Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250
  Ани не ми е јасно како после толку долга врска ти чувствуваш срам од дечко ти?


  Ани редактирам за да те прашам да не си лав во подзнак?
  Онака ме интересираше
   
  На Kire i Dani му/ѝ се допаѓа ова.
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  не бе сеси не сум лав(незнам по што заклучи така-а баш ме интересира)Шкорпија сум во подзнак!(грд знак |( )
  еве што ми пишува.....
  http://www.femina.mk/%D1%85%D0%BE%D1%80 ... k-skorpija
   
 3. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.993
  Мераци :clap:

  Нема шанси да си го скратам тоа задоволство,убаво ми е и со дечко ми не викам не,ама не гледам причина зошто да не мастурбирам :^)

  Оргазмот е најубав мерак за без пари:) така да девојки уживајте и во никој случај не си ускратувајте да го доживувате почесто...башка и здраво е ;)
   
 4. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  стварно е здраво или се зезаш?????(малку глупаво прашање ама) :$
   
 5. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Да, се олабавуваш од стрес. Оргазам и кивање, најмногу ослободуваат од стрес и насобрана негативна енергија :)
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.471
  Нормално дека е здраво, ќе се ослободиш од стрес и напнатост кога дечкото не е во близина да те "погали". :D
  И шкорпија не е грд знак, ви се молам :$

  И Аннни како што ја послуша Сеси за другите работи, послушај и за пипкањето пред дечко ти. :P
  Е дури тогаш светот ќе ти биде пред нозе ;) :*
   
  На 2468, Ema.Sk и annnni им се допаѓа ова.
 7. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.868
  па се разбира за добар секс треба да си слободна да уживаш да го сакаш своето тело да не се срамиш за ништо само така ќе се постигне врвот
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Анннни здраво е , не мора пример да трчаш ако имаш вишок килограми , партија две редовно и гајле немаш :D Се што ти кажаа точно е , а не знам дали само на мене ми е така ама после врвот си заспивам како бебе :D Не се зафркавам за ова :!: :)
   
  На Little-Rihanna и bbb им се допаѓа ова.
 9. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  45
  И јас редовно мастурбирам, и досега не сум имала, проблем кога е во прашанје самозадоволувањето можам да свршам, по неколку пати во текот на денот.
  Само ме интересира дали кога мастурбирате пенетрирате, со прстите внатре или само го стимулирате, киторисот?
  Една другарка ми, има казувано дека кога мастурбира одвреме навреме пенетрира со 1-2 прста и вика дека дозивува уште поголем оргазам јас лично не сум, пробала затоа што имам долги нокти па ми е страв да не се повредам.
  Ме интересира, какво е вашето искуство во тој поглед.
   
 10. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  и јас редовно маструбирам ама само со стимулација доживувам најубав оргазам имам пробано и со прсти ама не ми беше баш толку убаво :$ :D
   
 11. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.674
  Кога си имам потреба си се задоволувам сама, само клиторично, вагинално многу ретко. И пред мм си мастурбирам понекогаш, а тоа многу го пали ]:) особено ако се презадоволам, со неколку кратни свршувања едно по друго... :lol:
   
  На mmmamaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bbb

  bbb Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Дечки ми се допаѓа темата :) па да нема со кој да си позбориш за ова :( јас пред година признав на пријателките, а го правам лелеее од векови, можеби од 1рво одделение, оште пред да сум била свесна за билошто :lol: ама не ми е срам што тоа е мн убаво...

  Инаку да ве прашам, јас на пр само кога се задоволувам добивам оргазам, а додека сум со машко не (или барем така мислам) кога тој ме допира долу добивам, а ова другото не баш само болно, а потоа кога ќе сум сама ке се сетам само на сцената и си мастурирам со мерак :)
   
  На lindalove и ANELIJA им се допаѓа ова.
 13. bbb

  bbb Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Па јас си го правам по потреба или кога ке се сетам :) горе долу по 2-3 пати во неделата, обичноа пред да заспијам, а свршувам истотака околу 2-3 пати, но обично првиот пат е најубавко. А начинот ми е малку специфичен, незнам другите како го прават, но јас легнувам на стомах и со двата показалци го масирама клитерусот, прво бавно па забрзувам, а во меѓувреме мислам на секс сцени од мое искуство или од некој филм :)
   
 14. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  401
  И мене слично ми се случуваше.. Има повеќе причини поради кои е можно:
  - леташ со паметот на друго место
  - премногу мислиш на тоа дали ќе свршиш и со самото тоа се оптеретуваш психички за време на односот ( запамти, се доаѓа од главата)
  - скоро си изгубила невиност? ( чим те боли )
  експериментирај повеќе, менувајте пози, прави го она кое највеќе те пали и опушти сеее и уживај ;)

  И да не бидам офф- топик, да си се задоволувам и најубаво ми е :rofl: :rofl: колку пати... зависи колку ќе ми текне, ама сигурно 4-5 пати неделно.. обично си пуштам порнич, и си го стимулирам клиторисчето и.... знаете више натака :D
   
  На bbb му/ѝ се допаѓа ова.
 15. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  најубаво чуство мислам дека нема поубаво од тоа. Се самозадоволувам од многу мала. Особено имам потреба пред да добијам.
  морам да се пофалам минатиот месес имац 5 оргазми едно по друго такво нешто ми се нема случено пред тоа, си се восхитував сама на себе :rofl: :rofl: :rofl:
   
 16. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  333
  еднаш во живот само ми се случи да свршам осум пати во еден ден, и до ден денес тоа не ми е реално. Напалена девојка што да правам хахаха. Језда после петтиот пат беше само како пријатно чуство на крај него оргазам, ама мислам дека спиев ко бебе после хахаха :D
   
  На stetoskop и LeAna им се допаѓа ова.
 17. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  многу нормална појава но ретки се тие кои надвор од форумов го признаваат тоа ;) еве на пример јас иако сум мажена и имам можност за секс кога и да посакам сепак и јас се самозадоволувам :D и да како што кажаа некои од форумџикиве најубаво ми е кога мастурбирам пред мажето мое :lol: после тоа имаме лудо и незаборавно обострано задоволство :D :D :D
   
  На Vesna6311 и Zlatnata.Alis им се допаѓа ова.
 18. m.a.l.e.c.k.o.t.o

  m.a.l.e.c.k.o.t.o Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  :lol: уживамммм и оргазмот што го доживувам при самозадоволување ми е појак од него ли при однос!
   
  На bbb му/ѝ се допаѓа ова.
 19. eli12

  eli12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  Се согласувам со тебе,мажите уживаат кога ја гледаат својата партнерка како се самозадоволува.И јас се самозадоволувам и е пред свршеникот сум пробала, и ептен е добро
   
 20. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  915
  Допаѓања:
  370
  да понекогаш и јас се замозадоволувам така потоа и сексот е подобар а најмногу уживам кога мажулето ме задоволува со триење на клиторисот и потоа продолжуваме со секс
   
  На bbb му/ѝ се допаѓа ова.