1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Самозадоволување

Дискусија во 'Секс' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

  1. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    има доста интересни работи во секси шоповите па ако ти дозволува буџетот можеш, да си земеш нешто како на пр. Јапонски топчиња или има интересни вибраторчиња кои се израдотени од силикон и се со топчиња околу а не мазни како класичните вибратори и плус горниот дел им се движи кружно и ти обезбедува, неповторливо чувство стимулирајки ти ја г- точката. Јас имам пробано неколку пати кај една моја другарка бидејки она има, и навистина задоволството е прекрасно не само што ке свршиш туку ти иде и да вриштиш. Исто така има и добри дилдоа кои се лепат на плочки и патос и можеш да ги користиш во варијанта која тебе ти одговара, но јас лично не сум за дилдоа бидејки штознам некако ми е слично на секс со маж, така да подобро би го правела тоа со маж отколку со дилдо. Дилдото можеби би бил полезен за почетнички без многу сексуално искуство, или за срамежливи особи кои неможат баш да се опуштат пред маж така да на овој начин, со помош на дилдото можат да си овозможат да бидат они во вистинско светло да се опуштат комплет, тика пред се мислам на движења и крици бидејки има девојки кои се тотално здрвени, и неми кога се со партнер.
     
    На Antilopa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Taylor

    Taylor Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    А може ли да ве прашам како се свршува??
    Јас искрено се самозадоволувам, но никогаш ке сум почувствувала оргазам :$ инаку, невина сум :!:

    па, ако може некоја да ми објасни како да се осети тоа “чувството“ :D би било супер
     
  3. dentelinka

    dentelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    Луѓе ајде ве молам кажете ми што е тоа самозадоволуванје ве молам
     
  4. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Самозадоволување е чин кога ти сама со стиимулација на клиторис, и можеби со некои секс-помагала се доведуваш до оргазам. Значи си сама без партнер, затоа и се вика само-задоволување, ем сама, ем задоволна. Тоа народски кажано кај машките се вика д*кање, а ние жените дека по културни го нарекуваме самозадоволување ;)

    Како тоа се самозадоволуваш, а не свршуваш?
    Што чуствуваш додека го правиш тоа, имаш некое задоволство, убаво ти е, се возбудуваш???
    Е оргазмот ти е комбинација од сите тие чувства, но многу поизразени, иако знам дека не би можела да ти го опшиам и доловам конкретното чувство за време на оргазам, ќе ти кажам само дека ќе почуствуваш кога ќе го доживееш ;).
     
    На EdnaDevojka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Не знам како да ти објаснам ама тоа некоја бура од емоции е, ко струја е, наеднаш те дрмнува и после мирна си :D
    Не знам како ти го правиш тоа ама направи вака, стимулирај го клиторисот 5 -10 минути и мисли си како си со некој убрзувај успорувај движења, и во еден момент ке полудиш ке почнеш да се стегаш, ептен ке се извлажниш, и ке ти дојде една насмевка убаваа на лицето. Тоа е оргазам или такозвано свршување. Е после и да се фаќаш немаш толку желба додека не помине некое време
     
    На 1wild girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. dentelinka

    dentelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    Самозадоволување е чин кога ти сама со стиимулација на клиторис, и можеби со некои секс-помагала се доведуваш до оргазам. Значи си сама без партнер, затоа и се вика само-задоволување, ем сама, ем задоволна. Тоа народски кажано кај машките се вика д*кање, а ние жените дека по културни го нарекуваме самозадоволување ;)



    ФАЛА ТИ
     
  7. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Не ми се верува какви се кретени има по светов, оваа т.е овој што се претставува како дентелинка, гарант е машко. Демек незнаел/а како се прави тоа, туку сака вие да му опишувате како се прави тоа и така се пали. Простете ми на изразот знам дека има и помали особи тука но и овој е уште еден дркаџија, кој нема храброст да излезе и фати девојка па тука се пали, од она што го чита.
    Сеуште си малецко незнам со 14 години колку можеш вистински да свршиш но се ке си дојде на свое место, има време. Сама ке почувствуваш дека си свршила во прицип кога ке доживееш оргазам со мастурбирање, ке почувствуваш топлина по телото и бидеш многу мокра доле. Но како што реков има време за се небрзај да станеш возрасна узивај си во детството.
     
