Сапун за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 15 декември 2009.

 1. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  Користам од докторс за мрсна кожа со биоактивен сулфур и премногу сум задоволна.
   
 2. i13dk

  i13dk Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  26
  Бекутан сапун наутро и навечер и кремче од нивеа, исто така детско :)
  Имав прекрасно лице се додека не почнав да запаѓам во мисли дека едно брунче морам да го третирам со третмани за мрсна и акничава кожа така што наместо да ми помогнат тие гелови и кремови за читење на лицето, само продолжуваа да ми излегуваат бубулици по целото лице...
  Единстен лек видов во Asso derm сапунот, тој ми го исчисти лицето, ама доста ми го сушеше така што си се префрлив на бекутан сапун :) Сега Asso derm-oт го користам кога не дај боже заради нечиста вода на одмор или незнам што ќе ми се појават бубулици на лицето :)
  Имам користено и Dove od кратавица, исто така помага :)
  Всушност, најдобар лек е само миење на лицето со вода, неколку пати дневно и ќе се исчисти :) ;)
   
 3. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  622
  сапун не користам пошто не само што ми ја суши кожата, туку ми предизвикува и лупење и чешање. се мијам наутро со Nivea Oxgen Power и после нанесувам Nivea крема за хидратација, пошто имам сува кожа.
   
 4. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Користам асо дерм и ;) задовлона сум
   
 5. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  276
  Dove светло син со грангули за нежен пилинг од скоро почнав да го користам и задоволна сум :)
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.366
  Допаѓања:
  21.622
  Пол:
  Женски
  Не користам сапун.
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Не користам сапун за лице никогаш.
   
 8. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.415
  бебешки
  мерима или
  бекутан
  :) :)
   
 9. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Глицерински
   
 10. SingleI

  SingleI Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Јас користам од doctor's -facial wash
   
 11. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  355
  Понекогаш го користам гелот на Авон од колекцијата за сува кожа, но често менувам, бидејќи не е добро кожата да биде свикната само на еден препарат...па сега го заменувам со Dove сапун...одличен е! :up:
   
 12. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Искрено не го чистам лицето со сапун воопшто, секогаш чистам со тоник, па со нежен гел, па плакнам и на крај крема..

  Иначе годинава експлозија ме акна, цело лице ми е лом со бубулици :sweat:
  Не сум некој преетежок случај али имам акни по целото лице :(
  А кога ке видам слики кај што лицето ми е џам ми се плаче, се надевам ќе се опоравам брзо..

  А гледам многу позитивни коментари тука за некои од сапуниве и се мислам да го купам или Дав, или асодерм или бекутан.. ќе земам некој од овие да користам, и после ако ми ја суши многу кожата ке ставам крема за навлажнување ако не тогаш ништо..и онака иам премрсна кожа..

  Се надевам ке помогне...преку глава ми е од бубулициве више..
   
 13. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.021
  епа почни да го миеш со сапун за да ти се исушат акните, ако ти стане премногу суво земи си на гарниер крема која што не го масти лицето само му ја одржува влажноста позз
   
 14. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  И јас сега почнав овој да го користам..Добар е ...А и Palmolive со мед и млеко ми се допаѓа.Не ја суши кожата ;)
   
 15. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Ке си купам асодерм =) а имам и гарниер крема така да ке биде =)
   
 16. feminna09

  feminna09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  14
  може ли сликичка од ассодерм сапунот :) или опишете ми како изгледа паковањето :*
   
 17. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333
  [​IMG]
  Ете го :)
   
  На feminna09 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Го купи сапунот? јас да. уште некој продукт имам за снабдување и почнувам со третманчиња..се надевам ке има ефект =) поз
   
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.494
  Допаѓања:
  46.941
  Пол:
  Женски
  Сапуните се премногу агресивни за да се користат на кожата на лицето, освен ако не се специјално наменети за лице, како тој на Seba Med, но и тие се поагресивни од благите средства за миење лице. Јас користам крем за миење лице на Collin Paris, и не можам да опишам колку сум задоволна. Го користам него 4 пати неделно, а три дена го мијам лицето со Garnier гелот за ексфолијација со салицилна киселина. Сапун не користам во никој случај, можеби ќе ви ги исуши акните, но ќе ја исуши и дехидрира и кожата, што има трајни последици. Плус, многу порано ќе ви се појават брчки. Мојот совет е: никако обичен сапун! Не за џабе секој производ си има своја намена, обичниот сапун е за раце. Тоа би било исто како да користите крем за нозе на лицето :lol: .
   
 20. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  31
  Јас го мијам лицето со Doctor's антибактерискиот,
  ама лицето ми е мрсно, и гледам дека ништо не ми помага, ама баш ништо
  потоа ставам Нивеа Висаж, за подмладување на кожата

  порано го миев со Ассо,(оној од 100 денари) исто и од тој немав никаква промена на лицето

  Ве молам нека ми каже некој, како да продолжам понатаму, сакам да продолжам да го мијам лицето со овој докторс, ама не знам искрено, се некои бубулици, некои црнки се појавуваат, цело време
  и во текот на денот пак ми станува мрсна.