1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Само другар или повеќе од тоа...?

Дискусија во 'Сингл' започната од adorija, 25 декември 2009.

  1. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    абе финтата е шо стварно никогаш не си на4исто со другар, оби4но е повеќе од пријател, ама не ти е де4ко, некако и мене ми е глупо, понекогаш може и двајцата да се занесат малку, ама ако фаниме така со сите другари ехехе... и понекогаш размислувам дали стварно може да постое вистинко пријателство помеѓу машко и женско (освен ако и двајцата си се во врски со некои други)...
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Не се согласувам со тебе имам другари кои ми се другари во вистинска смисла на зборот со кои никогаш не сум била во врска а нема ни да бидам затоа што ги гледам само како другари и ништо повеќе од тоа. Сега има случаеви кога ти е повеќе од другар т.е мување врска и.т.н. но на крајот на врската значи крај и на пријателството затоа што не си на чисто дали како другар да го гледаш или како дечко... Затоа е подобро да не ни започнуваш врска со другар :?:
    Значи постои и тоа поголемо пријателство отколку помеѓу женско-женско ;) :D

    Пријателството често преминува во љубов; но љубовта во пријателство- НИКОГАШ
     
  3. Scrivanti

    Scrivanti Активен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Јас за нив сум другарка , но тие за мене нешто повеќе. Иако не се приметува дека ми се допаѓаат и имам страв да ги признаам чуствата самата себе,а не пак на некој друг ... но и сепак во овој момент незнам кој ми се допаѓа воопшто ... со исти,но сепак различни чуства (во разлика со другите од друштвото) збунета сум. но немислам на момчиња,само во моменти на криза,сепак е само симпатија, не сум заљубена до уши ;)
     
  4. Ann99

    Ann99 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Здраво девојки јас имам еден другар но како да се вљубувам во него и секогаш кога ќе го видам тој ми подава рака за да се поздравиме а јас сакам само да го гушнам а незнам тоа како да го направам ако има некој идеја нека ми врати благодарам од напред :)
     
    На maciii1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Afrodita98

    Afrodita98 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Епа вака!! Биди често во негова близина и ноќе и дење. Кога ќе го видеш ако ти ја подаде раката за да се поздравите ти прифатија. Откако ќе се поздравите со рака наеднаш гушни го. И тоа ќе дојде како поздрав.
    Но само немој да се страмеш затоа што нема да успееш. А штом спомна дека ти е другар верувај нема да ја одбие твојата прегратка!
    Пробај!! Верувај ќе успееш! Главата горе и не се страми :D :P
     
    На Ann99 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ann99

    Ann99 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Ти благодарам премногу за идејата вечер се надевам дека ќе го видам и ќе пробам да го сторам тоа ти блаагодарам преемногуу !! :)
     
  7. maciii1

    maciii1 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Епа нели сте другари? Побарај од него да излезете некаде во блискиот парк, во кино, во некое училиште , на седвич.. и разговарајте. Прочепкај му длабоко во срцето и запознај го подобро. Кога ќе го видеш не ја забележувај раката што ти ја подава едноставно заборави на се и прегрдниго. Замисли дека никој нема во ваша близина и дека сте сами. И уште нешто НЕМОЈ ДА СЕ СТРАМЕШ!!!! Ако ти е страм воопшто не пробувај да се поздравеш... Напомена дека си вљубена во него. Па кога ќе го видеш биди со него седнете на некое место купи му го омиленото чоколадо или омилениот пијалок. И гледај да си поминеш незаборавно со него.
    После сите убави моменти со него ти ќе се чувствуваш среќна. Верувај дека и тој нема да ги заборави прекрасните денови со тебе... Не му пишувај многу на фб затоа што можеш да станеш напорна. Подобро е да разговараш во живо.Ако после се и тој те смета како за другарка признај му дека го сакаш и дека неможеш да сокриеш. Ако е со добар карактер ќе те разбере....
    Па со среќа! :D
    Што и да се случи известимее! :D Се надевам дека советот ќе ти биде од корист.
    Чаооо :hai:
     
    На Ann99 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Liana

    Liana Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Јас мислам дека тој дечко сака само да ви остане другар, али не обичен оној кој ве свиѓа, ќе биде нежен и добар со вас, а оној кој сака да ви остане другар, вистинки, ќе се шегува и ќе прави валкан муабет. :)
     
    На Ann99 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. demilovato4ever

    demilovato4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    220
    Епа девојки вакаа:
    Имам еден другар , мислам дека е заљубен во мене , во секоја прилика сака да биде со мене , кога ќе кажам некое мислење кога сме во друштвото тој секогаш го прифаќа тоа , не се однесува како кон сите другарки , со мене некако посебно се однесува , неможам да опишам ..А јас него го сакам само како другар . :?:
     
