1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

  1. IwyDior

    IwyDior Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    42
    Потполно се согласувам! Како очекувате да имате одличен секс ако самите не откриете што ве возбудува и ве задоволува? :o (не ме сваќајте погрешно и не ве осудувам само не ми е јасно)
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Може порано се самозадоволувале, откриле што ги пали, па сега кога имаат партнер веќе ова не го практикуваат :) И јас веќе не го правам ова, скоро ич. Откако почнавме заедно да живееме имаме редовен секс, па немам ни време ни желба за самозадоволување.
     
  3. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    ПА НАРАВНО ЏЕЈ---ДААААААААААА :D

    Последен пат тоа го правев прет 4 саати :) .......тоа е природно.
     
    На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bbb

    bbb Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    синоќа малку претерав со самозадоволувањето, не сум сигурна но мислам дека си ја одземав девственоста ?!?!?! сум имала односи до сега неколкупати но никогаш не ми потекло крв како што е правило за девици, дали му се случило тоа на некого и дали е нормално :( ???
     
  5. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Не е!

    Ти си такозвана „вечна“ девица и тоа е дар од Господ. Твојот химен е неуништлив, не го уништува пенис, а камоли прст.
     
    На unique123, irenna и sesilija им се допаѓа ова.
  6. bbb

    bbb Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    :( не беше со прст, а и ми потече крв :(
     
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Епа девојко после толку обиди- конечно си го скинала хименот- а девственоста си ја изгубила кога прв пат влегол пенис во твојата вагина, така не не сфаќам зошто е оваа паника :^) ?
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.513
    Ова горе се вика лицемер.
    Сигурно се радувала кога видела дека немала крв после првиот пат.
    Е ова е бре луѓе полошо од крпење!
    Е арно ти се задесило право да ти кажам!
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sexy-25

    sexy-25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Што "предмети" на пример? :D

    Може да ми кажеш што подразбираш под стимулирање на клиторисот? :/

    Редактирано од модератор: Пишувајте на кирилица, прочитајте ги правилата на форумот.
    Не испраќајте две мислења едно по друго, користете го копчето редактирај.
     
  10. Monchence

    Monchence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    15



    .. хех :))) чим имате секс,чим тој сака,(а и самата велиш дека и ти сака) oпушти се ... појако ќе ви е и на двајцата :P
     
  11. makedonka.com

    makedonka.com Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Како да мастурбирам за прв пат а сеуште сум невина???

    Ве молам да ми дадете еден совет....
    Како да мастурбирам :worried: го немам направено ниту еднаш а многу сакам и чувствувам потреба,а сеуште сум невина...
    Ве молам кажете ми како да го направам тоа а да не се повредам самата.Кажете како ви беше вас првиот пат, дали сите девојки го прават тоа дали е правилно или не? :$
    Ве молам да ми кажите во најбрзо што можете да не избрзам...
    Дали да го правам тоа со некои предмети или не? :tmi:
    ВЕ МОЛАМ да ми објасните најдобр што можите бидеќи сум неискусна за оваа тема и незнам се што треба
    Чекам ваш одговор............... :call:
     
  12. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Како да мастурбирам за прв пат а сеуште сум невина???

    Клиторисот моја драга :) употребувај движења, верувај ми дека ќе знаеш како...

    И нема потреба да прашуваш, едноставно ќе знаеш. Прво сама и после техники :)
     
  13. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Да живее самозадоволувањето! Не ми се јасни одговорите како „не ми треба тоа, јас си имам секс со дечко ми“. Станува збор за различна работа, различно чувство, а ако самата не си направиш да ти биде убаво..... :(
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Луге па зарем не свакате дека е ова еден кретен, кој се преставува како женско и бара од вас да му опишувате како мастурбирате. А најверојатно тоа го пали, има секакви болни луге на светов но на нив местото им е на друго место не тука.
    Би ве замолила да не бидеме наивни и да наседнуваме на неговиот болем ум се гледа од авион дека е машко бидејки вели имам потреба, а незнам како а доволно е само тој збор да го впише во пребарувачот и ке му биде сликовито опишано, но очигледно се работи за болен ум кој се пали на тој начин.
     
    На Beatriche19 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Навистина е табу тема. Еве и моиве другарки не зборат ништо околу тоа! А многу е јасно дека сите имаат редовно мастурбирано :)
    Јас еве си мастурбирам кога сакам, кога си имам потреба :) Супер ми е, филингот е врв :) И тоа. :lol:
     
  16. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    До скоро... ретко го правев тоа. Еднаш месечно или двапати, ако сум нешто напната. Ама сега сум без дечко подолго време и ете веќе се дешава секоја вечер пред спиење. После тоа паѓам у кома ко бебенце |-)
    Кога размислувам еве во моментов на тоа дека сега ќе си легнам и едвај чекам да мастурбирам си се прашувам дали сум толку очајна по дечко или па сум глупача што уопште се замарам со вакви прашања.
     
  17. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Не си ни очајна ни глупача, само нормална девојка! И не се замарај со такви прашања или со фактот дека немаш дечко. Се ќе си дојде на место.
     
  18. RodenaSoGreska

    RodenaSoGreska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    49
    Се извинувам што ќе бидеам малку вулгарна ама како секое машко што има потреба да си го издрка така и женските имаат потреба да си а исчешкат :) инаку и јас редовно си се самозадоволувам уште од поодамничка и не гледам ништо срамота во тоа :)
     
  19. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Не си очајна туку едноставно како и секоја полно зрела девојка имаш потреба за оргазам, Подобро е да мастурбираш отколку да легнеш со било кој само за да дозивееш оргазам. Мастурбацијата има многу позитивен ефек на целиот организам, ослободуваод стрес, ја намалува напнатоста, влијае позитивно на расположението и уште многу други позитивни елементи.
    Моето досегашно искуство покажува дека подобар ефект има мастурбирањето наутро, отколку навечер. Бидејки кога ке доживеете оргазам наутро и денот ке ви биде поубав, знам дека е малку потешко да се мастурбира наутро но може да се успее. Јас на пример во последнава година и нешто практикувам да мастурбирам пред да излезам од дома и потоа не само што се чувствувам подобро, туку ги избегнувам и оние непријатности да дојде до одредено сексуална возбуда и неочекувано навлажнување, кое знае да биде многу непријатно особено летно време кога носиме потенки посветли пантолончиња, сукнички итн. Знам ке речете затоа постојат дневни влошки но јас мразам да ги носам бидејки се чувствувам непријатно со нив, дури и кога имам менструација користам тампони наместо влошки.
     
  20. Antilopa

    Antilopa Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Viva la masturbation!!!! :D 1-2 pati nedelno si go dozvoluvam ova zadovolstvo... Nekogas znaj da e i poubo od vistinski sex:) Razmisluvam duri i da zemam nesto poprakticno... ;)