1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сам свој дизајнер!

Дискусија во 'Мода и стил' започната од bubu1, 13 ноември 2012.

 1. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  Планирам да се запишам на часови по шиење па ајде поискусните кои користеле машина за шиење да споделат искуства. Јас всушност имам машина за шиење дома, но незнам ни конецот како да го ставам. Колку време треба за да почнеш сам да шиеш на машина? И доколку има некој број на телефон да ми прати во лп од некој што дава часови по шиење :)
   
 2. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.016
  хахах ..не се секирај ке научиш воопшто не е тешко ...особено ако имаш голема желба ке научиш побрзо ...нема откажување ... :)
   
 3. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  5.820
  Допаѓања:
  20.059
  Пол:
  Женски
  Јас ја купив од Топ Шоп машината, сеуште ја немам проучено, пред да ја купам ова ќе направам -она... сега ништо немам идеја, еднаш само пробував, се учев прав раб да правам :D и не сум безнадежен случај ама незнам не ми е сега толку ќеф :$