1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сапун за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 15 декември 2009.

  1. Butterfly1212

    Butterfly1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2021
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Како сте задоволни од asso derm сапунот за кожа со акни?
     
  2. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.235
    Допаѓања:
    10.000
    Пол:
    Женски
    Секој сапун ја пресушува кожата, ја дехидрира длабински, барај некој гел, пена за лице нешто што не е така агресивно како сапунот.
     
    На SummerGirl и Butterfly1212 им се допаѓа ова.
  3. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.700
    Допаѓања:
    6.569
    Пол:
    Женски
    Јас го користев и беше агресивен. Не знам можеби мојата кожа е таква. Сега користам дав и е подобро, ама се сложувам треба да земам чистач наместо сапун
     
    На SummerGirl и Butterfly1212 им се допаѓа ова.
  4. Butterfly1212

    Butterfly1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2021
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Ја имам пенава од афродита.
     

    Прикачени фајлови:

  5. Cosmic Girl

    Cosmic Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    2.068
    Допаѓања:
    8.068
    Пол:
    Женски
    Син ми има проблем со акни. Од асо дермот не виде некоја корист.
    Моментално користи на Грин мед африкански црн сапун и после тоа става од нивната хидратантна (дневна) крема и е задоволен. Ги купивме од Косово од Приштина мол. Му кажаа во дуќанот дека тој сапун доста ја испостува кожата и мора да се стави хидратантна крема после миењето. Не инсистираа дека мора нивната хидратантна крема, ама за креми од други производители не можат да гарантираат. Еве линк - https://www.facebook.com/greenmed.ks
    Пред некој ден нарачав online од нив, ќе видам дали успешно ќе пристигнат.
    А асо дерм јас користам долго време и тоа секој ден со млака вода. Користев и неутрален сапун на еуцерин, кој е исто така добар ама тој е малку поскап.
    Јас не го користам против акни. Мене ми го препорачаа за миење на очите/трепките и т-зоната зошто ми се мастат многу и ми се затнуваат лојните канали на капаците од очите. Мене ми е супер и не го менувам за никаква пена.
    Од пените не ми се миеше маснотијата од кожата доволно добро и само ми го влошуваа проблемот.
    Веројатно ассо дерм не е за луѓе со посува и поосетлива кожа, иако е 5.5 ph.
     
    На Butterfly1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MarryMan

    MarryMan Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае каде во Скопје може да се купи castile soap (кастилски сапун на база на маслиново масло) ?