Сам свој мајстор [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mar4u, 3 јули 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.905
  Како бе така зборувате? Македончиња се, треба да ги бодриме :fubar: :fubar: :fubar:  Се шегував.
   
 2. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  ^^ Немаше потреба да појаснуваш. И онака коментарот не ми личеше на тебе. :D :D :D
   
 3. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Нај глупавото шоу на сите времиња :puke:
   
 4. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.344
  Допаѓања:
  2.120
  Пол:
  Женски
  Глупости во боја. Што прават?! Само спијат,лежат.. Дааа понекогаш знаат да се опнат еден на друг и таа приказна секој ден. Нормално дека нема да ги гледам. Незнаат како да се занимаваат.
   
 5. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Де бе луѓе, сте се запнале срамота срамота... Па како ќе се докажат пред народот инаку? Образование имаат колку да соберат 2+2 колку се, вокабулар имаат во минус (Нулата е комплимент за нив), однесување никакво, навики никакви, само седење и дебилење на куб. Многу му е гајле нив што зборува народот, битно е да зборува. Многу му е гајле кога имаат како што велат на "Солзи и смеа" дупка меѓу нозе, на која лесно ќе се зацапа некој клепчо, со карактеристики од темата being а сељак, кој со гордост ќе ја претставува женска му што била на телевизија. Стално е така со таквите... :D :D :D
   
 6. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  30.673
  Пол:
  Женски
  Го имам фатено неколку пати шоуто (како и да не го фатиш кога откако почна на Канал 5 само тоа се врти 24 часа дневно) и кратко кажано шоуто е УЖАС исто како и учесниците во него! Таму нема еден свесен и нормален, машките кој од кој поголем сељак, а девојките - ај да не кажам некој ептен навредлив збор, а знаете на што мислам. Сума сумарум се собрале група на необразовани и прости луѓе, со степен на интелегенција под нула и прават мајмуни од себе за 10 илјади евра.
   
 7. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Ова таканаречено "шоу" не заслужува ниту тема да има за него, ниту да се дискутира за него. Иако веќе коментирав за ова "шоу", сакав само ова да го додадам.
   
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.905
  Оние од темата симптоми of being а сељак :rofl: Не стварно се за грев. И планира ли шоуво да заврши некогаш? Исфрлување има ли воопшто? :^)
   
 9. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Јас мислам дека овие само нивните по дома ги гледаат :^)
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  А таа трудна што излезе? :^)
  Девојчето нарави 4 теста (отприлика), и сите позитивни испаднаа. Цела јавност дозна, ја виде... плачки, цимолења, едно друго... На крај отиде на лекар (мислам дека така беше), и кога се врато демек не била трудна :^)
  Абе ајдее, замачкување очи пред јавноста. Не може 4 теста да ти испаднат позитивни, и на крај да не си :x
  Намерно е скриено од јавноста мислам, затоа што сите дознаа се, и дека не знае кој е таткото, па после еден месец само онака се гледале... па дома ова ќе и направеле |(
   
 11. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Најлошото реално шоу. Тоа со бременоста била игра на организаторите.
  Во недела конечно завршува.
   
 12. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Мене ич не ми се интересни
  само се глупираат нешто и не е реално шоу- сето исценирано им е
  фактички како серија во живо што се прикажува
  режисерот секако знае кој што ќе прави и кој ќе победи
  не опстанува такво шоу во Македонија сето местенки е и со пријатели
  Баба ми вика оние сите избркани се од дома хахаха :D
   
 13. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  30.673
  Пол:
  Женски
  Конечно вчера заврши шоуто :party: :rock: :dance:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.687
  Ах и кој победи ?
   
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  30.673
  Пол:
  Женски
  Победи тој Слаѓан што со сите се караше и најмногу навредуваше :D
   
 16. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.407
  Пол:
  Женски
  А што доби победникот ?
   
 17. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  30.673
  Пол:
  Женски
  Кола(Тојота мислам беше) и 10.000 евра :)
   
 18. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.407
  Пол:
  Женски
  Јас мислев дека пакетчиња од спонзорите ќе добијат. Каков ментален склоп на луѓе беа таму , супер награда дале.
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.905
  Штета, канал 5 сега ќе нема што да даваат :lol:
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  Заврши????????
  Урааааа
  [​IMG]