Сапун за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 15 декември 2009.

 1. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Јас за вадење на шминка исклучиво користам само сапун и откако ќе се измијам ставам крема за лице Нивеа ама обична. За вадење на шминката не користам некои специјални лосиони од причина што после тоа имам чувство како да имам уште шминка на себе,некако како да не го чисти длабински лицето и затоа најсигурен ми е сапунот и нормално откако ќе се измијам се мачкам со крема за лицето да не ми биде суво. ;)
   
 2. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  ја бев на кожно и ми рекоа да го мијам лицето со бебешки сапун- бекутан наутро и навечер, да го мачкам навечер лицето со лосион прво еден месец клиндамицин а после еден месец ми рече да го сменам со хлоракол и после лосионот да се мачкам со крема за акни и флеки скинорен, а за преку ден крема со заштитен фактор 50 хелиокар во аптека ги има сите. и да ви кажам има резултати само ме нервира тоа што кожата на носот многу ми е мрсна ми свети :evil:
   
 3. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Јас никогаш порано не го миев лицето со сапун, но имав проблем и бев на кожно и ми го препорачаат асодерм сапунот и почнав само со тој да го мјам лицето и потоа ставам лосион Eucerine и сега за сега супер ми е.
   
 4. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12


  а тој сапун асодерм за каква кожа е??
   
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Значи тој сапун е медицински и е за секоја проблематична кожа, ми го препорача дерматолог, но ако многу ти е суво лицето од кога ќе се измиеш можеш да си ставиш хидратантна крема или лосион.
   
 6. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  најдобар е dove од краставица и бекутан
   
 7. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  318

  Lele kako te sfajkam! Jas koga bev na Florida, liceto pocna da mi se menuva, polno bese so akni! samo odev vo walmart, walgreens...vo publix odev za organska kozmetika imaja tamo, probav sto uste ne....nisto, ne se smeni! eve sega koga se vrativ doma liceto mi ostana nepromeneto, sekojdenvno se boram so aknive ...uzas! a koga ke pomislam kakvo belo ubavo i cisto lice imav .....horor! Probaj da ne koristis mn proizvodi, znam vo amerika ima se i sesto...i jas se mamev stavi ona, stavi ona....ama mislam deka od toa i najmnogu ja unistiv kozava! Probaj nesto na prirodna baza, kako maslinovo maslo! Aspirinska maska koristi, i maslinovo za cistenje na liceto! I nastrana od sonceto, koristi SPF...sonceto vo FL e ludilo... :worried: !
   
 8. evelin

  evelin Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Zenski nikako sapun za lice moj iskren sovet , sapun kako sapun ma kakov bilo vakov onakov ja susu kozata , cistenje na liceto so krem ili gel za cistenje na liceto i vednas ke pocustvuvate razlika.Kremovite za cistenje se posoodvetni za normalna do suva koza ,a gelovite za cistenje za normalna do masna koza.
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  навечер го мијам лицето со сапун ассо дерм, инаку имам чувство дека ми е нечисто и наутро го мојам со гелот од Гарние и секако крема исто од Гарние. Инаку за лице со акни и митесери знам неколку девојки користат сапун за бричење, на пазарче го има некои 30/40 денари. Делува малку чудно ама им помогна да си го исчистат лицето.
   
 10. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  565
  Dove, ми е најубав за лице, не целата колекција, ама сапунот ми е екстра.
   
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Да да Dove со краставица мислам дека беше тој што го користев..Стварно се одлични...
   
 12. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  1.187
  Како бекутан или мерима сапун нема поубав .. бебешки се и не се скапи а лицето ми е кристално чисто од нив ...
   
 13. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333
  ^ Бебешките сапунчиња се најнежни, најмалку ја иритираат кожата. И јас користам Мерима И бекутан. Некако најсигурни ми се. Сепак се произведени за деца. Денес веќе се и сешто ставаат во производите, да не знаеш на која фирма да и веруваш и дали да веруваш на декларацијата на производот, ама сепак си викам ова за дечиња наменето, би требало да подлежи на построги контроли... Така да искличиво бебешки производи! Посебно за лице и за интимни делови.
   
 14. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  :clap: Се согласувам! Ништо не е посигурно од детските производи.
   
  На twitty30 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  565
  Јас сум на бекутан алергична :( а тоа не би смеело да се случува зошто најповеќе се користи за бебиња
   
 16. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  Сега во летниве денови, кога кожата е најизложена на сонце,би ти го препорачала DOVE сапунот за нежен пилинг. :)
   
 17. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.342
  Допаѓања:
  25.843
  Пол:
  Женски
  Никако не го мијам лицето со сапун. После еден третман кожата ми станува бела и се лупи. Веќе некое време го користам Nivea Oxygen Power гелот и сум презадоволна. Најдобар е
   
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Јас го користам тој сапунот на докторс двапати дневно,наутро и навечер :)
   
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.720
  Допаѓања:
  60.955
  Пол:
  Женски
  Бекутан, најубав ми е , сите ми го сушат лицето премногу и овој, но помалку. Имам многу мрсна кожа незнам зошто толку било кој сапун ми ја суши ептен , некогаш и се перути.
   
 20. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Не користам сапун за лице ама кога би користела - dove :inlove: