Само на поглед

Дискусија во 'Канта' започната од piksooki, 29 мај 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  10.541
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите искрено навистина незнаев како да го напишам насловот на темата.Но ете..Ја отворам оваа тема (а притоа колку што гледав нема иста ако има слободно канта)овде сакам да ги искажеме мислењата за оние моменти кога двајца се сакаат но не прават ништо.Бев инспирирна од моја другарка:Значи они се свигаат еден на друг со е појке од очигледно мислам ги има тие искри на љубов но никој не дава чекор??Зошто..Би сакала да споделите мислења проблеми искуства!
   
 2. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  10.541
  Пол:
  Женски
  Ако може канта.
   
  На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.946
  Допаѓања:
  52.602
  Пол:
  Женски
  Затоа што уште се деца или имаат детско размислување. Во светот на еве да не речам возрасните туку зрелите луѓе нема такво нешто. Тие ги искажуваат своите чувства.
  И јас имав таков случај кога се сакавме ама не знаевме како да си кажеме ама тоа беше кога имавме јас 12 а тој 14 години. Сега сме постари за една деценија и е веќе друга приказна. Всушност има многу личности кои се срамежливи и не знаат како да пристапат без разлика на возраста. Некои се плашат од одговорот, некои не сакаат да изгледаат очајно, некои немаат храброст.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.