Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. moglibitola

  moglibitola Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Машки
  Bukvalist ? mozi bese od ko zavrsif ili pred da pocnam ama vazno kritika da se daj ;)
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tw<3

  Tw<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Девојки да ве прашам дали после мастурбација ве има болено стомакот, кај јајниците? Досега ми се немаше случено, па се загрижив
   
 3. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Женски
  Ќе ти дојде.
   
  На Tw<3 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.274
  Пол:
  Женски
  Едно прашање до “зафатените” мажи што многу ме интересира. Колу често се самозадоволувате и како тоа влијае врз вашиот сексуален живот? :D
   
  На ЕденЧлен и diskreten32 им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  135.024
  Исто како 'зафатените' жени... ваљда..
  Дркам, ко ќе ми се дрка..
  Не влијае никако на мојот сескуален живот, пошто самозадоволувањето е скроз интимна и 'практична' потреба.
   
  На Milobebence, Hristov, NNK19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  2.837
  Пол:
  Машки
  Ponekogas i ne vlijae voopsto
   
  На Milobebence, NNK19, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.787
  Допаѓања:
  63.607
  Пол:
  Машки
  Кај секој е различно,кај мене влијае на подобрување на сексуалниот живот.
   
  На Tajnaotrovna, Milobebence, Desi1991k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.274
  Пол:
  Женски
  Абе добро.. види и ја го правам истото не викам не. И по мене нема никакво влијание затоа ме интересираше од мушка перспектива. Ко шо вика @ЕденЧлен и кај мене влијае позитивно. :D
  Едит: дали ако сте незадоволни од сексот почесто го праите тоа или нема врска? :?:
   
  Последна измена: 25 април 2019
  На diskreten32, ЕденЧлен и makedon81 им се допаѓа ова.
 9. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.787
  Допаѓања:
  63.607
  Пол:
  Машки
  Задоволен сум,но едното со другото неможе да се спореди.Самозадоволувањето ми ги појачува потребите за секс,и ми дава издржливост во сексот.
   
  На Tajnaotrovna, Milobebence, Desi1991k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.274
  Пол:
  Женски
  Ааа така значи. Бравооо фала ти, ми ги појасни работите :clap:
   
  На Desi1991k, ЕденЧлен и diskreten32 им се допаѓа ова.
 11. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  167
  Пол:
  Машки
  Секој ден. Се случува некогаш и по два пати да дркам и пак имам желба за секс. Дркањето не ми влијае во ниедна перспектива негативно на желбата за секс.
   
  На GirlVolley, Принцезичка1 и NNK19 им се допаѓа ова.
 12. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  409
  Пол:
  Женски
  Јас деновиве имам некако зголемена желба за мастурбирање (иако имам односи со дечко ми) , ама до сега во принцип не сум мастурбирала нешто премногу често. Е сеа проблемот е што некако тапа ми е само со прсти... Би си купила вибратор, ама сеуште живеам со моите, а мајка ми насекаде "чепка" и нема да ми биде баш пријатно ако ми го најде... :^) Ама ако случајно се решам да купам, вие што имате од каде имате купено? Гледав Валијант дека имаат достава до дома, некако и срам ми е во продавница да купам... И ме интересира како одржувате хигиена на него? Само со вода го миете или .. Зошто јас за инфекции сум махер, од све фаќам... :hug:
   
  На beauty&beast, the drummer и Davidmfo им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  135.024
  Од Валијант имам купено, ама можеш и од али експрес да нарачаш, поефтини се таму.
  Хигиена: Вода и сапун.
   
  На Animali, Biny и Darlingzz им се допаѓа ова.
 14. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  8.157
  Пол:
  Женски
  Силиконски купи, се мие со сапун и вода темелито.
   
  На Animali, Darlingzz, mentalmk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  А тој што е на струја или на батерииииии...:?:

  да не биде работата, починала од вибратор:rofl::rofl::rofl:
   
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  135.024
  Абе аман, батерија е 1,5 волти. Ништо не може да ти биди.
  Немаш ко дете бапнато в уста батерија? :D
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  јас коа бев дете немаше батерии..шала на страна, нели ке се намокри ма тоа место каде што се ставаат беатериите или тоа за струја(знам дека сум бруки ама да прашам:$
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  135.024
  Секако не уклучвам вибрации, не ми прават разлика.
  И да се расипи, исто ми се фаќа.
  Ама пак, и ќе пазиш каблето и местото кај што влегува во алатот, да не го шлакаш со вода.. Не ни има потреба таму да миеш, пошто е одоздола.
   
  На Biny и baba Rada им се допаѓа ова.
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Е што вибратор ти е тоа без вибрации да не вклучам..море на најјако коа ке го пуштам..вауууууууууууууу..само да си купам прво;):)
   
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  135.024
  Абе знајш како вибрира? Ко мобилен на вибрации. Шо к*р разлика ќе ти напрај то?
  Не оди напред - назад сам.
  Ионака сензацијата е од то напред-назад, ова тресењето само ќе те 'отрпни'. Исто ко со миксер ко ќе матиш, па ќе ти 'отрпни' раката.
   
  На Nigredo Odor и Darlingzz им се допаѓа ова.