1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Самопотемнување со црн чај

Дискусија во 'Тело' започната од ubavi4ka, 27 април 2012.

 1. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  самопотемнување со црн чај

  Интересно некако ми звучи ова. Немам пробано а можам да пробам ништо не ми чини утре обавезно купувам црн чај. Го има во сите маркети?
   
 3. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.601
  Допаѓања:
  36.927
  Пол:
  Женски
 4. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  3.215
  Пол:
  Женски
  самопотемнување со црн чај

  ама колку што сватив само привремена е бојата, се дури не се измиеш? а ако носиш бело? Т.е. не ни смееш да облечеш бело
   
 5. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  самопотемнување со црн чај

  кој ке проба нека пише резултат..да да бојата е привремена
   
 6. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  самопотемнување со црн чај

  Па да сигурно стои додека не се измиеш или па мошеби со триење од облеката да падне. А за секој случај не со бело :)
   
 7. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.027
  самопотемнување со црн чај

  И не смееш ли да облечеш бело од кога ќе се напрскаш со овоа чајов?

  Де некоја што пробала,нека ни пише,да не просветли :)
   
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  Прв пат слушам. Интересно во секој случај.
   
 9. Asja

  Asja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  585
  Пол:
  Женски
  mnogu mi lici ovoj caj so ruskiot..da ne e toj vsusnost?