Сапун за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 15 декември 2009.

 1. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.096
  Исто :) Но јас си го мијам само лицето, за се друго користам купка
   
 2. Emma.Sun

  Emma.Sun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  61
  медицински сапун :D
  го мијам лицето 3 пати дневно.. кога ке станам ... приквечер и обавезно пред спиење 8)
   
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Можеби ќе звучи смешно.. Ама јас насабајле никогаш не мијам лице. Лицето го мијам само кога ќе се бањам, ќе поминам само со тушот, без никаков сапун. Можеби и баш затоа немам бубулици на лице. На лице не ставам ама баш ништо, ни помада. А секогаш ми е мазно, и не ми е суво. :!:
   
 4. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Јас не користам апсолутно ништо за лицето,а морам да кажам дека имам чисто лице и нежно,само насабајле го мијам само со вода,и кога ќе се капам и тогаш само со вода,и тоа е тоа :)
   
 5. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  јас на сабајле го мијам лицето но не со сапун него само со вода па кога ке ја почувствувам кожата мрсна ставам бекутан бидејки многу помага за мрсна кожа и павловичева на акните и толку :)
   
 6. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Го мијам со Докторс зелен, 2 пати дневно, кога ќе се разбудам и пред спиење.
   
 7. dorjanka

  dorjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
  Јас спун за лице никогаш не користам бидејки ми се вцрвува кожата затоа само со вода си го мијам и бекутан крема и толку
   
 8. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  За лице користам само сапун-Дове
   
 9. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.740
  Пол:
  Женски
  Јас користам Dove и морам да признаам досега најзадоволна сум од него, едноставно ми ја прави кожата прекрасна. И мајка ми почна да го користи пред некој месец и презадоволна е.
   
 10. LadyNN

  LadyNN Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  15
  Јас последиов месец го сменив гелот за лице со бекутан сапунчето, и потоа си ставам од кремата здраве... лицето никогаш поубаво не ми било 8)
   
 11. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  91
  Сапун и гелови за миење лице не користам никогаш,но пред неколку дена заприметив во Космо Тинекс
  сапуни од козјо млеко рачна изработка со додатоци на мед,пивски квасец,глина,сурутка......па на него
  пишува потполно природен производ направен без вештачки додатоци,дека содржи витамини Е,А,Б6,Б12,Д,К,минерали:железо,калциум и калиум,антиоксиданти,омега-3 и омега-6 масни киселини кои природно ја омекнуваат и смируваат кожата давајќи и ја неопходната влажност и еластичност,па го купив......цената е 120 денари,70 грама........го пробав и стварно ми се допадна кожата ја прави мека и мазна.
   
  На mari77 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  400
  Јас го користам дове и презадоволна сум :) Го мијам насабајле и навечер и лицето ми е многу нежно ;)
   
 13. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  2.306
  Исто и јас како и поголемиот дел од вас лицето го мијам со Дове кога се туширам и убаво ми е мазно :)
   
 14. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Сапун за лице не користам зошто многу ја суши кожата па затоа си користам гел за миење лице од Oriflame... Сакав само да прашам дали некоја феминка користела сапун за чистење на лицето од пеги? Порано користев и ми помогна па сакам да знам каде можам да си го најдам пак... :)
   
 15. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.495
  Допаѓања:
  17.528
  Пол:
  Женски
  Користам Бекутан сапун од секогаш, уште како мала. И највеќе ми одговара на лицето. Не се мијам секој ден со сапун бидејќи се суши кожата, но го користам.
   
 16. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  лице не мијам со сапун :wasntme: .
   
 17. eleonor44e

  eleonor44e Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  А КАКОВ САПУН КОРИСТИТЕ ЗА СУВА КОЖА?
   
 18. jadore.paris99

  jadore.paris99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  Јас сапун не би ви препорачала, бидејќи многу ја суши кожата. А и плус не помага околу отстранувањето на акните. Затоа најдобро ви е да го парите лицето еднаш во неделата, и потоа да го чистите со лосин и толку. А лицето миете го само со чиста, ладна вода.
   
 19. Devica88

  Devica88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  12
  Дефинитивно сапунот од Мерима,со бебенце на сликата е супер за мрсна кожа,ги сужи бубулиците,јас дека имам мрсна кожа на Т зоната ми е одличен,иако имам испробано од Бекутан до Дове,глицерински,Докторс,секаков..Овој ми е намб'р ван :)
   
 20. ANELIJA

  ANELIJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  154
  И јас сум презадоволна од сапунот од козјо млеко.Сега моментално имам пилинг-сапун преубав е.Секави суп пробала,но од сите ми се суши лицето,а од овој ми е многу мазно и веќе месец дена нема акна на видам :) пробајте нема да зажалите.поззз