Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. IwyDior

  IwyDior Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  42
  Потполно се согласувам! Како очекувате да имате одличен секс ако самите не откриете што ве возбудува и ве задоволува? :o (не ме сваќајте погрешно и не ве осудувам само не ми е јасно)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.493
  Допаѓања:
  44.690
  Може порано се самозадоволувале, откриле што ги пали, па сега кога имаат партнер веќе ова не го практикуваат :) И јас веќе не го правам ова, скоро ич. Откако почнавме заедно да живееме имаме редовен секс, па немам ни време ни желба за самозадоволување.
   
 3. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  197
  ПА НАРАВНО ЏЕЈ---ДААААААААААА :D

  Последен пат тоа го правев прет 4 саати :) .......тоа е природно.
   
  На Sinorita му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bbb

  bbb Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  синоќа малку претерав со самозадоволувањето, не сум сигурна но мислам дека си ја одземав девственоста ?!?!?! сум имала односи до сега неколкупати но никогаш не ми потекло крв како што е правило за девици, дали му се случило тоа на некого и дали е нормално :( ???
   
 5. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.532
  Не е!

  Ти си такозвана „вечна“ девица и тоа е дар од Господ. Твојот химен е неуништлив, не го уништува пенис, а камоли прст.
   
  На unique123, irenna и sesilija им се допаѓа ова.
 6. bbb

  bbb Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  :( не беше со прст, а и ми потече крв :(
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250
  Епа девојко после толку обиди- конечно си го скинала хименот- а девственоста си ја изгубила кога прв пат влегол пенис во твојата вагина, така не не сфаќам зошто е оваа паника :^) ?
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.024
  Допаѓања:
  91.381
  Ова горе се вика лицемер.
  Сигурно се радувала кога видела дека немала крв после првиот пат.
  Е ова е бре луѓе полошо од крпење!
  Е арно ти се задесило право да ти кажам!
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sexy-25

  sexy-25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Што "предмети" на пример? :D

  Може да ми кажеш што подразбираш под стимулирање на клиторисот? :/

  Редактирано од модератор: Пишувајте на кирилица, прочитајте ги правилата на форумот.
  Не испраќајте две мислења едно по друго, користете го копчето редактирај.
   
 10. Monchence

  Monchence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  15



  .. хех :))) чим имате секс,чим тој сака,(а и самата велиш дека и ти сака) oпушти се ... појако ќе ви е и на двајцата :P
   
 11. makedonka.com

  makedonka.com Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Како да мастурбирам за прв пат а сеуште сум невина???

  Ве молам да ми дадете еден совет....
  Како да мастурбирам :worried: го немам направено ниту еднаш а многу сакам и чувствувам потреба,а сеуште сум невина...
  Ве молам кажете ми како да го направам тоа а да не се повредам самата.Кажете како ви беше вас првиот пат, дали сите девојки го прават тоа дали е правилно или не? :$
  Ве молам да ми кажите во најбрзо што можете да не избрзам...
  Дали да го правам тоа со некои предмети или не? :tmi:
  ВЕ МОЛАМ да ми објасните најдобр што можите бидеќи сум неискусна за оваа тема и незнам се што треба
  Чекам ваш одговор............... :call:
   
 12. GreenEyedBabe

  GreenEyedBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  22
  Како да мастурбирам за прв пат а сеуште сум невина???

  Клиторисот моја драга :) употребувај движења, верувај ми дека ќе знаеш како...

  И нема потреба да прашуваш, едноставно ќе знаеш. Прво сама и после техники :)
   
 13. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  166
  Да живее самозадоволувањето! Не ми се јасни одговорите како „не ми треба тоа, јас си имам секс со дечко ми“. Станува збор за различна работа, различно чувство, а ако самата не си направиш да ти биде убаво..... :(
   
  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  45
  Луге па зарем не свакате дека е ова еден кретен, кој се преставува како женско и бара од вас да му опишувате како мастурбирате. А најверојатно тоа го пали, има секакви болни луге на светов но на нив местото им е на друго место не тука.
  Би ве замолила да не бидеме наивни и да наседнуваме на неговиот болем ум се гледа од авион дека е машко бидејки вели имам потреба, а незнам како а доволно е само тој збор да го впише во пребарувачот и ке му биде сликовито опишано, но очигледно се работи за болен ум кој се пали на тој начин.
   
  На Beatriche19 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  61
  Навистина е табу тема. Еве и моиве другарки не зборат ништо околу тоа! А многу е јасно дека сите имаат редовно мастурбирано :)
  Јас еве си мастурбирам кога сакам, кога си имам потреба :) Супер ми е, филингот е врв :) И тоа. :lol:
   
 16. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  До скоро... ретко го правев тоа. Еднаш месечно или двапати, ако сум нешто напната. Ама сега сум без дечко подолго време и ете веќе се дешава секоја вечер пред спиење. После тоа паѓам у кома ко бебенце |-)
  Кога размислувам еве во моментов на тоа дека сега ќе си легнам и едвај чекам да мастурбирам си се прашувам дали сум толку очајна по дечко или па сум глупача што уопште се замарам со вакви прашања.
   
 17. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  166
  Не си ни очајна ни глупача, само нормална девојка! И не се замарај со такви прашања или со фактот дека немаш дечко. Се ќе си дојде на место.
   
 18. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  48
  Се извинувам што ќе бидеам малку вулгарна ама како секое машко што има потреба да си го издрка така и женските имаат потреба да си а исчешкат :) инаку и јас редовно си се самозадоволувам уште од поодамничка и не гледам ништо срамота во тоа :)
   
 19. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  45
  Не си очајна туку едноставно како и секоја полно зрела девојка имаш потреба за оргазам, Подобро е да мастурбираш отколку да легнеш со било кој само за да дозивееш оргазам. Мастурбацијата има многу позитивен ефек на целиот организам, ослободуваод стрес, ја намалува напнатоста, влијае позитивно на расположението и уште многу други позитивни елементи.
  Моето досегашно искуство покажува дека подобар ефект има мастурбирањето наутро, отколку навечер. Бидејки кога ке доживеете оргазам наутро и денот ке ви биде поубав, знам дека е малку потешко да се мастурбира наутро но може да се успее. Јас на пример во последнава година и нешто практикувам да мастурбирам пред да излезам од дома и потоа не само што се чувствувам подобро, туку ги избегнувам и оние непријатности да дојде до одредено сексуална возбуда и неочекувано навлажнување, кое знае да биде многу непријатно особено летно време кога носиме потенки посветли пантолончиња, сукнички итн. Знам ке речете затоа постојат дневни влошки но јас мразам да ги носам бидејки се чувствувам непријатно со нив, дури и кога имам менструација користам тампони наместо влошки.
   
 20. Antilopa

  Antilopa Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Viva la masturbation!!!! :D 1-2 pati nedelno si go dozvoluvam ova zadovolstvo... Nekogas znaj da e i poubo od vistinski sex:) Razmisluvam duri i da zemam nesto poprakticno... ;)