  8. dentelinka

    dentelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5

    не сум машшшшшшшшко.. женско сум и имам 14 години
    сите кажуваат дека е убаво ама јас незнам што е тоа а сакам да пробам

    стимулирај го клиторисот што значи ова ?
     
  9. Taylor

    Taylor Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    како бе не знаеш?? :D
    тоа е.. како да објаснам... најгорниот дел од таа внатрешната кожичка :D поубаво не знам да објаснам.. и стимулирање е кога го фаќаш тоа, и осеќаш нешто убаво :talk: извинете за безобразното зборување, ама не можев поинаку :D

    инаку, фала за одговорите на моето прашање :)
     
  10. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Се надевам ве разбра Тајлор ма да многу искомплициравте објаснувајки, а работата е многу едноставна и проста значи, клиторис е најиспакнатиот дел од внатрешноста на вагината а се наога одма на почетокот, на процепот на вагината гледано од стомакот надолу. Прво се влажни тој дел најчесто со плунка ако е сув и потоа си 2 прста или со 4 е прават крушни движења . Брзината на движењата е индивидуално и кај секој различно, во текот на мастурбацијата како ке се зголемува возбудата така, ке станува се повлажен тој дел. Кога ке дојде до кулминација т.е до оргазам ке почувствуваш топлина на целото тело и мал грч во пределот настомакот, и после теоа едноставно ке се чувствуваш супер и нема да имаш одредено време потреба да се допираш.

    Инаку би сакала да слушнам на кој, начин вие мастурбирате мисламне како се прави тоа, тоа го знам туку во која положба најмногу уживате да мастурбирате. Еве пред некое време имаше овде поставено едноклипче мастурбација со перница, навистина ми се допадна го пробав тој начин и навистина е одличен, мене никогаш не би ми текнало на тоа. Па затоа би сакала доколку не ви е проблем да кажете уште некој начин на мастурбација, како го правите вие тоа во која, положба и дали сте егзибициониски во тој поглед, дали сте мастурбирале на некое место каде имало шанси да ве фатат, итн и дали некогаш ве фатиле на дело како мастурбирате, пред се дома вашите. Се надевам ке бидете искрени во одговорите и дека сите ние заедно ке научиме нешто ново.
     
  11. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Јас имам маструбирано пред дечкото :$
    И не знам на кој му беше поубаво, на мене или на него :$ :)
     
  12. dentelinka

    dentelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5



    фала ти и на тебе и на тејлор јас дека сум нова овде не се разбирам а и дека сум 14 годисна не знам многу сега дознав и го направив ова мастурбиранјето одддлично беше :D :D
     
  13. stevocar

    stevocar Нов член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    10
    Човек овде да ве чита ќе си помисли жените повише мастурбираат од мажите лол шо не верувам да е така
     
  14. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    ма жените очигледно маструбират многу повеќе од машките само досега криеја за тоа а сега кажуват јавно ама сепак браво за храброста
     
  15. stevocar

    stevocar Нов член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    10
    Не бе ја пак не верувам a и шо храброст треба на анонимен форум да пишуваш ц
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.133
    Допаѓања:
    88.428
    Пол:
    Женски
    Не го можам ова. Не дека не сум пробала, ама не ми е убаво. Секоја чест за девојките кои уживаат во ова, но јас не сум за. :$
     
  17. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Дали е можно значи ти свршуваш само со дечко? А немаш ли потреба на пример кога немаш дечко или кога подолго нема да се видите итн. Мене ми е просто чудно што можеш да издржиш без мастурбација.
     
  18. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.133
    Допаѓања:
    88.428
    Пол:
    Женски
    Чудно, не чудно издржувам. И да мене ми е потребен момак за да свршам. Сама не можам, а и не сакам.
     
  19. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Искрено и јас сум иста како Марамка . Издржувам и можам само со дечко , инаку не можам и не сакам .
     
  20. taj4i.18

    taj4i.18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Ауфф прекрасно е чуството кога сама маструбирам :D уживаам :D :D тоа го правам уште многу одамна уште пред да имав секс со дечко ми и навистина ме задоволува и до денеска се уште уживаам во тоа :D :D Кој не пробал нека проба прекрасно ее :*