1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сам свој мајстор [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mar4u, 3 јули 2010.

 1. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Сакав да ве прашам дали го гледате шоуто на Канал5 Сам свој мајстор и доколку гледате кој ви е фаворит?

  Јас обавезно го гледам и мислам дека се заразив.....Иначе фаворит ми е Ице (лепотанннн :$ :inlove: )
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано 2-3 пати ме потсетува на тие српските шоуа, ако бирам фаворит нормално ќе биде
  Бојан :)
  другите и не ги знам убаво само имам приметено таа Мима ли се викаше многу интересно ми зборува и таа една како се вика има интересно презиме Гаќеша
   
 3. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Мима е таа што зборува интересно од Куманово е......а Гаќеша е Елена :D
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Колку што разбрав сега треба да одат на одмор така?
   
 5. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  да да и т аму ке ги снимаат :)
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.705
  Допаѓања:
  150.390
  Патетики е шоуво...ужас...сељчишта безработни на едно место...особено па таа Анџела,еднаш го начекав и што да видам...се прскаат со сок,расипници,ја раздрапаа девојкава,се занесува оваа...ја соблече тој нагоре по прслук остана,срамота...Патетики убаво реков... :?:
   
 7. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  hmmmm mene mi e bas interesno......nmv sekoj si ima svoj vkus :D
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
  Мене според описов на перверзии повеќе ми личи :lol: Инаку не сум гледала ни една епизода, ниту пак имам намера. Губење на време ми е. Подобро тој саат(или колку и да е) ќе го утепам на феминава :!:
   
  На Marence.D му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  heheheh tvoe pravo ;)
   
 10. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  срамота жива,мислам со кое лице можат така да се појавуваат на телевизија абе первезиии а се кладам дека кога беше реалното шоу велики брат истите фаци шо се сеа у сам свој мајстор јаделе гомна за вики и кики така даа срамота абе родителите ги гледааат како можат така да се соблекуваат да се лижат да се драпаат и на крај пишале +18 па ако е така значи тоа шоу не треба да се дава преку ден зш не се знае у кој момент ке има первезиии...
  значи за никаде :puke:
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Тие сељачиштата намерно се ставени за да им биде поинтересно на гледачите, тие сакаат да гледаат одстрана и да им фаќаат сеир кога немаат друга попаметна работа.
  Јас кога пуштив се разбркуваа околку маса како лудаци :D
   
 12. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  hehehehe ne e do tolku kako sto velite...ama aj

  a inace toa bese samo 1 vecer (tie perverzii)
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  во склоп со темава јас да си прашам, уствари што е целта на шоуто? не го гледам, и немам намера, ептен е мизерно... го имам видено на 5 мин само и ептен е за никаде, безделничење ми е тоа повеќе, и лижење, фаќање :^) еее за слава што се не се прави :D
  и ајде нако може некој нека ми објасни за што се работи, што е целта и наградата? :)
   
 14. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  68
  Имам погледано 2-3 пати онака менувајќи програми,али од тоа што го видов мислам дека шоуто си нема врска,чисти глупости.Уствари ништо не се дешава а и тие фаците ми се безвезе |(
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
  А навистина што е наградата? За што се глупираат толку?
   
 16. Mar4u

  Mar4u Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Па вака шоуто се одвива во три фази сега е во тек втората фаза градење...сега се гради куката и живеат во шатори а вечер одат на одмор за Турција...кога ке се вратат куката ке биде изградена и ке живеат во неа......за награда нз :(
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  а друг ќе им ја изградува куќата? а тие во суштина се сами свои мајстори :^)
   
 18. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Мислам дека тој што ке победи ке ја добие куќата, имаче лорета ме е другарка и баш се зачудив кога рече дека ќе иде, па ја испраќавме едно друго, а таа на сите ни порача да не гласаме за неа, иначе и дадоа еднаш да се јави каде сака, и се јави кај дечко и, ок било, и било ладно, а и ко што ја гледам не сака да се ексонира мн мн. Ни тие самите не знаат што е финтата, зошто јас кога ја прашував, не знаеше ништо да каже само знам дека се е една голема местенка, дека, отидоа на аудиција 1рв ден и таа одма ни кажа дека сите влегле...така да, биле собрани само они, и се знаело што е и како е
   
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Не го гледам, нема ни да го гледам, а и по коментариве ваши не мислам дека е нешто интересно
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  А бе се само интересно не. И како 1 вечер имало перверзии кога јас кога и да поминам преку Канал 5, а тоа е, секогаш има перверзии, слекување, заводливо (пардон курвинско) играње влечење, тресење? Без навреда ама куп тешки паразити се за мене тие. Тој Богески го знам, човек и пол веќе :x Пополнување на и така веќе препрескромната македонска ризница на ГЛУПИ шоуа...