1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

  1. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Ани не ми е јасно како после толку долга врска ти чувствуваш срам од дечко ти?


    Ани редактирам за да те прашам да не си лав во подзнак?
    Онака ме интересираше
     
    На Kire i Dani му/ѝ се допаѓа ова.
  2. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    не бе сеси не сум лав(незнам по што заклучи така-а баш ме интересира)Шкорпија сум во подзнак!(грд знак |( )
    еве што ми пишува.....
    http://www.femina.mk/%D1%85%D0%BE%D1%80 ... k-skorpija
     
  3. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Мераци :clap:

    Нема шанси да си го скратам тоа задоволство,убаво ми е и со дечко ми не викам не,ама не гледам причина зошто да не мастурбирам :^)

    Оргазмот е најубав мерак за без пари:) така да девојки уживајте и во никој случај не си ускратувајте да го доживувате почесто...башка и здраво е ;)
     
  4. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    стварно е здраво или се зезаш?????(малку глупаво прашање ама) :$
     
  5. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Да, се олабавуваш од стрес. Оргазам и кивање, најмногу ослободуваат од стрес и насобрана негативна енергија :)
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Нормално дека е здраво, ќе се ослободиш од стрес и напнатост кога дечкото не е во близина да те "погали". :D
    И шкорпија не е грд знак, ви се молам :$

    И Аннни како што ја послуша Сеси за другите работи, послушај и за пипкањето пред дечко ти. :P
    Е дури тогаш светот ќе ти биде пред нозе ;) :*
     
    На 2468, Ema.Sk и annnni им се допаѓа ова.
  7. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    па се разбира за добар секс треба да си слободна да уживаш да го сакаш своето тело да не се срамиш за ништо само така ќе се постигне врвот
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Анннни здраво е , не мора пример да трчаш ако имаш вишок килограми , партија две редовно и гајле немаш :D Се што ти кажаа точно е , а не знам дали само на мене ми е така ама после врвот си заспивам како бебе :D Не се зафркавам за ова :!: :)
     
    На Little-Rihanna и bbb им се допаѓа ова.
  9. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    И јас редовно мастурбирам, и досега не сум имала, проблем кога е во прашанје самозадоволувањето можам да свршам, по неколку пати во текот на денот.
    Само ме интересира дали кога мастурбирате пенетрирате, со прстите внатре или само го стимулирате, киторисот?
    Една другарка ми, има казувано дека кога мастурбира одвреме навреме пенетрира со 1-2 прста и вика дека дозивува уште поголем оргазам јас лично не сум, пробала затоа што имам долги нокти па ми е страв да не се повредам.
    Ме интересира, какво е вашето искуство во тој поглед.
     
  10. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    и јас редовно маструбирам ама само со стимулација доживувам најубав оргазам имам пробано и со прсти ама не ми беше баш толку убаво :$ :D
     
  11. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Кога си имам потреба си се задоволувам сама, само клиторично, вагинално многу ретко. И пред мм си мастурбирам понекогаш, а тоа многу го пали ]:) особено ако се презадоволам, со неколку кратни свршувања едно по друго... :lol:
     
    На mmmamaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bbb

    bbb Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Дечки ми се допаѓа темата :) па да нема со кој да си позбориш за ова :( јас пред година признав на пријателките, а го правам лелеее од векови, можеби од 1рво одделение, оште пред да сум била свесна за билошто :lol: ама не ми е срам што тоа е мн убаво...

    Инаку да ве прашам, јас на пр само кога се задоволувам добивам оргазам, а додека сум со машко не (или барем така мислам) кога тој ме допира долу добивам, а ова другото не баш само болно, а потоа кога ќе сум сама ке се сетам само на сцената и си мастурирам со мерак :)
     
    На lindalove и ANELIJA им се допаѓа ова.
  13. bbb

    bbb Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Па јас си го правам по потреба или кога ке се сетам :) горе долу по 2-3 пати во неделата, обичноа пред да заспијам, а свршувам истотака околу 2-3 пати, но обично првиот пат е најубавко. А начинот ми е малку специфичен, незнам другите како го прават, но јас легнувам на стомах и со двата показалци го масирама клитерусот, прво бавно па забрзувам, а во меѓувреме мислам на секс сцени од мое искуство или од некој филм :)
     
    На Кetrin40 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    499
    И мене слично ми се случуваше.. Има повеќе причини поради кои е можно:
    - леташ со паметот на друго место
    - премногу мислиш на тоа дали ќе свршиш и со самото тоа се оптеретуваш психички за време на односот ( запамти, се доаѓа од главата)
    - скоро си изгубила невиност? ( чим те боли )
    експериментирај повеќе, менувајте пози, прави го она кое највеќе те пали и опушти сеее и уживај ;)

    И да не бидам офф- топик, да си се задоволувам и најубаво ми е :rofl: :rofl: колку пати... зависи колку ќе ми текне, ама сигурно 4-5 пати неделно.. обично си пуштам порнич, и си го стимулирам клиторисчето и.... знаете више натака :D
     
    На bbb му/ѝ се допаѓа ова.
  15. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    најубаво чуство мислам дека нема поубаво од тоа. Се самозадоволувам од многу мала. Особено имам потреба пред да добијам.
    морам да се пофалам минатиот месес имац 5 оргазми едно по друго такво нешто ми се нема случено пред тоа, си се восхитував сама на себе :rofl: :rofl: :rofl:
     
  16. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    еднаш во живот само ми се случи да свршам осум пати во еден ден, и до ден денес тоа не ми е реално. Напалена девојка што да правам хахаха. Језда после петтиот пат беше само како пријатно чуство на крај него оргазам, ама мислам дека спиев ко бебе после хахаха :D
     
    На Direkten, stetoskop и LeAna им се допаѓа ова.
  17. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    многу нормална појава но ретки се тие кои надвор од форумов го признаваат тоа ;) еве на пример јас иако сум мажена и имам можност за секс кога и да посакам сепак и јас се самозадоволувам :D и да како што кажаа некои од форумџикиве најубаво ми е кога мастурбирам пред мажето мое :lol: после тоа имаме лудо и незаборавно обострано задоволство :D :D :D
     
    На Vesna6311 и Zlatnata.Alis им се допаѓа ова.
  18. m.a.l.e.c.k.o.t.o

    m.a.l.e.c.k.o.t.o Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    :lol: уживамммм и оргазмот што го доживувам при самозадоволување ми е појак од него ли при однос!
     
    На bbb му/ѝ се допаѓа ова.
  19. eli12

    eli12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    Се согласувам со тебе,мажите уживаат кога ја гледаат својата партнерка како се самозадоволува.И јас се самозадоволувам и е пред свршеникот сум пробала, и ептен е добро
     
  20. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    да понекогаш и јас се замозадоволувам така потоа и сексот е подобар а најмногу уживам кога мажулето ме задоволува со триење на клиторисот и потоа продолжуваме со секс
     
    На bbb му/ѝ се допаѓа ова.