1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сара Јо (Sara Jovanovich)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Glossy-girl, 21 септември 2019.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам дека не постои ваква тема, ама сигурна сум дека некои од вас ќе ја знаат.
  Јас ја открив преку инстаграм, на накси радио сум слушала нејзини хитови, но не сум знаела дека изведувачот е токму оваа девојка.
  [​IMG]

  Сара Јовановиќ е родена на 29 октомври 1993 година, исто така позната по сценското име Сара Јо, е српска пејачка, родена во Италија.
  Таа стана позната како втор кандидат за Првата глава на Србија во 2012 година.
  Јовановиќ ја претставуваше Србија на Евровизискиот натпревар 2013 со песната " Љубав jе свуда " заедно со нејзините соученици Невена Божовиќ и Мирна Радуловиќ како девојка Моје 3, но не успеа да се квалификува за финалето. Таа исто така беше номинирана за 2017 година МТВ Европа музички награди Најдобра Адрија акт.
  Јовановиќ стана позната кај пошироката публика во Србија како натпреварувач и втор кандидат за втората сезона на Првиот глас Србије , српски музички талент сличен на "Гласот" . Таа успешно ја проследи аудицијата и битката за да напредува кон изведбите во живо. За време на нејзиното учество во Првиот глас на Србија , Јовановиќ стана позната по своите жестоки претстави и танцови рутини.
  Таа беше номинирана за елиминација еднаш, во полуфиналната епизода на 12 јануари 2013 година, но беше спасена од судиите и напредуваше до финалето, каде што го освои третото место.

  Стилот ѝ е спортски, со примеси од 90те, речиси секаде, па и на настапи носи патики или т.н. сникерс што се актуелни моментално. Многу е специфична и препознатлива по енергичните настапи, сега во скоро имаше мини концерт во Штип и Кавадарци.
  Мене ми се допаѓа многу нејзиниот глас, песните што ги правела пред едно 4-8години(ќе ви ставам две мои омилени балади) ми се допаѓаат повеќе, овие ноивте не толку, но за разлика од она што се случува на сцената, е квалитетен музичар.   
  На Dashing:), Tajnaotrovna и Bratot им се допаѓа ова.
 2. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.983
  Допаѓања:
  32.575
  Пол:
  Женски
  Одлична е Сара, има добри песни.
  Мене во поагресивните песни повеќе ми се допаѓа, некако не ми е за балади.
  Една од омилените.
   
 3. Dashing:)

  Dashing:) Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  2.089
  Пол:
  Женски

  Јас преку песнава ја дознав. Многу бев опседната со Марко и цело време само него го слушав.
  Иначе мене баш ми се свиѓа како пее ама сеа други пеачи ги сакам повеќе. Има дојдено и во Скопје во станица само немав со кој да отидам тогаш никој не ја сакаше неа.
  А оваа песна ја пее подобро од Бобан. Песнава е негова.


  Се чудам само што има еден коментар темава :?:
   
 4. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.983
  Допаѓања:
  32.575
  Пол:
  Женски
  Одлична е Сара. Си тера свој филм.

   
 5. Anah

  Anah Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2022
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Девојкава антипатична ми е во однесувањето, малку преценета.