Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. 20062006

  20062006 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  8
  Дали можите да ми кажете нешто повеќе за клиторалниот оргазам и која е лигавата течност што се добива после овој оргазам?
   
 2. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.686
  Си се задоволувам и претежно кога гледам порно дали навечер на TV 1000 или на некоја страничка на нет :D
   
  На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  И покрај тоа што си имам редовен секс со дечкото често се самозадоволувам. Нема подобар начин за да го запознаеш своето тело, да уживаш и да дознаеш што сакаш а што не, а некогаш неможеме да се гледаме и тоа е добар начин за да си ги задоволам потребите. За мене тоа е огромно задоволство и не се срамам да признаам дека го правам тоа. :)
   
 4. infinity

  infinity Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  29
  дали сте пробале да се самозадоволувате со хидро масажа ?
   
 5. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.866
  [​IMG] :wasntme:
   
  На Phyramide, moni24 и Hipica им се допаѓа ова.
 6. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  хихихихихи :rofl: се мочнав од смееењееееееееееееее
   
 7. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  Се самозадоволувам кога имам потреба од тоа, па кога имаш напнат ден еее најубаво ќе си се опуштиш. Гледам тука сите признаваат, ама кога правиш муабет со другарки во живо сите нееееее ау гадно бла бла... :)
   
  На kristina123456 и didisi им се допаѓа ова.
 8. HermioneM

  HermioneM Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  25
  Се самозадоволувам кажи речи секоја вечер веќе една година иако сум невина. Колку е тоа нормално? Ми стана навика и прекрасно ми е.. Осеќам потреба од тоа. И мислам дека повеќе ме тера да размислувам за секс.. а размислувам многу. Одиме 4 месеци со дечко ми и двајцата сме невини...
   
 9. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  333
  Ехеее јас од кога си мастурбирам секоја вечер, и јас сум уште неевина. Нормално е, зошто не. И јас имам право да се опуштам. И ти во некој период како мене си изгледа, мислам на секс 24/7 (не буквално де) ама чекам момент убав, така. И да си расчистам во глава прво, и на гинеколог да отидам чисто информативно па тогаш. Како и да е, ќе информирам тука како ми поминал првиот пат кога ќе биде.
   
 10. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  45
  моја препорака ви е да не брзате со губење на невиноста затоа што ништо спектакуларно нема да се случи потоа туку само проблеми, стравувања особено ако сеуште сте малолетни.
  Замислете една несакана бременост колку може да ви го промени животот поточно да ви го уништи!
  има и поубави начини за уживање меѓу кои е и мастурбацијата, и ако сте доволно креативни и мастурбацијата може да ви пружи одличен оргазам. И секако можете и да уживате во оралниот секс кој со правилна примена е тотално безопасен а може и на двајцата да ви пружи огромно задоволство.
  Само има еден проблем дали денес може да се има доверба во маските дали може да бидете тотално опуштени и да раширите нозе пред некој за кој не сте сигурни дали нема тоа да го злоупотреби и да ве повреди на некој начин ????? навистина не е лесно да си женско постојано во глава ке ви се вртат многу прашалници.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  ^ Па темава е за самозадоволување. :wasntme:
   
 12. baki-dk

  baki-dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  super cuvstvo, bilo da go pravite sami ili pred partnerot, pred nego duri e i povozbuduvacki ;) mnogu normalna i zdrava pojava, sto bi bilo greska da ne se zapoznaete sebe si i da naucite poveke za vasata seksualnost i za potrebite.
  za tie sto dozivuvaat orgazam samo pri masturbacija, a za vreme na sex ne, probajte za vreme na sexot da go stimulirate klitorisot, nezaboravno uzivanje, i orgazam mnogu posilen i poeksploziven.
  mnogu e vazno da se poznavas sebe si, i da znaes kako da si pruzis zadovolstvo taka sto licno jas koristam i razni sex igracki- pomagala.... razni fetishi koiu dopolnitelno ja razgoruvaat strasta i zelbata. pozdrav za site i uzivajte vo svoeto telo :P

  [mod-kirilica:a8jc65yk][/mod-kirilica:a8jc65yk]
   
 13. Lilian

  Lilian Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  12
  Се согласувам :)
  Се самозадоволувам. Нема тука ништо лошо :D
   
 14. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  22
  кога последен пат сте работеле на темава?
  по колку време поминува додека пак да ви текне?
   
 15. xDDD

  xDDD Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  mozebi zvuci malku glupavo no jas sum 14 god i se imam samozadovoluvano.ne sum imala seksualen odnos.mozebi prasanjeto e glupavo no jas sakam da prasam dali ako otidam na ginekolog ke se ''gleda'' kako da sum imala odnosi :D :D :D
   
 16. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.656
  Не,нема да се гледа, не се грижи. :o
  А уствари па и си немала односи.
   
 17. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.188
  Оп,ново тролче на повидок.
  Прашањево го има овде:
  http://www.boost.mk/zhivot/ljubovno-kose/454-ima-li-glupi-prasanja-ili-samo-glupi-odgovori

  Може ли гинекологот да сфати дека мастурбирам?
   
 18. bbb

  bbb Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  хе ми не сум еџперт ама ич, ама мислам дека зависи како го правите тоа точно ... ако си пикате предмети внатре можно е и да сте си ја изгубиле невиноста, штознам, не сум баш сигурна :( го анд сее а гајнокологист :) се добронамерно :*
   
 19. simona.slatka

  simona.slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Jas mislam deka ne treba da bide tabu tema nema potreba sekoja devojka ima potreba od samozadovoluvanje jas go pravam toa cesto sosema e normalno
   
 20. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.471
  Од анкетава на Фемина излегува дека 43% од жените не се самозадоволуваат. :^)
  Девојки, ако не знаете сами што ве пали и како да се доведете до оргазам, очекувате некое машко да знае како да ве задоволи?
   
  На WildCherry, Barbie-lovee, Lilian и 1 друга личност им се допаѓа ова.