Сапун за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 15 декември 2009.

 1. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  290
  само со гел од манго во последно време порано со дове или нивеа...иако најмногу си го обожавам бекутанчето
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Си го сменав сапунот за лице ...сега користам Dove..
  Лицето ми е далеку помазно и меко ...Користев Докторс но некако ми го сушеше...со овој сега си го осеќам некако ептен чисто.
  Ми се чистат и мозолчињата...
  [​IMG]
   
 3. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  671
  Допаѓања:
  385
  Пол:
  Женски
  Вчера си го купив Мерима и се надевам дека ќе ми се погоди. А можам да го пофалам и од Докторс црниот ептен ми помогна ми го исчисти лицето али секогаш експериментирам со разни работи па ако не ми се погоди овој се враќам на Докторс :D
   
 4. wings

  wings Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  2.876
  Црниот сапун на Докторс со сулфур и катран е магичен :) ми светна лицето! Сега го земав Ассо дерм за проблемаатична кожа ама не ми е погоден па се враќам на докторс повторно !
   
 5. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  620
  Веќе подолго време го користам овој сапун [​IMG]
  Имам мрсна кожа на лицето, па после миење на лицето со овој сапун го осеќам лицето нормално (а не суво како што најчесто се осеќа после употребата на сапун)
  Во некои периоди го осеќам лицето посуво (пример кога е постудено и има ветер) и затоа во такви ситуации после миење на лицето со сапун ставам и мнооогу малку павловичева крема! Сама си чувствувам кога и колку ми е потребно крема на лицето и тоа е најчесто многу тенок слој бидејќи си имам јас мрсна кожа на лицето!
  Досега сум задоволна и продолжувам да го користам секоја вечер овој сапун!
   
 6. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Не користам сапун за лице,користам само гел за лице...Сапун мислам дека не е баш добро да се користи за лице.
   
 7. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  Користам DOVE сапун, главно презадоволна сум од нивните производи.
   
 8. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.791
  Допаѓања:
  25.765
  Пол:
  Женски
  И јас денеска си купив сапун на Dove , и пред малце си го измив лицето и многу ми е меко и некако чисто си го осеќам :)
   
 9. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.862
  Пол:
  Женски
  претходно многу користев и си ја заситив кожата сека мн поретко онака поубаво ми е со ладна вода и одма кремче за лице а за сапуните дефинитивно DOVE
   
 10. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  Dove тој што е за пилинг на лицето и ептен сум задоволна :)
   
 11. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Јас не користам никаков сапун за миење лицето туку го користам овој гел и морам да признаам дека ептен е убав....
   

  Прикачени фајлови:

  • 1058.png
   1058.png
   Големина на фајлот:
   143,2 KB
   Прегледи:
   394
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.237
  Допаѓања:
  1.310
  Мојот избор е Дав за ексфолијација ,евентуално Дав од краставица.
  Презадоволна сум од нив.
   
 13. feminna09

  feminna09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  14


  Виолета , а колку пари е сапунов и како може да се порача ? :)
   
 14. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  715
  Јас долго го користев Дав тој со пилинг, ама многу ми ја сушеше кожата. Пробав со тој од краставица тој ми направи алергија околу очите. Потоа решив да го чистам лицето само со влажни или евентуално со невеново масло маскарата да ја вадам ама и тоа не ми одговараше. Си се вратив на Дав ама овој пат на најобичниот и сега за сега ми е супер, не ми ја суши многу кожата.
   
 15. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.181
  Допаѓања:
  2.413
  Пол:
  Женски
  баш и мене ме интересира за кој сапун станува збор? да не мислиш на оние од докторс?
   
  На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.892
  Допаѓања:
  73.537
  Пол:
  Женски
  Јас го користам гелот со лаванда и боровинка, мириса прекрасно, а резултатите се беспрекорни.
  Инаку почнав да го користам Докторс анти акне со мента/пеперминт (whatever) и прилично сум задоволна, ми ги демолира новонастанатите акни и лицето ми е стакло, пу пу, да не се почудам :)
   
 17. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  Даф, Нивеа, или медицински сапун :) тие му годат на моево комплицирано лице ]:) !
   
 18. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
 19. al4e

  al4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.484
  [​IMG]

  Кога се капам лицето, вратот, рамената и деколтето ги мијам со овој сапун, и нема нешто подобро! :inlove: