Самсунг (Samsung)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Ana3567, 12 јуни 2017.

 1. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Како член, само на овој и на еден хрватски и српски форум сум.
  Онака, како за инфо.
   
 2. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  shto go napagjash devojceto ?? ti smeta neshto
   
 3. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Никој не напаѓам јас. Ти мене сега ме напаѓаш дрско.
  Најверојатно си трол, ако знаеш што е тоа.
   
 4. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  te prashav samo ... nikoj ne te napadna
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
 6. MartinaJorde

  MartinaJorde Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  Сакам да прашам што е разликата во камерите. Samung galaxy s9 plus има зафна камера 12 MP +12 MP а задна 8 MP додека пак samsung galaxy A7 има задна 24+ 8 +5 а предна 24 MP. Прашањето р кој има подобра камера
   
 7. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Машки
  Galaxy tab s 4 :inlove:
   
 8. tedyyy12

  tedyyy12 Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo, imam samsung A7 2018 go kupiv pred 1 nedela, dali go ima nekoj? Baterijata za mnogu kratko vreme se trosi neznam dali e kaj site isto
   
 9. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски


  Za site Hejteri na Samsung eve vi dokaz ...
   
 10. MartinaJorde

  MartinaJorde Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  Луѓе да прашам...ќе си купувам телефон кој ајфон 8 или самсунг 9+
   
 11. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
  Samsung S9 Plus em e podobar em ima pomoderen dizajn .. ajfon 8 e dizajn od 2014 godina so debeli stranici a tehnologijata ide na celosen ekran taka da i od toj aspekt S9 + .. Vo sekoj nema da zgresish i plusot ti e pogolem od obicna iphone 8ca ..
  Jas bi izbrala Samsung i povekjeto a za tebe nezz ti si znaesh
   
 12. Bojana890

  Bojana890 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Луѓенца,
  Би препорачале ли купување користен, а релативно cкап мобилен телефон ?

  https://www.bin.mk/itm/samsung-galaxy-s8-4gb-ram-12mp-kamera-5-8-inchi-ekran/80

  или

  https://www.bin.mk/itm/samsung-galaxy-s9-4gb-ram-64gb-storage-5-8-inch/71 ? :?:


  Колку може да им се верува на луѓево денес кога ќе кажат дека е чуван, или малку користен и сл...

  На што најмногу да се обрне внимание при купување поволен телефон?
   
 13. MartinaJorde

  MartinaJorde Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  А што ќе кажите кој е подобар меѓу samsung galaxy s9 plus ili note9?
   
 14. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
  i dvata se dobri ama note 9 e podobar od s9 plus , sekogash note serijata bila iznad S serijata ne mnogu ama bila
   
 15. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Ноут 9 е подобар.
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Да, но само од мобилара да го купиш. Тезгиве се сумњиви.
   
  На Bojana890 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MartinaJorde

  MartinaJorde Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  Јас да прашам што мислите дали самсунг А50 пошто има 3 камери и предна 25 МP или с9 плус кој е подобар во однос на камерите?
   
 18. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Нормално дека S9 Plus. Тоа со 20 камери ти е маркетиншки трик. Колку да се палат луѓето на повеќе камери, а уствари само со една од тие три камери слика телефонот и таа е послаба од S9 Plus.
   
 19. MartinaJorde

  MartinaJorde Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1
  Moze li da te prasam ako go sporeduvame ajfon 7 (7+) ajfon 8 (8+) i samsung 9 plus vo odnos na kamera i se ostanato koj e podobar?
   
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.457
  Допаѓања:
  17.777
  Пол:
  Женски
  @Ма.нев да те прашам, за Мобил шоп галакси во Ченто што мислиш? Какви се поволните телефони таму? Искуство би ми било добредојдено :)