramat od toa deka masturbiraat cesto, na kratko NE SE SRAMAT OD TEMATA SEKS :lol: Dodeka pak nie zenskiot pol se sramime od ovaa tema ko nzm sho da e, duri ne ni priznavame deka gleame pornici i sl :rofl: bash sum primetila mn zenski nejkat da priznaat deka gledaat pornici i se vadat na toa demek ''gadno e,i zatoa ne gleam ic" treba malce da bideme poprifatlivi na temata ''SEKS'' i da gi prifatime site nejzini dobri i loshi strani ;)
   
  На Help! и srci им се допаѓа ова.
 8. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  97
  Уххх, билката ќе ни ја заклучи темава, има слична тема веќе... :lol:
  Јас на никого немав кажано до скоро дека мастурбирам (освен на форумџикиве :rofl: ), а тоа го правам од прилично одамна, уште од основно, само што тогаш не бевме толку напредни, па не знаев од каде доаѓа тоа експлозивно чувство на крај, нареено оргазам. Живееме во прилично конзервативна средина, ако може да се каже така, па затоа е ова табу тема, иако не би требало да биде, затоа што и лекарите препорачуваат мастурбација, бидејќи тоа е најдобар начин за запознавање на своето тело, за да откриеш што сакаш, а освен тоа и при доживување на оргазам се лачи окситоцин-хормон на среќата. Покрај тоа, оргазмот помага при многу здравствени проблеми, а немаме секогаш партнер покрај себе од одредени причини, или пак е рано за тоа. Не е тоа ништо лошо, ама ете-луѓето не сфаќаат. И на дечко ми му кажав пред неколку месеци и се здиве, се прашувал зашто не сум му рекла порано. :D
  Нејсе, закон е и треба да се практикува! :*
   
  На Teodor`s mom, fairy5fairytale, love.faith.hope и 5 други им се допаѓа ова.
 9. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  Echo milo mi e sho me podrzuvash vo vrska so temava i sho priznavash deka masturbirash :lol: pa lugje toa ne e nisho sramno, sosem prirodna rabota si e :D zatoa samo napred zenski :rofl:
   
 10. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  97
  Така си е, све во интерес на здравјето, а и на задоволството богами! :lol:
   
  На Teodor`s mom му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  hahhahaha e bogami taka e :rofl: poishe e za zadovolstvoto ... :D
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Па колку што е сексот нормална работа,толку е и самозадоволувањето...
   
 13. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  4.973
  мислам дека не е табу тема, и јас си се самозадоволувам кога си имам потреба па што е тука страшно си седнуваш пред компјутер си пушташ порнич и си уживаш. а колку време трае зависи од расположение од атмосвера од се :lol: :lol: и баш се осеќам после тоа нај релаксирано
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  Си практикувам, си го сакам тој дел, нормално е, здраво и убаво ;)
  Кога имам секс, поретко, ама не значи дека престанувам и тогаш.
  Имам другарки кои немаат секс и не се самозадоволуваат. Не знам што прават со себе :^) Подобро нека ме лажат, отколку да е вистина тоа :D

  Инаку, имав еден бивш дечко кој се лутеше кога му кажував дека сум се самозадоволувала. "Што е , зарем јас не сум ти доволен"??? Оф леле Боже. И онака, баш си беше лут.
  Сега, кога му кажувам на сегашниот дека го правам тоа, само се смешка, признава дека го пали и нема врска што имаме секс и уживаме, едноставно врската со себе не смееш да си ја занемариш :D
   
  На Vesna6311, Teodor`s mom, 123.Maki-first и 4 други им се допаѓа ова.
 15. kavcura

  kavcura Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Negden imam citano deka samozadovoluvanjeto kaj cura olesnuvalo poragaj :lol: taka da devojki terajte hahahah , za mene si e normalno inaku se i ne se sramam da go kazam toa ;)
   
  На Teodor`s mom му/ѝ се допаѓа ова.
 16. medina

  medina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  kakvo e toa samozadovoluvanje ziti se prv pat slusam za toa
   
 17. medina

  medina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
   
 18. medina

  medina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 19. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  4.973
  медина а што е тука смешно ???
  мислам убаво е да се сакаш себе си и да си се самозадоволуваш.........
   
  На Tomka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  121
  не се самозадоволувам, а и стварно не ми е јасно што е убавото кога сама го правиш тоа? само од дечко ми е како што треба, не ме пали САМОзадоволувањето.