1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сан Марино

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од tripl6, 24 август 2019.

 1. tripl6

  tripl6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Машки
  Дали треба виза за сан марино, 1 ден за мото џп трката?
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MamaYette

  MamaYette Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  616
  За престој до 90 дена во Сан Марино не ти треба виза.

  Screenshot (14).png
   
  На tripl6, daylight и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 3. tripl6

  tripl6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Машки
  После тоа видов дека уствари само се вика Мото ЏП Сан Марино, иначе се одржува во Италија....

  Иначе која страна е тоа за визите?
   
 4. MamaYette

  MamaYette Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  616
  Немаш гајле ниту за Италија. :D

  Впрочем, со исклучок на неколку држави (Ирска, Велика Британија, и специфичните правила/услови за Русија, Белорусија, и Украина), секаде низ Европа можеш да патуваш без виза одреден временски период (најчесто 90 дена).

  Јас ја користев страната Passport Index, инаку истиве податоци можеш да ги најдеш и на страната на Министерство за надворешни работи.