1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Само на поглед

Дискусија во 'Канта' започната од piksooki, 29 мај 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите искрено навистина незнаев како да го напишам насловот на темата.Но ете..Ја отворам оваа тема (а притоа колку што гледав нема иста ако има слободно канта)овде сакам да ги искажеме мислењата за оние моменти кога двајца се сакаат но не прават ништо.Бев инспирирна од моја другарка:Значи они се свигаат еден на друг со е појке од очигледно мислам ги има тие искри на љубов но никој не дава чекор??Зошто..Би сакала да споделите мислења проблеми искуства!
     
  2. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Ако може канта.
     
    На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Затоа што уште се деца или имаат детско размислување. Во светот на еве да не речам возрасните туку зрелите луѓе нема такво нешто. Тие ги искажуваат своите чувства.
    И јас имав таков случај кога се сакавме ама не знаевме како да си кажеме ама тоа беше кога имавме јас 12 а тој 14 години. Сега сме постари за една деценија и е веќе друга приказна. Всушност има многу личности кои се срамежливи и не знаат како да пристапат без разлика на возраста. Некои се плашат од одговорот, некои не сакаат да изгледаат очајно, некои немаат храброст.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.