1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Саранда (Албанија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од delvi, 28 јули 2010.

  1. deliza

    deliza Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    11.949
    Еве тука можеш да погледнеш 45 евра ти е повратна карта. Пишува дека се тргнува секој ден од Јаја Пашината џамија..Имаш и цени на апартмани, ако и тоа те занима. Само што се е на албанки, така да ако уште нешто друго те интересира, пиши ми ЛП па ќе се обидам да ти помогнам ;)

    https://www.facebook.com/EuroTravelToursMK

    А еве во меѓувреме најдов понуда и од една друга агенција

    Тука е 40 евра (повратна) Сепак за условите и за се друго што те занима можеш и нив директно да контактираш.



    https://www.facebook.com/pages/Marigona ... 1218963303
     

    Прикачени фајлови:

  2. bjanche

    bjanche Активен член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Ви ја препорачувам саранда преубав град, преубави плажи нема да зажалите ако отидете
     
    На deliza му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Моите отидоа таму годинава и задоволни се, морето бисер чисто, плажите убави и чисти викаат, храната многу евтина цените како кај нас, градот бил полн со хотели, ноќен живот, апартмани 20-40 евра во просек... урбанизирано место. Убаво, се на се вреди да се отиде а и не ти требаат многу пари.
     
  4. lauras

    lauras Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    3
    Дали некој знае страни(огласи) каде може да најдеме приватен смештај за Саранда ?
     
  5. deliza

    deliza Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    11.949
    Еве разгледај тука, може ќе најдеш нешто => https://www.facebook.com/marigonatravel?ref=ts

    + еве и тука..http://shtepi-pushimi.al/list.php

    Веб страната е на албанкски јазик (иако има алатка и за англиски јазик (десно-горе)), ако тебе нешто конкретно те занима, прашај ме, ќе се обидам да ти преведам и да ти помогнам.

    позз
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Отиди и барај на лице место, на жива евтинарија ќе наидеш ако убаво побараш!
     
  7. lauras

    lauras Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    3
    Ок така ќе направам за смештај ќе побараме лично сами,ме интересира и друго дали знаете кои агенции одат до Саранда,бидејќи досега што се распрашав или одат само до Драч па одтаму ние си бараме превоз до Саранда,или пак воопшто не одат :@ Дали има некој така патувано и колку одприлика ќе ме кошта од Драч до Саранда?Бидејќи ако не најдам превоз кој што оди директно до Саранда,ќе морам вака,до Драч и потоа да барам одтаму превоз до Саранда.Ај ако има некој искуства за превозот нека пиши :*
     
  8. deliza

    deliza Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    11.949
    А дали воопшто ги отвори тие линкови што јас погоре ги постирав??..Таму имаш информаци од Маригона тревел, и за престој (смештај) и за превоз!
     
  9. lauras

    lauras Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    3
    Да бе женска,ги отворив.Ама поаѓањето е од Скопје,а мене не ми одговара,затоа барам други агенции.
     
  10. sunshine-girl

    sunshine-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Девојки и јас сум заинтересирана за превоз до саранда,но мене ми треба некоја агенција која што не оди преку грција,туку преку албанија.Дали знаете некоја таква агенција за превоз?
     
  11. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Лелее немој да си одела преку друг пат за саранда оти смрт е патот само преку грција .... ако сакаш дозивување 12 сати слободно мозиш да одиш :D а за смештај најубаво таму да си барате оти од агенција дупло е поскапо ....
     
  12. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Ми кажуваа пријатели дека е многу убаво , а во Ксамил мнгоу мирно :)
     
  13. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Значи јас бев минатото лето во Саранда и беше убаво.Јадењето и се друго е поефтино дури и од кај нас,исто и плажите се убави. :)
     
  14. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    Дали некој има искуство со агенцијата што беше предложена предходно Маригона травел,дали сте задоволни?Потребен ми е само превоз,зашто ако резервирам од Штипска агенција,ми испага околу 1000ден. поскапо,а со тие пари ке си го платам превозот Штип-Скопје :lol: Сакам да одам за Драч,поточно местото е пред Драч,Шкемби Каваја,дали некој има информации за таму? Ми го препорачаа местото,ама сепак... И дали за Албанија се патува само со лична карта,мислам дека прочитав на страната на МНР дкеа може,ама ако знаете да ми кажете сигурно. Многу прашања :^) :D Фала многу однапред :emo:
     
  15. lolly-1

    lolly-1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    10
    Moже ли некој да ми каже каков е ноќниот живот во Албанија и дали има кафичи на плажите? :)
     
  16. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Јас кога бев пред 3 години немаше за во Саранда ти кажувам.Ноќен живот воопшто само шетавме покрај море а немаше ни на плажа ни кафич ни ништо.За мирен пензионерски одмор измислено е.
     
  17. girlx3

    girlx3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    142

    :^)
    и јас бев пред 3 години ама дека немало ноќен живот..имаше многу кафичи и ресторани и навечер беше пуно..сеа може во делот кај што сте биле сместени немало..ама таму у центарот имаше многу кафичи...а и во делот каде ние бевме сместни имаше неколку кафичи..и на плажата тие што беа и навечер си работа..
     
  18. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Не знам да ти кажам , за ресторани имаше се сеќавам седнавме во еден италијански и имаше многу убава пица е сеа додуша нас и не не интересираа многу кафичи повеќе сакавме да си шетаме покрај море .А другарка ми кажуваше дека Валона било поубаво со повеќе кафичи и добар ноќен живот , лани таа беше.
     
  19. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Ние ова лето одиме Саранда. Тргнуваме на 30-ти Јули и таму ќе сме до 7-ми Август. :)
    Си зедовме апартманче 6-ка и за тој период изнајмувањето е 400 евра,па не ни иди многу скапо за 6 души. Околу 67 евра,превозот ни е сопствен 50 евра од пар. :) Прв пат одам таму,како што гледав слики преубаво е,али останува да се увериме. Се надевам ќе си поминиме супер,можеби ќе научам и да пливам. :$ :rofl:
     
  20. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Јас се мислам повторно да одам.Бидејки ептен местото ми остави впечаток. :)
    Ми се допаѓа и ноќниот живот. 8)