Сарас и Кумуд - бескрајна љубов

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 10 декември 2017.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Од понеделник, 4 септември, промени во програмската шема на Алфа телевизија. 18.15 часот ќе стане термин резервиран за новата индиска теленовела "Сарас и Кумуд - бескрајна љубов", за чија содржина ве известуваме во продолжение :  [​IMG]  Сарас е младо момче кое доаѓа од индиска аристократска фамилија. Неговата мајка уште одамна извршила самоубиство, по што татко му се оженил со Гуман, една злобна и себична жена со која го добил синчето Дени. Таткото на Сарас му договара брак на синот со Кумуд, ќерка на еден негов пријател. Сарас не ја познава Кумуд и не сака да се ожени на таков начин, а воедно е и депримиран од смртта на мајка му. Па затоа, тој заминува во селото на Кумуд каде постепено почнува да се запознава со нејзината фамилија. Како поминува времето, Сарас и Кумуд вистински се вљубуваат еден во друг, започнувајќи ја приказната за една бескрајна љубов.  [​IMG]  Но, еден ден, Сарас наоѓа писмо на мајка му во кое открива дека таа се убила затоа што дознала за аферата на татко му со злобната Гуман. Потиштен и разочаран, Сарас ја напушта големата куќа и ја раскинува свршувачката со Кумуд, сметајќи дека повеќе не е богат и како таков не може да ѝ пружи живот на Кумуд каков што таа заслужува. Со самото раскинување на свршувачката, семејството на Кумуд смета дека честа на девојката е извалкана и дека треба таа да прифати да се омажи за друг човек.  [​IMG]  Затоа, Кумуд решава да се омажи со Прамад, син на политичка фамилија, со цел да ја врати изгубената чест. Но, бракот со тој човек не е воопшто среќен за Кумуд. Тој е алкохоличар кој почнува да ја малтретира, а единствен кој може да ја спаси од едни такви стеги е Сарас, чие срце не може да ја преболи и заборави Кумуд.  [​IMG]  Љубовта на Сарас и Кумуд ќе мора да ја плати својата цена за на крајот да остане таква каква што беше... една... единствена... бескрајна.
  http://tvpaket.com.mk/serii/telenoveli/5809-20-23-02-09-2017
  Јас ја гледам интересна ми е поинаква е од другите индиски серии
   
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Машки
  Се сложувам, некако како да не е индиска
  Али овоа со „заљубеноста“ на Кусум ми е без врска
  Али Дени ќе ја освое! :D
   
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Мене па ми изгледаше дека дени со кумари ке бидат заедно
   
 4. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Машки
  НЕ со Кусум ќе биде
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  А има ли негде со превод унапред да ја гледам?
   
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Машки
  Nooooooo
   
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.616
  Допаѓања:
  19.215
  Пол:
  Женски
  Пак индиска серија ;(;( уште ли постојат бе..
   
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Машки
  Не е како обичните, поинаква е!
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Машки
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Машки
  Kumud e edna naj glupava osoba koja ja poznavam
  Kusum e najlicemerna osoba koja ja poznavam
  Ali ipak ja mislam deka Kusum se omazi za Deni, a ne za Saras
   
 12. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Ne e najglupa tuku najcuvstvitelna nikogas ne misli za sebe tuku na drugite a za kusum da licemerna e a kumari ja nema nigde ovie epizodi
   
 13. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Машки
  Кумари, да ја нема никаде овие епизоди
  Али сигурен сум дека сите од куќата и прават претстава на Дени и Кусум дека ја нема Кумуд и ја обвинуват Кусум за тоа само за да се зближат они двајца
  Кусум ми е најлицемерна особа, каква беше и до кај дојде
  А Кумуд да и удоволе на сестричка
  Абе мажи се за Сарас и нека се пале, нека се убива онаа кокошката
  Интересно шо го вклучија дедото во овие епизоди
  И тоа со Сарас партнери во интригите, Јако
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Da i jas sum sigurna deka kumud namerno zaminala