1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сапун за лице

Дискусија во 'Лице' започната од velesanka, 15 декември 2009.

  1. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Исто :) Но јас си го мијам само лицето, за се друго користам купка
     
  2. Emma.Sun

    Emma.Sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    62
    медицински сапун :D
    го мијам лицето 3 пати дневно.. кога ке станам ... приквечер и обавезно пред спиење 8)
     
    На *Buba* му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Можеби ќе звучи смешно.. Ама јас насабајле никогаш не мијам лице. Лицето го мијам само кога ќе се бањам, ќе поминам само со тушот, без никаков сапун. Можеби и баш затоа немам бубулици на лице. На лице не ставам ама баш ништо, ни помада. А секогаш ми е мазно, и не ми е суво. :!:
     
  4. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Јас не користам апсолутно ништо за лицето,а морам да кажам дека имам чисто лице и нежно,само насабајле го мијам само со вода,и кога ќе се капам и тогаш само со вода,и тоа е тоа :)
     
  5. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    јас на сабајле го мијам лицето но не со сапун него само со вода па кога ке ја почувствувам кожата мрсна ставам бекутан бидејки многу помага за мрсна кожа и павловичева на акните и толку :)
     
  6. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Го мијам со Докторс зелен, 2 пати дневно, кога ќе се разбудам и пред спиење.
     
  7. dorjanka

    dorjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    7
    Јас спун за лице никогаш не користам бидејки ми се вцрвува кожата затоа само со вода си го мијам и бекутан крема и толку
     
  8. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    За лице користам само сапун-Дове
     
  9. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Јас користам Dove и морам да признаам досега најзадоволна сум од него, едноставно ми ја прави кожата прекрасна. И мајка ми почна да го користи пред некој месец и презадоволна е.
     
  10. LadyNN

    LadyNN Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    17
    Јас последиов месец го сменив гелот за лице со бекутан сапунчето, и потоа си ставам од кремата здраве... лицето никогаш поубаво не ми било 8)
     
  11. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Сапун и гелови за миење лице не користам никогаш,но пред неколку дена заприметив во Космо Тинекс
    сапуни од козјо млеко рачна изработка со додатоци на мед,пивски квасец,глина,сурутка......па на него
    пишува потполно природен производ направен без вештачки додатоци,дека содржи витамини Е,А,Б6,Б12,Д,К,минерали:железо,калциум и калиум,антиоксиданти,омега-3 и омега-6 масни киселини кои природно ја омекнуваат и смируваат кожата давајќи и ја неопходната влажност и еластичност,па го купив......цената е 120 денари,70 грама........го пробав и стварно ми се допадна кожата ја прави мека и мазна.
     
    На mari77 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ivimis

    ivimis Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    523
    Јас го користам дове и презадоволна сум :) Го мијам насабајле и навечер и лицето ми е многу нежно ;)
     
  13. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.353
    Исто и јас како и поголемиот дел од вас лицето го мијам со Дове кога се туширам и убаво ми е мазно :)
     
  14. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Сапун за лице не користам зошто многу ја суши кожата па затоа си користам гел за миење лице од Oriflame... Сакав само да прашам дали некоја феминка користела сапун за чистење на лицето од пеги? Порано користев и ми помогна па сакам да знам каде можам да си го најдам пак... :)
     
  15. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.252
    Допаѓања:
    21.765
    Пол:
    Женски
    Користам Бекутан сапун од секогаш, уште како мала. И највеќе ми одговара на лицето. Не се мијам секој ден со сапун бидејќи се суши кожата, но го користам.
     
  16. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    лице не мијам со сапун :wasntme: .
     
  17. eleonor44e

    eleonor44e Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    А КАКОВ САПУН КОРИСТИТЕ ЗА СУВА КОЖА?
     
  18. jadore.paris99

    jadore.paris99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Јас сапун не би ви препорачала, бидејќи многу ја суши кожата. А и плус не помага околу отстранувањето на акните. Затоа најдобро ви е да го парите лицето еднаш во неделата, и потоа да го чистите со лосин и толку. А лицето миете го само со чиста, ладна вода.
     
  19. Devica88

    Devica88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Дефинитивно сапунот од Мерима,со бебенце на сликата е супер за мрсна кожа,ги сужи бубулиците,јас дека имам мрсна кожа на Т зоната ми е одличен,иако имам испробано од Бекутан до Дове,глицерински,Докторс,секаков..Овој ми е намб'р ван :)
     
  20. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    И јас сум презадоволна од сапунот од козјо млеко.Сега моментално имам пилинг-сапун преубав е.Секави суп пробала,но од сите ми се суши лицето,а од овој ми е многу мазно и веќе месец дена нема акна на видам :) пробајте нема да зажалите.поззз