1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Само малку помош :)

Дискусија во 'Канта' започната од AnjaAnja, 30 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. AnjaAnja

  AnjaAnja Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Епа вака... Имам другарка со која се знам цел живот ..Што се вика од јасли..Али се до средно немавме мнг блиски односи...И одеднаш се сменија многу нешта...Се здруживме бевме ептен блиски...Спиевме една кај друга јадевме излагавме...Едноставно некако на почетокот мнг слични во каркатерите...Но набргу тоа се смени....Почна да биде инаетлива да гледа се за себе така почнав и јас :) 2-3пати Се имавме дебело скарано и тоа секогаш пред одмор...но никогаш не сум и попуштала се додека не ми почнаа мајка и да се меша...јас имам мнг другарки сакаат ценат но она нема...Секогаш сум и била тука се се за совет за финассии за се и она до некаде но нема везе тоа...Имав дечко одевме долго...Почна да му се пушта се исподесија некој ств се повлече ....Раскинав со дечко ми...Почна да ми збори вака така...И пред некое време почна да биде мнг ладна со мене...Дури не сакаше да доаѓа кај мене...Нз се до некое време коа бившиот нејзин ми се јави да пиеме кафе со кој сум мнг блиска...
  Ми кажа многу грди работи за неа...Дека била со мојот бивши што ми пукна филмот... :devil: Решивме да ќутиме и двајцата бидејки одредени луѓе знае...Но не ја бива вака...Секогаш сум и мислела најдобро и сум ја ценал иако другите 90% не ја поденсувале јас сум ја социјализирала иако ми направила лошо сепка ја ценам на некој начин...Сите ми збореле дека не ми е другарка и се...но неможам и незнам како да ја откачам ....Во последно време се здржила со некој деца по 15 16 се гледа дека ме одбегнува но коа ке сржам пак се враќа...Незнам како да напраам да ја одје*ам асално за ова со бившиот и за се ?! :P
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Демек ти треба да претставуваш добрата вила во приказава... Незнам зошто прашуваш како да ја откачиш :^) Не ти се допаѓа повеќе нејзиното присуство не се гледајте и готово... Ете велиш и таа си има ново друштво не гледам каде е проблемот тука :^) Таа веќе се откачила ама ти и "ржиш" и пак се враќа. Епа ако сакаш да ја откачиш нема што да и "ржиш".
  Друго, нема зошто да те зачудува тоа што била со бившиот твој. Такви дешавки се секојдневие. Кога веќе имаш другарка што се знае за тебе, овакво нешто не треба да те чуди.
   
 3. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  98
  Ова не е за чудење....се случува на секој чекор.И нема што да се мислиш како да ја откачиш.Велиш не се дружи со тебе,а потоа пак се враќа кај тебе |(
  Тебе тоа нели те асоцира дека нема со кого и ајде Леси се врача кучи....
  Едноставно заладени односи и у очи кажување дека така со тебе не може да си игра.Денес другарки утре не!
   
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  a tebe te boli ustvari sto ONA tebe te otkacuva a ne ti nea a???

  drugo, nejziniot bivsi so koj si ti mnogu bliska...... :swear: ti kazal deka ona bila so tvojot decko .... :swear: i ti bez da ja prasas mu poveruva :puke: i sakas da ja odjebes :?: pa da ti kazam pravo, ako go posmatrame nejzinoto odnesuvanje: se odalecuva od tebe iako nema mnogu luge so koi se druzi.....doagame do zaklucok deka-i ti nesto gadno si zaebala :!:
   
  На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  Не треба да те боли ситуацијава.Ти велиш блиска си со нејзиниот бивши.Од каде знаеш,можеби помислила дека имате нешто? И зошто од прва му веруваш на бившиот на другарка ти? Можеби нема добри намери,можеби сака да ве скара.Требало да ја прашаш,имаше ли нешто со бившиот или немаше?
  И мислам дека треба да го оставиш девојчето да си се дружи со тие што веќе ги нашла.Не гледам никаква причина зошто таа ти се налутила и почнала да те одбегнува,и имаш ли направено нешто лошо?
  Не гледам кој е советот што ти треба? Ако не ти се допаѓа како личност откачи ја,немојте да се гледате и чао пријатно.Ако сакаш да бидете другарки побарај ја...Нема некоја филозофија!...

  И насловот треба да се промени. ]:)
   
 6. ane111ane

  ane111ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  8
  Драга Ања,
  Според мене сметам дека таква другарка не заслужуваш.Како што самата кажа дека имаш мн другарки зашто да се обврзуваш и мачиш со некоја која ти има направено таква работа зад грб.Едноставно за ад и дадеш до знаење дека знаес што направила треба очи во очи да позборувате.Немора да и кажеш дека си дознала од нејзиниот бивши туку кажи од некој слушајно си дознала без да спомнуваш имиња и да видиш како ке реагира во тој случај...
  Се најдобро,
  И пиши како се одвива ситуацијава...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.