1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Само Кажувам (Samo Kazem)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од chipo, 1 ноември 2013.

 1. chipo

  chipo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Знае ли некој што е ова вчера видов премногу постови на Facebook со истото http://www.youtube.com/watch?v=qnfE_lkstr4 ? Trailerov ми изгледа супер, како да не е балканска серија.
   
 2. chipo

  chipo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  SamoKazem/СамоКажувам

  Еве сега кога ми е појасно за што се работи во SamoKazem сакам да споделам со вас како 5минути да гледате нешто интересно. Вреди навистина. Очекувам мислење :D
  http://www.youtube.com/watch?v=68XCSyyrAdU
   
 3. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  #СамоКажувам (#SamoKažem)

  Прва веб-серија за гледачи од просторот на поранешна Југославија која што почна да се емитува на 7ми ноември. Ја има само на официјалната страница на фејсбук и на јутјуб. Начинот на прикажување е иновативен и единствен во целиот регион.

  „Приказната е фокусирана на едно необично лето во животот на неколку девојки и момчиња. Тие доаѓаат од различни земји што се граничат една со друга. Но жителите на тие држави неволно ги поминуваат границите. Зборуваат различни јазици, но одлично се разбираат. Делат исти соништа и стравови, но досега немале шанса за тоа да зборуваат. Се запознаваат сосема случајно и стануваат пријатели.“

  Ја има и Ана Стојановска како девојче македонче. :D
  Саундтракот и повеќе од одличен: Стреј дог, Вуду Попај, нашите The John итн.
  Втора сезона почнува од есен.

  Овде ги имате сите епизоди, вкупно 26. По 7 минути.
  http://www.youtube.com/channel/UC16hjjWHe7_PB1c-5-Edq9Q

  [​IMG]