Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. DiFlove

  DiFlove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2016
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  ke se obideme haha:tmi:
   
  На BoyL и Hristov им се допаѓа ова.
 2. Tw<3

  Tw<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Дали самозадоволувањето и гледањето порно е грев? Прашав на друг форум и добив три одговори и во трите ми рекоа дека е грев. Вистина ли е тоа?
   
 3. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.610
  Допаѓања:
  72.553
  Пол:
  Женски
  Да...Точно ти кажале.
   
 4. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  @Tw<3 Во темата Врски > Љубовни Проблеми пиша дека имаш 15 години и дека си сакала да се "лапаш" со бившиот кој сега има девојка, јас знам дека сте на распуст, досадно ти е, но наместо самозадоволување земи прочитај некоја лектира така ќе бидеш позадоволна и подготвена за на 16 јануари кога ви завршува зимскиот распуст. :!:
   
  На Агнес :D, Dadusicka, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Tw<3

  Tw<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  @Згодно Момче сакам да знам, а тоа што прашав не е страшно не мораш да напаѓаш одма..
   
 6. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.036
  Пол:
  Женски
  Зарем толку рано?
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.724
  Пол:
  Машки

  Ne e grev .. uzhivaj si .. sve shto ti prai ubavo na dushichkata ne e grev. :)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  @Tw<3 Не те напаѓам воопшто, напротив сакам да ти укажам дека сеуште си мала за такви работи, треба да фокусираш на учењето, а за другото има време, животот е пред тебе.
  Ти посакувам успешен старт на 16 јануари и сите петки освен нели математиката најтешка е :)

  @sjdgo Така се збори освен ако временските неприлики со снегот, и непредвидени ситуации се појават во меѓувреме.
   
  Последна измена: 8 јануари 2017
  На Meckicja, cresa-jagoda и sjdgo им се допаѓа ова.
 9. Tw<3

  Tw<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  На 18ти почнуваме. Фала @Згодно Момче и математиката е 5 но прифаќам дека е најтешка;)
   
  На Dadusicka, cresa-jagoda, sjdgo и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Pixy101

  Pixy101 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Што мислите за задоволување со другарка? Тоа нема да значи дека сме лезбејки?
  Ве молам за мислење и за предлози за предмети што може да се користат при задоволување? Фала ви
   
  На didisi, Lolo5, KrisBt и 3 други им се допаѓа ова.
 11. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.419
  Пол:
  Женски
  Чекич, штемајз, бонсек,....и една мокра чорапа за да се плескате по газињата(facepalm)
   
  На Traveler$, playful girl, ♣ Alba Viduam ♣ и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.815
  Допаѓања:
  36.573
  Пол:
  Женски
  Лезбејски е. Тоа значи дека те возбудува да ја гледаш другарката како се самозадоволува.

  Според мене мастурбација е приватна и лична работа, кога немаш партнер а имаш нагон, затоа и се вика самозадоволување.
   
  На didisi, LaGuapa, TheLovelyGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Valas

  Valas Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Машки
  Dali e vozmozno dazena se zadovoluva bez fantazija, demek nemala potreba,
   
 14. bjorn

  bjorn Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Машки
  Прашање до машката (или евентуално женската) публика. Како спречувате сувост на кожата како последица на често самозадоволување?
   
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.071
  Допаѓања:
  41.990
  Клин со клин се избива, продолжи додека не помине.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Emma300

  Emma300 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  Во последно време многу честооооооооооо,мора да си најдам што поскоро некој оти не е исто:$

  [​IMG]
   
  На Lolo5, Iviy, BoyL и 5 други им се допаѓа ова.
 17. formentera

  formentera Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  12
  Дали при самозадоволување со прсти доживувате вагинален оргазам и за колку време отприлика?
  Знам дека е индивидуално но сепак отприлика...:wasntme:?
   
 18. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Дали му дозволувате на вашиот партнер да се самозадоволува со гледање на порнич?? :D
   
  На didisi и diskreten32 им се допаѓа ова.
 19. Magiifili

  Magiifili Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  според мене нема ништо лошо во тоа :)
   
  На Dadusicka, Hristov и diskreten32 им се допаѓа ова.
 20. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.815
  Допаѓања:
  36.573
  Пол:
  Женски
  А како ќе му забраниш? :^)
   
  На Hristov, Bozica1980 и forumce им се допаѓа ова.