1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Само продолжи со тоа (Just go with it) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од Chocoholic, 26 јуни 2011.

 1. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Супер лесно, забавно филмче. Интересна приказна зачинета со многу хумор.
  Џенифер Анистон е прекрасна, а омилен лик ми беше лудиот братучед на Дени
  Го имате гледано и како ви се допадна?
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=Jz5Ubqhru7g
   
 2. plavusaa

  plavusaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  3
  Само продолжи со тоа ( Just go with it ) 2011

  Само што го симнав филмот до вечер сигурно ќе го изгледам
   
 3. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  Само продолжи со тоа ( Just go with it ) 2011

  Го гледав пред некој ден и ми се допадна..интересна романтична комедија иако мислам дека можеле да го направат посмешен, Адам Сендлер има многу посмешни комедии од овој.. но сепак не е лош ;)
  Иначе многу ми беа смешни децата, особено женското...како одглуми, срцка :D
   
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Мене ич не ми се допадна.
  Очекував толку многу за на крај да изгубам време гледајќи го.

  Глупава приказна што мене ич не ме фасцинираше.
  Отидено премногуууу надвор од нормала, оние типични романтични комедии.
   
 5. MarcheloGirl

  MarcheloGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
  мене ми се свиѓа, интересен е ;)
   
 6. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Преубав филм. Џенифер е многу убава, посебно во моментот кога доаѓа спицкана во кафулето. Го гледав додека бев на одмор, времето го искористив одлично. Во ни еден момент не зажалив што го гледам. Малечката со тој акцентот кога зборуваше ме пресмеа, а и типкава не ме остави рамнодушна -
  [​IMG]
   
 7. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано и многу ми се допадна, иако на крај очекував да биде со плавушата наместо со Џенифер Анистон. :D
   
 8. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Вредеше да се гледа, најмногу заради акцентот што малата го изговараше. Врв. :rofl:
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Симпатичен филм за ваков жанр.Нема што многу да му ја мислиш, а и интересен е.

  Туку јас имам предлог да се смени преводот на филмот, не мора секогаш да е буквално нели, плус преводов некако нема врска со дејството многу, многу :D
   
 10. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  1.639
  Адам си е Адам :) Неможе од него да се очекува нешто лошо.
  Се пресмеав :D
   
  На talentirana му/ѝ се допаѓа ова.
 11. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  Јас многу многу не сум голем фан на Џенифер ама во филмов беше исклучок стварно ми се допадна , а инаку Адам си е Адам така е. Како и да е филмот е пресмешен посебно децата на Џенифер :D
   
 12. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Интересен филм со добар хумор и одлично глумење на Адам Сенделер... Сега чекам да испадне неговиот нов филм Jack and Jill :D
   
 13. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.124
  интересен Филм се изнасмеаВ и си знајме адам си е адма ако тој не знајт да те насмејт нз кој знајт :P
   
 14. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Интересен филм за опуштање.
  Ама таа жената со веѓата неможам да ја заборавам :lol:
   
 15. vanessa.k

  vanessa.k Активен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  15
  Многу интересен филм и многу смеење :)
  Не знам дали знаете.. но за жал..
  прогласен е за најлош филм во 2011 :/
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Интересен филм и не е досаден.
  Интересна сцена кога играа во парови со кокосите . :D
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Добро филмче за опуштање, онака мозокот на пасење да си го пуштиш додека трае. Воопшто не е досаден, се изнасмеав додека го гледав. :)
   
 18. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.461
  Ептен јак и интересен филм. Се изнасмеав кога го гедав. :D
   
 19. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  уф прекрасен филм,од почетокот кога почнав да го гледам си велев овој е досаден филм но потоа ми стана интересен и со мерак се изнасмеав :D :D
   
 20. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Добра доза на хумор има филмов, одличен е.