Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  Jas uzivam vo samozadovoluvanje i nekako navika mi stana za sekojdnevna shema malar i na 5 -10 min pred spienje so "drugarcinjata-pomagala"...
  Sekako deka ne e isto kako so real man pokraj tebe ama nekogas i toa opusta koga nemas partner za relax..
   
  На Romancer, Кавалер, Desi1991k и 6 други им се допаѓа ова.
 2. me again

  me again Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Машки
  Go pravam toa cesto, vo drustvo so moite fantazii ili porno klipcinja od nekoja seks strana, poretko so prijatelka koja istoto saka na ist nacin obostrano da do spodeli.
   
  На Spiceyourlife и Desi1991k им се допаѓа ова.
 3. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Којзнае од кога не сум се самозадоволил.
  Сум заборавил и дури како се прави. Многу ретка појава е тоа кај мене.
   
  На didisi и piksooki им се допаѓа ова.
 4. italiangirl11

  italiangirl11 Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  иначе нз дали и на некоја ова и се има десено ама да си кажам за себе, буквално од мн мала маструбирам и секогаш ама секогаш доживувам оргазам безразлика колку пати тој ден сум маструбирала...е сеа последниве 3,4 пати свршувам и не го доживувам врвот можда глупо е ова што ќе го кажам ама ме загрижи пошо никад вака не ми било:(
   
  На Spiceyourlife, Sweetlove_0312, Desi1991k и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Посети гинолог
   
 6. italiangirl11

  italiangirl11 Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  glupo mi e 18god iam , pogotovo da mu kazam za mastrubiranjevo..
   
  На beauty&beast му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Епа седи си мирна, може само ќе се оправи.
   
  На italiangirl11 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  833
  Пол:
  Женски
  Смени техника или абстинирај малку, и потоа пак.
   
  На Spiceyourlife, beauty&beast, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Medenomoe

  Medenomoe Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Машки
  I pokraj sex koga ima uslovi dva do tri pati dnevno
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.280
  Пол:
  Машки
  Гарант си немал секс и имаш 15-6 години :rofl:
   
  На pdb123, Tajnaotrovna и Sejfullai им се допаѓа ова.
 11. shekerna

  shekerna Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  За БИЛО ШТО поврзано со твоето сексуално и репродуктивно здравје не треба да чувствуваш срам или да ти е глупаво. Гинеколог е стручно лице кое се разбира повеќе од сите овде нас на форумов. Од иста причина што треба да се посети психолог/психијатар ако ментално и психички не се чувствуваш добро, стоматолог ако имаш расипан заб и ред други стручњаци за одредена област, на ист начин треба да научиш да ги третираш проблемите поврзани со сексуалното здравје. Девојчиња одат и на 14 и на 15 години на гинеколог, а и порано ако имаат одреден проблем. Твоите години не се пречка, изговор ниту причина за да не побараш совет. Единствено што е глупаво е што општеството направило да мислиш дека не е соодветно да посетиш гинеколог на твоја возраст. Исто така, тоа што мастурбираш значи дека си ја развиваш сексуалноста преку различни искуства и е сосема нормално и сосема често. Жените мастурбираат, тоа е небопитен факт и зборувањето за мастурбирање не е срамна тема.

  Се изначитав секакви глупости на форумов за темава, и жал ми е што како многу неинформирани, a и информирани се дрзнувате да бидете и безобразни спрема некој што бара помош. Кога не постои сексуално образование, кога се' уште се смешкаме кога некој ќе спомне секс, кога самите жени мастурбираат,а се срамат да кажат за да не бидат осудени или напаѓани и кога се уште жени и девојки напаѓаат други девојчиња за нивна неискусност и незнаење, под изговор дека "не им е време да се занимаваат со тие работи" ќе си останеме на исто, срамно, ниско ниво на свест.
  Истражете малце, интернетов ви нуди преголем избор на информации, девојки немате зошто да се срамите, а другите немате право да осудувате !

  https://hera.org.mk/млади/
  https://www.allure.com/wellness/sex-relationships
  https://www.seventeen.com/
  https://www.scarleteen.com/
  https://sexetc.org/
  https://www.womenshealthmag.com/
  https://www.talktabu.com/
   
  Последна измена: 31 март 2020
  На GirlVolley, Spiceyourlife, candy.cane и 8 други им се допаѓа ова.
 12. Кавалер

  Кавалер Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Едно од најдобрите мислења на темата секс, паметно скоцкан секој збор, за разлика од останатите перверзии и глупи мислења или коментари. Ова е доста умно. Со добри собети. @shekerna (y)(y)(y):clap::clap::?:
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Женски
  Лугенца јас имам проблем :D:$ Секогаш мастурбирав и едвај чекав да дојди моментот кога ќе можам да си поуживам :$ ама сега последните месец два немам никаква желба. Не знам дали е нормално бидејки вака во карантин затворена и немам некоја попаметна работа...
   
  На cresa-jagoda, invisible23, beauty&beast и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Машки
  Да си мастурбираш слободно :)
   
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.505
  Допаѓања:
  132.187
  Нормално е..не секогаш имаме желба за тоа
  Исто како што не секогаш имаме желба и за секс..
   
 16. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.280
  Пол:
  Машки
  И обратно, некогаш имаш желба а немаш услови :D
   
  На candy.cane, ☆°Night°☆ и Dust им се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.505
  Допаѓања:
  132.187
  Тогаш земеш ќебенцето во ранец и правец на некое затуцано место:D
   
  На candy.cane, cresa-jagoda, beauty&beast и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Ти отишла желбата.
   
 19. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Женски
  СтароСс
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Зошѕо староСс?
  Колку години си?