1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сапун за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 15 декември 2009.

  1. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас имав купено два од специјална продавница кога бев на одмор и не бев задоволна. Многу беа тврди и не ми се подобри лицето воопшто.
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    SRT_7243.jpg Jas go kupiv ovaj sapun devojki,po preporaka I ova e posledno nesto na koe ke mu dadam sansa za moeto lice I resiv deka sakam da ja lekuvam mojata koza na priroden nacin znaci dosta mi e od hemikali koj ja iritiraat dodatno kozata,kako sto mi kazaja crniot sapun I toj so med se najdobri za kozni problemi I infekcii a voedno I polni so vitamini...
     
  3. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    2.560
    Пол:
    Женски
    Со кои состојки е?
     
  4. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    12.565
    Пол:
    Женски
    Дали можам за миење на лицето да користам обичен сапун или морам некој посебен? Да не се штетни овие обичниве? Имам многу сува кожа па се плашам сапунот уште толку да не ми ја исуши :(
     
  5. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Земи Дав или некој што содржи глицерин доколку имаш сува кожа. А можеш и било каков, па да нанесеш крема после.
     
  6. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Обичните се наменети за раце ќе ти го пресушат лицето,можеш Еуцерин или Авен да си земеш.
     
    На krofnicka27 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @krofnicka27, можеш со овој да пробаш, мислам дека е доволно нежен и за сува и чувствителна кожа. Поен плус- мириса преубаво :l:

    35030-dove-purely-pampering-shea-butter-beauty-cream-bar.jpg
     
    На Nona13 и krofnicka27 им се допаѓа ова.
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Деновиве почнав навечер да го мијам лицето со сапун од Докторс,со сулфур е и боров катран,лицето ми го прави мазно и меко,сакав само да ве прашам дали е добро секојдневно користење на сапун,од причина да не доведе до сушење на лицето?!
     
  9. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Јас ги користев сапуните на Dove , но ми го правеа многу суво лицето, сеа само со вода се поминувам
     
  10. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.548
    Пол:
    Женски
    @MissChievous јас ги користев тој со камилица и вториот со мед . И двата многу ми се свиѓаа, жолтиот има и како гранули. Единствена замерка ми е што тој со камилица пушта жолта боја :) Ако би бирала би го одбрала жолтиот.. немаат некоја посебна миризба, помали се од комерцијалните сапуни што значи побрзо се трошат. Многу убаво ми го правеа лицето и да ти кажам незнам зошто пак не купив и се вратив на бебешко сапунче без некоја голема причина :lol: Ти ги препорачувам во секој случај имаат разни па ќе си прочиташ за која кожа и ќе си одбереш :*
     
    На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
  11. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    Едно време ги користев сапуните на Дав, престанав да ги користам бидејки ми го правеа лицето суво.
     
  12. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.787
    Допаѓања:
    21.268
    Фала на одговорот, само уште ако може да ме потсетиш каде ги има, толку одамна имам прашано, што заборавив каде ги видов. :D
     
  13. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.548
    Пол:
    Женски
    Во dm ги има , јас од таму ги купував :)
     
    На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
  14. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.292
    Допаѓања:
    2.123
    Оние со мрсна кожа можам да им кажам да пробаат со сапун од Косили-бебешки. Мене тоа ми има помогнато коа сум имал мрсна кожа летово.
     
  15. DESPERADO 1990

    DESPERADO 1990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Пробајте природен Кастиља сапун https://www.drbronner.com/
    Може да се користи за цело тело. :)
     
  16. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Јас ради проблем со мрсна кожа користам само Бекутан бебешки сапун. Ми ја суши кожата и омекнува. Супер е, плус мирисаш на бебе :inlove:
     
  17. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Сите ми се чудат, ама јас користам сапун и за лице и за тело. Не сум навикната да ставам гел за тело, зошто на едно бањање пола гел ќе ми отиде, ко што немам усул колку ставам :D а на крај пак не се осеќам чисто некако. Секакви сапуни сум пробала, иако во последно време Dove користам, оној со shea butter ми се свиѓа многу, а и еден плус кај Dove ми е што хидратантни им се сапуните, не ја сушат кожата и после ја оставаат мека и мазна. Имав еден глицерински сапун од Орифлејм, Spiced Citrus се викаше и многу беше убав, сега нарачав нов, но тој ми ја суши кожата, па пак ќе си се префрлам на Dove.
     
  18. Change.

    Change. Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2015
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    425
    Пол:
    Женски
    За миење лице користам само бекутан сапун, само една забелешка имам понекогаш ми ја суши кожата повеќе од нормално.
    А имам пробано многу сапуни и гелови, ништо не му одгавара на моево лице, ми ја иритираат кожата по подолго користење. :doh:
     
  19. Change.

    Change. Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2015
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    425
    Пол:
    Женски
    Каде го купи овој сапун ?
     
  20. Abril

    Abril Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    771
    Пол:
    Женски
    Oд кoгa знaм зa себе кoристaм сaмo сaпун зa лице.Кoристев oд Nivea,нo лицетo гo чуствувaв кaкo зaтегнaтo.Сегa кoристaм Dove oд крaстaвицa и супер ми е.Стaвaм крем зa лице и тoa е се.Никaкви хемикaлии никaкви трaкaтaнци.И верувaјте ниту aкни ниту флеки ништo немa.