Самопотемнување со црн чај

Дискусија во 'Тело' започната од ubavi4ka, 27 април 2012.

 1. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  самопотемнување со црн чај

  Интересно некако ми звучи ова. Немам пробано а можам да пробам ништо не ми чини утре обавезно купувам црн чај. Го има во сите маркети?
   
 3. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.242
  Допаѓања:
  30.197
  Пол:
  Женски
 4. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.420
  Допаѓања:
  2.588
  Пол:
  Женски
  самопотемнување со црн чај

  ама колку што сватив само привремена е бојата, се дури не се измиеш? а ако носиш бело? Т.е. не ни смееш да облечеш бело
   
 5. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  самопотемнување со црн чај

  кој ке проба нека пише резултат..да да бојата е привремена
   
 6. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.445
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Женски
  самопотемнување со црн чај

  Па да сигурно стои додека не се измиеш или па мошеби со триење од облеката да падне. А за секој случај не со бело :)
   
 7. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.024
  самопотемнување со црн чај

  И не смееш ли да облечеш бело од кога ќе се напрскаш со овоа чајов?

  Де некоја што пробала,нека ни пише,да не просветли :)
   
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  Прв пат слушам. Интересно во секој случај.
   
 9. Asja

  Asja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  584
  Пол:
  Женски
  mnogu mi lici ovoj caj so ruskiot..da ne e toj vsusnost?