Самсунг (Samsung)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Ana3567, 12 јуни 2017.

 1. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Па користените мислам дека се добри, а за новите се со исто потекло како и во ЛеЈдиком и Мобеликс, од Косово. Препакувани, со вадени полначи и сменети со користени, со кутија за кондури, за арапски пазар, барем мислам дека 60/70% од тркегоните таму се такви.

  Газдата е од Арачиново, има мобилара и таму.
  За половните мислам дека се добри, а за новите не ти гарантирам.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  409
  Пол:
  Женски
  Јас ги имав двата т.е ноте 9 моментално го имам и презадоволна сум и од едниот и од другиот.
   
 3. MartinaJorde

  MartinaJorde Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1


  Kakva mu e kamerata dali e dobra ?
   
 4. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Бај д веј, еве го газдата на мобил шоп Галакси од Ченто. Во белата кошула што седи и пука нагоре. Извинете на оф-топик.

  https://kurir.mk/makedonija/vesti/video-div-zapad-vo-singelikj-eve-kogo-apseshe-sinokja-mvr/
   
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.423
  Допаѓања:
  17.609
  Пол:
  Женски
  Мене не ми е битен газдата, туку телефоните таму. Нема газдата да го купувам :rofl:. Јас би купила во Тетово, ама тешки преваранти се овде. На золва ми и дадоа телефон со пукнат внатрешен екран, за по две недели да го врати и да и речат дека нејзе и пукнал а уствари неа не и ни паднал. Мене ми дадоа ужасен телефон за речиси 200 евра. Кочеше, беше со лоша камера, имаше две картички (facepalm). Затоа не сакам да купувам од овде.
   
 6. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Во Струмица имаш избор добар. Во Тетово се поскапи цените.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.423
  Допаѓања:
  17.609
  Пол:
  Женски
  И цените , ама и преваранти се тешки . А каде поточно во Струмица ? Препорака за добра мобилара ?

  П . С . Ама ти здосадив :rofl: . Извини вака , ама морам да го мењам кршов :D .
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.288
  Допаѓања:
  3.499
  Пол:
  Женски
  Дали маските за Самсумг галакси А7 2019 и А50 се исти?
   
 9. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
  ne .. tie so A70 ne se a ne pa so A50 ...
   
 10. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
  mn logicno
   
 12. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Дечки сакам да земам Галакси с10+, на страната на Т-мобајл има само бел, а мене таков не ми се свиѓа.

  Дали и во салоните има само бел?
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
  Crno e bolje neli ?
  nemora od T mobile vidi Anhock , Neptun , Seteck ...
   
 14. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Морам преку Т-мобајл таму имам договор и привилегии некои. Многу ми е чудно зошто само една боја би имале.
   
 15. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  mozhe crnata verzija mnogu se troshi a belata pomalce ili samo takvi donele
   
 16. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Па зарем не набавуваат дополнително они? Они се најголем оператор, демек нарачуваат 50 и сите им се потрошат ај толку веќе не нарачувам, сеа од белите ќе продавам? Не е тезга ова, не се ваљда до толку ретардирани. Овие телефони се доста скапи.
   
 17. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
  deka se skapi ne nosat mnogu golema kolicina , zashto ne go pocekash noviot Note 10 shto kje izleze godinava ?
  note serijata od sekogash bila najdobroto od Samsung i od S serijata ?
   
 18. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Сакам да сменам сум имала NOTE, да пробам нешто ново. Инаку не ми е логично баш они да носат само одредена количина, сепак сериозна компанија што знам, можеби привремено да нема, ама скроз да ги нема некако ми е чудно..
   
  На Marche12 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  note 9 sekogash Note serijata e podobra od S , Znaci Notot sekogash e najdobroto od Samsung vo eden telefon shto mozhe da se ima od taa kompanija klasata odi vaka

  M zamena za dosegashnata J znaci niska klasa
  A sredna klasa
  S visoka klasa
  Note najvisoka ili najjaka klasa najdobri i skapi mn
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  aj cekaj si go prven note 10 pa posle ako ne ti se dopadne kupi si s10e s10 i s10+ Haha jas taka bi naprail inache jas sea koristam note 9