Сапун за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 15 декември 2009.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.189
  Допаѓања:
  69.625
  Пол:
  Женски
  Да јас го имам користено :) одличен е поготово за многу мрсна кожа. За комбинирана не го препорачувам многу ја суши кожата :)
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има користено еден од овие сапуни што е на сликава, од козјо млеко од дм за акни и црнки. Имам премногу црнки и акни на грбот. Пробано со еуцерин сапун не помага.Ако имате нешто ефикасно за ваков проблем споделете. :) :*
   

  Прикачени фајлови:

 3. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Го има ли користено некоја сапунот на себа мед. Сакам да го земам конкретно најмногу за акни и црнки на грбот и рамениците. Ако е добар да го земам а скапичок е 300 денари? Ве молам за искуства.
   
 4. душленце

  душленце Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2017
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  1.410
  Јас го купив претходната недела и одма почнав да го користам имам нормална кожа со акни на челото и брадата. Кога се измив лицето го чувствував малку затегнато на образите и убаво мириса но по неколку саати забележав дека челото почна да ми се мрси повеќе и имам ниви акни. Може не е од сапунот затоа останува и оваа недела да го користам.Ќе му дадам шанса. @Kjara15 незнам какво лице имаш ти и може кај тебе поинаку ќе делува.Со среќа
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cvyka

  Cvyka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  Kaj moze da se kupi sapunov? lGo ima vo tinex?

  Kakva krema stavas za da ja reguliras hidratacijata na kozata?
   
  Последна измена од модератор: 1 март 2019
 6. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.433
  Допаѓања:
  7.310
  Освен во дм маркет каде го има на друго место ?
   
 7. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  4.801
  Пол:
  Женски

  го има само во продавницата на La soy во Центар кај Матица, и на нивниот штанд во Веро Џамбо
   
 8. Cvyka

  Cvyka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  Kakva krema za hidratacija na kozata so cel
  Da sprecis susenje posle mienje so sapunot koristish?
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  4.801
  Пол:
  Женски

  Овој сапун не ми ја суши кожата, а можам да кажам дека и е единствен од сите што ги имам користено.

  Инаку ја користам кремата од Алверде од дива роза, ја има во ДМ 150 денари
   
 10. Cvyka

  Cvyka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  Deneska bev i ja zemav nokjnata krema na alverde od diva roza se nadevam ne zgresiv.
  Ti ovaa ja imas?
   
 11. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Мислам дека само во ДМ го има, ако грешам нека ме поправи некој.
   
 12. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  826
  Некој искуство со сапунот? Читам позитивни коментари
   

  Прикачени фајлови:

 13. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.143
  Пол:
  Женски
  Јас користам Dove сапун за лице и супер ми е.. Многу е подобро да почне да се користи пред да ви се појават акни..
   
  На Ladygugche и Kjutche им се допаѓа ова.
 14. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  7.944
  Пол:
  Женски
  Јас користам Dove
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 15. снежана тодорова

  снежана тодорова Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Dove го користам неколку години
   
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.242
  Допаѓања:
  20.530
  Пол:
  Женски
  Dove имам секогаш резерва, плав или розев, иако повеќе користам гел за миење на лице.
   
  На hermosa, Srekicka3, Недопирлива5 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Giirl23

  Giirl23 Нов член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Src za kolku vreme ti go iscisti liceto mozes da mi kazesh? Zatoa shto i ja pocnav skoro da go upotrebuvam na liceto i me pece..
   
  На Simonss2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Angy.S

  Angy.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Предлог сапун за лице за комбинирана кожа? Бидејќи повеќето прават чувство на сувост/затегнатост?
   
 19. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  13.779
  Пол:
  Женски
  IMG_20191119_103006.jpg
  Дали некој го има користено сапунов?
   
 20. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.440
  Допаѓања:
  3.218
  Пол:
  Женски
  Да прашам користи ли некој глицерински сапун од бор рачно правен,за лице?оти јас само за тело го користам инаку е наменет за осетлива кожа