1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Самрак (Twilight)

Дискусија во 'Филмови' започната од strawberry555, 1 јули 2010.

  1. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Самрак (Twilight) [2008]

    Ех само кога ќе ми текне колку го сакав филмов. Презаљубена бев во Едвард :lol: :lol: Обично не гледам филмови повеќе од еднаш, ама овој може над 30 пати го имам изгледано. Буквално на памет го знаев. А тогаш и компјутери во школо ни донесоа, го снимив на усб и таму го гледав секој час. О господее.

    Инаку, вториов, третиов дел.. тапа ми се. Како и секој друг филм, ќе се дигне голема прашина околу првиот дел и после како со сила ги прават другите. Верувам дека и наредниов ќе биде ист.
     
    На MissSippy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Самрак (Twilight) [2008]

    Глумците не се нешто уаууу. Ама филмот е прекрасен. Едвај чекам да излезе Breaking Down :inlove: :inlove:
     
    На MissSippy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Самрак (Twilight) [2008]

    Од овие чудава само еден имам гледано и ми се чини поглупо нешто не можеа да смислат.Имам гледано филмови за вампири и врколаци,ама биле многу подобри од овај.Ете така,не ми остави впечаток. |( 3/10 ради ефектите...
     
  4. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    Самрак (Twilight) [2008]

    најубав филм што го имам гледано до сега,мн ми е убав и одвај го чекам новиот филм, премиерата е на 18 ноември и одвај ја чекам :clap: :D
     
    На Little-Rihanna, MissSippy, Special.Someone и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. dentelinka

    dentelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    Самрак (Twilight) [2008]



    денес е 18 кај да го гледам филмот ?? :))
     
  6. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 (2011)

    пред 2 дена на 18 ноември излезе и 4 дел од сагата Twilight, Breaking Dawn 1 del пре многу се зборува за овие филмови(книги) посетеноста во кино салите низ цел свет беше ОГРОМНА за сите 4 делови,ме интересира дали го видовте овој 4 филм и ако го видовте какви се вашите впечатоци,јас да си кажам за мене дека сум преголем обожавател и на книгите и филмовите,секој дел го очекував со нетрпение,АМА,ама Breaking Dawn искрено ме разочара во секој дел имаше измени и кратенки не е баш се како во книгите ама овој дел е скроз различен,и дури ми беше досаден од време на време посебно почетокот.
    фала му на Бога што не појдов на кино да го гледам(претходните 3 на сите на премиера одев) го најдов на YT и го видов,еве и линк ќе ставам ако сака некој да го види(без превод е) па кажете и ваше мислење,дали ви се допадна или не

    http://www.youtube.com/watch?v=qXYYjaDAfyY
     
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Aман овие знаат за Cтоп |( |( |(
    Hикогаш не би трошела време на овој филм пак , го гледав тој делот со волците, заедно со дечко ми, абре толку беше туп туп туп, си легнав :rofl:
    Aма кога има луѓе што го гледаат, ќе има и уште и уште делови од филмов
    Mожеби немаше да биде така тапа, ако беа други актери

    тие двајцана Kирстен и Pоберт ми се аанти фаци, и никој жив не може да ме убеди во спортивното
    Eдноставно не ги можам, па не знам и каков филм да глеам со нив!
    T.е немам ни желба да глеам филм со нив :lol: :lol:
     
  8. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    баш денес го гледав овој најновиот добар беше ама прикрајот ,многу ги сакав сите 3 филмови ама овој некако ме разочара :( а колку го чекав :(
     
  9. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Како може да ви е интересен филмов, стварно не ми е јасно. Јас разбирам различни вкусови, ама до толку глупа содржина, кој ѓавол ме тераше да го гледам. Ама ај си викам, гледам го фалат. Оффф Боже глумицана :D како мртовец ми е, а па оној Едвардон грд, страшен кај ги нашле се чудам. Не бе не, не го бива и крај, а зошто толку прашина се крева не сфаќам.
     
    На Divinebutterfly и talentirana им се допаѓа ова.
  10. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Го има на нет најновиот? Ај дајте ми линк ако сакате веќе еден месец го барам
     
  11. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Го има на thepiratebay.org, ама сигурно нема убава снимка уште, оти еден месец има од премиерата.
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Го спуштив јас од torrenthound. И да, грдичка е некако снимката. Ама морав да го спуштам, не за друго, да видам до кај дотерале со „глума“. Одамна добро не сум се смеела.
     
  13. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    денес за првпат го гледав филмов и едноставно многу ми се допадна дури посакав да ги гледам другите делови од филмот ако знае некој каде можам да ги најдам ама ако може со превод фала однапред
     
  14. Lali-Esposito

    Lali-Esposito Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
  15. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    faла многуууууу <3
     
  16. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.228
    Пол:
    Женски
    мене ми се допаѓа серијалот на Самрак. Ги исчитав книгите, и поубави се како и секогаш кога станува збор за екранизација на филм. Не очекував некоја страшна глума, побогу па во него играат претежно дебитанти или помалу познати глумци, ама ете убаво излезе. И сега го чекам Breaking dawn да излезе на убава, чиста снимка и да си уживам и во него.
     
    На Little-Rihanna и MissSippy им се допаѓа ова.
  17. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    јас го гледав и последниот дел и стварно е убав :)
     
    На MissSippy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    вчера го гледав и многу ми се допадна не знам зошто на многу не им се допаѓа
     
    На MissSippy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Кога го гледав вториот дел за малку ќе заспиев од досада.
    А првиот е уште полош.И уште се чудам зошто толкава фама се дигна за филмот.Ниту има некаква приказна,ниту некаква романтика а глумата е благо речено очајна.Онаа Кристен Стујард не знам како станала глумица воопшто,една исплашена фаца не ја смени цел филм.А Роберт е многу талентиран
    глумец ама си го губи времето со Твајлајт.
    Мене филмот ми беше трагикомедии.Особено кога летаа во шумата :lol: и кога овај и кажа дека семејството му се вегетаријанци :D .
     
  20. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Вчера го гледав на Сител не знам кој дел беше... :lol: :D

    Ми се допадна... :inlove:
     
    На MissSippy му/ѝ се допаѓа ова.