  10. maciii1

    maciii1 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Ann99 еве ти најдобар совет!
    Ако навистина го сакаш признај му. заборави на се и кажиму дека го сакаш. Верувај нема што да изгубеш. Не плаши се од одговорот што ќе ти го даде тој. ТРЕБА ДА ПРОБАШ!!! Сите наши животи се полни со устрамувања, корпи, брукања, издавања.... Не се плаши. Пробај! Ако не те прифате тогаш заборави го.
    Многу од нас на денешницава не го гледаат карактерот. Ако тој има ужасен карактер не ни пробувај да му кажеш дека го сакаш- ЗАБОРАВИГО!! Ако има добро срце нема туку така да те одбие. И не се плаши ако дознаат твоите пријателки и непријателки. Ако почнат да зборуваат не ги ФЕРМАЈ! Гледај си то твојот живот. Ти не живееш за другите....И уште една работа - Пробај малце да го направеш љубоморен. Облекувај се најубаво, излегувај со неговите другари. Кога ќе се видете сите другари гушниги него со рака позздрави го! Верувај ќе му падне криво! :D
    Ако имаш некое прашање прашувам!! Секогаш сум тука да помогнам!! :P :*
     
    На Ann99 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. girlinlove.2

    girlinlove.2 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1

    Здраво! :)
    И мене ми се има случено истото ... Тој со сите девојчина се бакнуваше кога ќе се видеше а со мене само со рака ... Епа вака : Се што треба да направеш е да си заживееш што повеќе со него, да станеш поблиска. И така како си сите така и со тебе и тебе ќе те бакне кога ќе се видите :$
    Побарај да излезете некаде : На кино, да се возете со велосипед или со ролери или пак да трчате низ парк. И кога ќе се уморете чести го некоја пријачка како на пример сок или вода!
    Биди почесто со него и тоа е се ! :D
    И подоцна кажи му дека си вљубена во него! Нема тука страм или страв .
    Позз :)
     
  12. Doloress

    Doloress Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Не не постои другарство само доколку се гледате поретко .. Иначе некој од вас ке почне да му се јавуваат чуства .. за жалл ..
     
  13. buterfly.fly.away

    buterfly.fly.away Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    20
    И мене ми се случи нешто слично ... Бев во камп запознав едно дете каде јас таму тој ... исто бараше изговори да стигне до мене ... Вчера се вратив од капмот и многу ми фали ;(
     
  14. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    И мене ми се случи истото, со еден пријател многу одамна се знаеме, кога ке се видиме ме гушка, муабет ова она, излегуваме, не дека почнал да ми се допага, туку онака незнам да го опишам чувството
     
  15. debela123

    debela123 Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    пишав еднаш за ова али ај пак ке пишам бидејки се надевам ,доколку некој не прочитал а сака да ми одговори ке му објаснам :) има еден со се пишував со него на фб околу 2 години он е он норвешка дојде пред два дена да го прошетам да ја видел македонија на одмор дошол дечкото и кога си пишувавме секогаш ми пишуваш чисто како другар а и сега се понаша така се смешкаме ми кажува се како ми се има десено а и ми повторува дека сме другари као демек фб другари :x мислите дека некој би дошол 2000 км за само да се запознаеме подобро или ? хелп
     
  16. vaivoquese

    vaivoquese Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    zavisi od deckoto...mozno e da doshol samo da ja razgleda Makedonija i da chustvuva neshto za tebe pa da doshol za dvete raboti (no ako e sramezzliv nema da znaes)vidi ako mozesh daa primetis vo negovoto odnesuvanje i sl. a ako ti se dopagja bidi otvorena i prasaj go :)
     
  17. machenceTTTo

    machenceTTTo Активен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    мислам дека си во грешка .. Јас имам другар 10 години се дружиме знам дека нема чувства кон мене и ни јас кон него .. Постојат машко - женски пријателства , потребна е само вистинската личност за тоа :) .. Поздрав! :*
     
  18. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    ништо чудно и да дошол заради тебе а изговор му е македонија и дечко ми дојде така во мк демек на зимување па еве сеа сме заедно скоро 3 години :)
     
  19. debela123

    debela123 Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Cамо да ве известам дека ништо не се деси али сеа сме подобри другари боље нешто него ништо :) сеуште сме во потрага по вистинскиот хахах позз девојки фала
     
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Важно нешто добро испаднало :) .Добро ,што се случи,ти се свиѓаше ли тој тебе :geek: ?
    Без губење надеж,г-н ВИСТИНСКИ може да дојде кога најмалку очекуваш :hai: :*