1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сам свој мајстор [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mar4u, 3 јули 2010.

  1. Mar4u

    Mar4u Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    20
    Сакав да ве прашам дали го гледате шоуто на Канал5 Сам свој мајстор и доколку гледате кој ви е фаворит?

    Јас обавезно го гледам и мислам дека се заразив.....Иначе фаворит ми е Ице (лепотанннн :$ :inlove: )
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано 2-3 пати ме потсетува на тие српските шоуа, ако бирам фаворит нормално ќе биде
    Бојан :)
    другите и не ги знам убаво само имам приметено таа Мима ли се викаше многу интересно ми зборува и таа една како се вика има интересно презиме Гаќеша
     
  3. Mar4u

    Mar4u Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    20
    Мима е таа што зборува интересно од Куманово е......а Гаќеша е Елена :D
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Колку што разбрав сега треба да одат на одмор така?
     
  5. Mar4u

    Mar4u Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    20
    да да и т аму ке ги снимаат :)
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Патетики е шоуво...ужас...сељчишта безработни на едно место...особено па таа Анџела,еднаш го начекав и што да видам...се прскаат со сок,расипници,ја раздрапаа девојкава,се занесува оваа...ја соблече тој нагоре по прслук остана,срамота...Патетики убаво реков... :?:
     
  7. Mar4u

    Mar4u Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    20
    hmmmm mene mi e bas interesno......nmv sekoj si ima svoj vkus :D
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Мене според описов на перверзии повеќе ми личи :lol: Инаку не сум гледала ни една епизода, ниту пак имам намера. Губење на време ми е. Подобро тој саат(или колку и да е) ќе го утепам на феминава :!:
     
    На Marence.D му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mar4u

    Mar4u Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    20
    heheheh tvoe pravo ;)
     
  10. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    срамота жива,мислам со кое лице можат така да се појавуваат на телевизија абе первезиии а се кладам дека кога беше реалното шоу велики брат истите фаци шо се сеа у сам свој мајстор јаделе гомна за вики и кики така даа срамота абе родителите ги гледааат како можат така да се соблекуваат да се лижат да се драпаат и на крај пишале +18 па ако е така значи тоа шоу не треба да се дава преку ден зш не се знае у кој момент ке има первезиии...
    значи за никаде :puke:
     
  11. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Тие сељачиштата намерно се ставени за да им биде поинтересно на гледачите, тие сакаат да гледаат одстрана и да им фаќаат сеир кога немаат друга попаметна работа.
    Јас кога пуштив се разбркуваа околку маса како лудаци :D
     
  12. Mar4u

    Mar4u Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    20
    hehehehe ne e do tolku kako sto velite...ama aj

    a inace toa bese samo 1 vecer (tie perverzii)
     
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    во склоп со темава јас да си прашам, уствари што е целта на шоуто? не го гледам, и немам намера, ептен е мизерно... го имам видено на 5 мин само и ептен е за никаде, безделничење ми е тоа повеќе, и лижење, фаќање :^) еее за слава што се не се прави :D
    и ајде нако може некој нека ми објасни за што се работи, што е целта и наградата? :)
     
  14. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Имам погледано 2-3 пати онака менувајќи програми,али од тоа што го видов мислам дека шоуто си нема врска,чисти глупости.Уствари ништо не се дешава а и тие фаците ми се безвезе |(
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    А навистина што е наградата? За што се глупираат толку?
     
  16. Mar4u

    Mar4u Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    20
    Па вака шоуто се одвива во три фази сега е во тек втората фаза градење...сега се гради куката и живеат во шатори а вечер одат на одмор за Турција...кога ке се вратат куката ке биде изградена и ке живеат во неа......за награда нз :(
     
  17. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    а друг ќе им ја изградува куќата? а тие во суштина се сами свои мајстори :^)
     
  18. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Мислам дека тој што ке победи ке ја добие куќата, имаче лорета ме е другарка и баш се зачудив кога рече дека ќе иде, па ја испраќавме едно друго, а таа на сите ни порача да не гласаме за неа, иначе и дадоа еднаш да се јави каде сака, и се јави кај дечко и, ок било, и било ладно, а и ко што ја гледам не сака да се ексонира мн мн. Ни тие самите не знаат што е финтата, зошто јас кога ја прашував, не знаеше ништо да каже само знам дека се е една голема местенка, дека, отидоа на аудиција 1рв ден и таа одма ни кажа дека сите влегле...така да, биле собрани само они, и се знаело што е и како е
     
  19. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Не го гледам, нема ни да го гледам, а и по коментариве ваши не мислам дека е нешто интересно
     
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    А бе се само интересно не. И како 1 вечер имало перверзии кога јас кога и да поминам преку Канал 5, а тоа е, секогаш има перверзии, слекување, заводливо (пардон курвинско) играње влечење, тресење? Без навреда ама куп тешки паразити се за мене тие. Тој Богески го знам, човек и пол веќе :x Пополнување на и така веќе препрескромната македонска ризница на ГЛУПИ шоуа...