Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. sangvik

  sangvik Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Хех.... Па не сум баш “дркач“, но јбг кога е потребно.... зашто да не :) Ма да искрено повеќе сакам да имам секс и на таков начин да си ги задоволам сексуалните потреби. Али период кога нема... Па луѓе мои нема да апстинираме :D :P
   
 2. Trikson

  Trikson Нов член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  a dobro na kogo najcesto mislite koga mastrurbirate...na glumec li nekoj na sportista li na pejac li...na dvajca li...toa ? |(
   
 3. bbb

  bbb Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  па лично јас :) мислам на секс сцени од искуство, сцени кои ги посакувам со некој :) и сцени што сум ги видела во некој филм :) ;)
   
 4. Srcuska97

  Srcuska97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  11
  И јас се самозадоволувам и не гледам ништо срамно во тоа..
  Многу ми е убаво :) :)
   
  На tarzan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. danielam7

  danielam7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
 6. danielam7

  danielam7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Mn mi e ubavo samozadovoluvanjeto, cesto go ppravam kako predigra pred decko mi sto mnogu go vozbuduva toa , a posle koga ke dojdeme i dvajcata pred erupcija iimame mnogu sladok sex. Probajte da se samozadovolite pred deckoto ke videte kolku dobro ke vlijae na nego :D
   
 7. nestasnica

  nestasnica Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Јас си се самозадоволувам секоја вечер и си уживам во тоа. Многу е убаво :)
   
  На tarzan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fensy

  fensy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  epten e . samo da prasham se samozadovoluvate sleceni skros ? jas sega pocnav oblecena isto e ladno mi e mngo :D
   
 9. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  222
  Ни најмало задоволување од самозадоволувањето

  Незнам зошто ги читам коментарите дека некои девојку се самозадоволуваат...и со тоа всушност откриваат на што всушност "откачуваат"...но јас никако....коа пробувам со самозадоволување ништо не осеќам. И незнам што е проблемот ако може совет? :$ :$ :$
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  А ти на кого мислиш? -.-
   
 11. danielam7

  danielam7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  fensy sleceni skros taka e poubavo :D i da te gleda kako uzivas i toj ke uziva ke se vozbudi mnogu. maskite gi izluduva toa , a sakaat i malku zezok tanc so dosta fakanje (samozadovoluvanje) izgleda mn provokativno.
  pustete ja fantazijata i ispolnete mu go okoto na svojot pastuv, posledicte se neizbezni (orgazam) :D
   
 12. danielam7

  danielam7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  anely treba da pocnes so bujna fantazija i sama da si gi nahranis nagonite za sex. Probaj da nemas sex 2-3 nedeli pa i poveke posle pusti ja fantazijata neka ti raboti, fakaj se po site delovi od teloto , namackaj si na rakata nekoj lubrikant pocni da si ja galis :D dopiraj si gi nezno gradite so nekoe dobro kremce namackano na niv masiraj si gi taka za pocetok ke pocnis i ke vidis kolku ke ti e ubavo. Samo nemoj da pocnes i da prestanes ti preporacuvam da si vo temno sama nikoj ama bas nikoj da ne te voznemiruva ni mob i ke uzivas. srekno :D
   
 13. Kristina443

  Kristina443 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Што ако партнерот мисли дека сексот не е доволен ако девојката мастурбира?
   
 14. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  333
  Во главно ги возбудува..
   
 15. persivojka

  persivojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  jas ne go pravam toa ne sum tolku ochajna, sekad si naogam partner da mi gi zadovoli potrebite :) pozz:*
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.016
  Допаѓања:
  91.334
  За стара жена,добра си.Нек те крепи Господ и од убаи,поубаи дечковци да ти дае.
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.381
  Пол:
  Женски
  :clap:

  И јас исто, излегувам на улица, гледам кој е позгоден и го прашувам дали има 15 минути.
  И замислете секогаш си наоѓам партнер да ги задоволи моите потреби, таман работа да сум толку очајна.
   
  На crimson, anabel-a, Marilyn-Monroe и 2 други им се допаѓа ова.
 18. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  3.540
  извини ама ваков одговор според мене е очаен
  Ако се самозадоволуваш не значи дека си очајна, туку дека сакаш да си го запознаеш телото и да видиш што ти годи

  и патем секое, апсолутно секое машко се самозадоволува, а ја колку што знам не се очајни
   
 19. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.866
  Па кај ти текна стварно? Кога ке ме праша некој што правам, ке му кажам дека сум очајна,не дека си го галам мачето.
  ^_^
  Денес 4 пати бев очајна. Денес досега. :wasntme:
   
  На tarzan и tigerlady им се допаѓа ова.
 20. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.136
  Допаѓања:
  16.478
  Пол:
  Женски
  ;)
  Па не ми изгледаш баш толку задоволен(а) :P штом молиш за помош да дојдеме да му го запалиме :lol:

  Онанишење е сосема природна работа, се испитуваш себеси и на своја територија си, секако дека најдобро е со партнерот но и онанишење пред партнерот е доста возбудувачки.